Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Jak nagrać zdjęcia, aby następnie odtworzyć je na DVD ?? (https://forum.cdrinfo.pl/f13/jak-nagrac-zdjecia-aby-nastepnie-odtworzyc-je-dvd-823/)

Cezar 11.02.2001 23:11

Jak nagrać zdjęcia, aby następnie odtworzyć je na DVD ??
 
Jak w temacie przy założeniu, że DVD odczytuje CDR-y.

Oscar 13.02.2001 11:15

Pliki źródłowe muszą być w formacie jpg.
Najlepszym przetestowanym przeze mnie programem jest WinOnCD 3.8 PE. Jest tam zakładka Photo Album. Zakładasz album, przeciągasz w jego okno zdjęcia i już gotowe do nagrania. Zdjęcia są przekodowywane do odpowiedniej wielkości przez sam program WOC. możesz dodać tła i ramki do zdjęć oraz podpisy. Na koniec możesz dodać także muzykę jako tło. Efekty są świetne, polecam.
Albumy nagrywa także Nero, ale nie można zrobić właściwie nic poza nagraniem zdjęć (żadnych podkładów ani podpisów). Poza tym przy oglądaniu trzeba za każdym razem naciskać Next, a WOC umożliwia włączenie slideshow.

ikar39 29.11.2004 23:07

zdiecia
 
a nie lepiej nagrywać zdięcia na krązek dvd najlepszy do tego jest ulead video 8 mozna podłozyć muze efekty i zrobić autoring na krążek dvd wchodzi 120min każde zdięcie to 6 sekunt łatwo obliczyć ile zdięć wejdzie

talarson 28.01.2005 11:01

Zdjecia
 
czegos nie rozumiem. Zainstalowalem UleadVideoStudio 8 wszedlem w Image chcialem zrobic Create CD i kiszka. On chce mi nagrywac tylko filmy a zdjec ni w zab. Jak te jpg dokladnie zgrac na plyte DVD? pomozcie. Z gory dzieki

Salem 28.01.2005 11:54

Cytat:

Napisany przez talarson
czegos nie rozumiem. Zainstalowalem UleadVideoStudio 8 wszedlem w Image chcialem zrobic Create CD i kiszka. On chce mi nagrywac tylko filmy a zdjec ni w zab. Jak te jpg dokladnie zgrac na plyte DVD? pomozcie. Z gory dzieki

Nie wiem jak jest w tym programie, bo go nie używałem, ale jest wiele aplikacji do tego. Wystarczy troszeczkę chęci do poszukiwań. Ot choćby ładny artykuł na tym serwisie. Program nazywa się Ulead DVD PictureShow 2 , zaglądnij a zobaczysz jakie to dziecinnie proste.

Powodzenia Salem

medyk72 28.01.2005 22:21

Metoda jak d..a - każdy ma swoją - więc i ja sie podziele :) Jest super programik i sie nazywa ProShow Gold. Generalnie - wygląd jak program do edycji wideo - tyle że do zdjęć właśnie - i ma wszystko co potrzeba - można zdjęcia "poruszyć" (obrót, zoom)- dodać podkład muzyczny do całości (a oprócz tego do każdego zdjęcia z osobna), dużo przejść, napisy itd. Wszystko w miare proste, a efekt można nagrać na DVD, SVCD, lub VCD. Polecam

zorg 30.01.2005 00:11

http://www.roxio.com/en/products/ecd...es_photo.jhtml

PIOTR34 30.01.2005 15:40

Ja też dorzucę swoje trzy grosze, MemoriesOnTV z tym że nie jest darmowy.