Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.02.2001, 22:11   #1
Cezar
Gość
 
Posty: n/a
Jak nagrać zdjęcia, aby następnie odtworzyć je na DVD ??

Jak w temacie przy założeniu, że DVD odczytuje CDR-y.
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.02.2001, 10:15   #2
Oscar
Gość
 
Posty: n/a
Pliki źródłowe muszą być w formacie jpg.
Najlepszym przetestowanym przeze mnie programem jest WinOnCD 3.8 PE. Jest tam zakładka Photo Album. Zakładasz album, przeciągasz w jego okno zdjęcia i już gotowe do nagrania. Zdjęcia są przekodowywane do odpowiedniej wielkości przez sam program WOC. możesz dodać tła i ramki do zdjęć oraz podpisy. Na koniec możesz dodać także muzykę jako tło. Efekty są świetne, polecam.
Albumy nagrywa także Nero, ale nie można zrobić właściwie nic poza nagraniem zdjęć (żadnych podkładów ani podpisów). Poza tym przy oglądaniu trzeba za każdym razem naciskać Next, a WOC umożliwia włączenie slideshow.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2004, 22:07   #3
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zdiecia

a nie lepiej nagrywać zdięcia na krązek dvd najlepszy do tego jest ulead video 8 mozna podłozyć muze efekty i zrobić autoring na krążek dvd wchodzi 120min każde zdięcie to 6 sekunt łatwo obliczyć ile zdięć wejdzie
ikar39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2005, 10:01   #4
talarson
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.01.2005
Posty: 1
talarson w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zdjecia

czegos nie rozumiem. Zainstalowalem UleadVideoStudio 8 wszedlem w Image chcialem zrobic Create CD i kiszka. On chce mi nagrywac tylko filmy a zdjec ni w zab. Jak te jpg dokladnie zgrac na plyte DVD? pomozcie. Z gory dzieki
talarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2005, 10:54   #5
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez talarson
czegos nie rozumiem. Zainstalowalem UleadVideoStudio 8 wszedlem w Image chcialem zrobic Create CD i kiszka. On chce mi nagrywac tylko filmy a zdjec ni w zab. Jak te jpg dokladnie zgrac na plyte DVD? pomozcie. Z gory dzieki
Nie wiem jak jest w tym programie, bo go nie używałem, ale jest wiele aplikacji do tego. Wystarczy troszeczkę chęci do poszukiwań. Ot choćby ładny artykuł na tym serwisie. Program nazywa się Ulead DVD PictureShow 2 , zaglądnij a zobaczysz jakie to dziecinnie proste.

Powodzenia Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2005, 21:21   #6
medyk72
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Lokalizacja: Paryż
Posty: 16
medyk72 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Metoda jak d..a - każdy ma swoją - więc i ja sie podziele Jest super programik i sie nazywa ProShow Gold. Generalnie - wygląd jak program do edycji wideo - tyle że do zdjęć właśnie - i ma wszystko co potrzeba - można zdjęcia "poruszyć" (obrót, zoom)- dodać podkład muzyczny do całości (a oprócz tego do każdego zdjęcia z osobna), dużo przejść, napisy itd. Wszystko w miare proste, a efekt można nagrać na DVD, SVCD, lub VCD. Polecam
medyk72 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2005, 23:11   #7
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
http://www.roxio.com/en/products/ecd...es_photo.jhtml
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2005, 14:40   #8
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja też dorzucę swoje trzy grosze, MemoriesOnTV z tym że nie jest darmowy.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2005, 09:33   #9
:-PrzemekP
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika :-PrzemekP
 
Data rejestracji: 12.05.2005
Posty: 97
:-PrzemekP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Salem
Program nazywa się Ulead DVD PictureShow 2 , zaglądnij a zobaczysz jakie to dziecinnie proste.

Powodzenia Salem
no tak proste ... ale jakie musza być zdjęcia by dobrze wyglądały na TV ??
mam fotki 800x600 a na TV są i tak poprzycinane, pozatym na 8 z 10 zdjęciach kolory sie poprostu poruszają. Przeważnie dotyczy to koloru białego, ostatnio zdjęcia z nad morza posiadaja poruszające się morze !! to rujnuje mój cały album ... jak tego nie opanuje to rezygnuje z tego programu ... pzdr
:-PrzemekP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2005, 13:30   #10
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powiem tak...

Ulead DVD PictureShow 2 jest prosty w obsludze (tak jak i caly soft Ulead'a) i daje ladne efekty ale tylko dla kogos kto nie sprobowal MemoriesOnTV.
Efekty przejsc pomiedzy zdjeciami w Ulead'zie moga sie schowac.
A to ze nie jest darmowy (jak ktos wyzej napisal)... Ulead DVD PictureShow 2 tez chyba nie jest darmowy, ze strony Ulead'a pewnie mozna sciagnac tylko jakiegos tryilera...
Ponadto zeby zrobic w MemoriesOnTV pokaz zdjec na DVD trzeba doinstalowac plugina ktory to umozliwi (podstawowa wersja umozliwia wypalenie tylko VCD i SVCD).
No ale od czego jest p2p

TOMPOL
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2005, 13:36   #11
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez :-PrzemekP
...mam fotki 800x600 a na TV są i tak poprzycinane, pozatym na 8 z 10 zdjęciach kolory sie poprostu poruszają... pzdr
W MemoriesOnTV nie ma zadnego problemu z wymiarami zdjec, kazde jakie podstawisz bedzie odpowiednio zreskalowane...
A co do poruszania, a raczej drgania obrazu to cos takiego moze sie pojawic, ale z doswiadczenia wiem (a juz nie jedna plyte z pokazem zdjec stworzylem), ze to kwestia encodera.
Jesli sie uzyje wbudowanego encodera DVD w tym programie to takie drgania moga sie pojawic bo jest to kiepski encoder. Program ten jednak ma mozliwosc podstawienia zewnetrznego encodera. Ja podstawiam TMPEG Encoder i zadnych drgan obrazu nie mam.

TOMPOL
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.08.2005, 13:43   #12
:-PrzemekP
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika :-PrzemekP
 
Data rejestracji: 12.05.2005
Posty: 97
:-PrzemekP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
spoko p2p odpaliłem i wraz z pluginem MPEG2 zassałem Memoriesa ... no i vwidze że efekty przejść sa ciekawe ... przetestuje go i napisze opinię ... i tak jak polecone zostało zewnętrzny encoder zostanie użyty ...
pzdr
:-PrzemekP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2005, 08:05   #13
:-PrzemekP
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika :-PrzemekP
 
Data rejestracji: 12.05.2005
Posty: 97
:-PrzemekP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tompol
W MemoriesOnTV nie ma zadnego problemu z wymiarami zdjec, kazde jakie podstawisz bedzie odpowiednio zreskalowane...

TOMPOL
i dalej mam problem, wstawiam zdjęcia 800x600 24b a na TV dalej mam obcięte !!! mam dużo fotek z Tatr i na niektórych sa ładnie ujete szczyty, które niestety na TV zostaja poobcinane !!!!!!!! zauwazyłem w tym Memoriesie takie coś jak TV safe region i jakieś %, gdzies w jakims "włoskim" PDF poczytałem ze dac tam 70-80% ale dałem to i także mi zdjecia poobcinał, jak mam zrobić aby zdjęcie na TV było całe ?
:-PrzemekP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2005, 09:47   #14
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez :-PrzemekP
i dalej mam problem, wstawiam zdjęcia 800x600 24b a na TV dalej mam obcięte !!! mam dużo fotek z Tatr i na niektórych sa ładnie ujete szczyty, które niestety na TV zostaja poobcinane !!!!!!!! zauwazyłem w tym Memoriesie takie coś jak TV safe region i jakieś %, gdzies w jakims "włoskim" PDF poczytałem ze dac tam 70-80% ale dałem to i także mi zdjecia poobcinał, jak mam zrobić aby zdjęcie na TV było całe ?
A jak odtwarzasz w kompie np. w powerdvd tez masz poobcinane? Jest cos takiego jak "bezpieczny obszar" (wlasnie TV safe region), jest to pole w centrum kadru, ktore zawsze bedzie widoczne na kazdym ekranie. Krawedzie poza tym polem natomiast moga byc obciete (w mniejszym lub wiekszym stopniu) na ekranach w poszczegolnych TV. Jesli na kompie obraz jest wyswietlany prawidlowo (bez obcinania) a na TV jest obciety jest to niestety wina TV, ma tak ustawione sprzetowo odchylanie pionowe i poziome ze bardzo duzo ci obcina. W takim ukladzie sie nic na to nie poradzi... No chyba ze w jakims edytorze zdjec (corel, photoshop) dorobisz sobie na tych zdjeciach krawedzie ktore potem na TV zostana obciete a pozostanie tylko wlasciwy obraz... Ale w takim ukladzie na kompie, w powerdvd bedziesz mial wyswietlany obraz z ramkami...

tompol
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2005, 09:38   #15
marin1
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika marin1
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Posty: 17
marin1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A co myślicie o NeroVision Expres , jest w pełnym pakiecie Nera. Jest spolszczony i pozwala na wykonanie pokazów zdjęć na DVD. Mozna dodawać nawet podkład dżwiękowy wszystko odbywa sie rewelacyjnie prosto. Polecam.
marin1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
z czym pić whisky ??? jakiś przepis?? Ufil123 Off topic 193 19.02.2014 18:36
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 00:41
Pojęcia z sieci p2p (filmy) Jabba the Hutt Off topic 14 22.06.2004 19:00
Teksty nauczycieli Tribunal Off topic 47 11.04.2004 21:39


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.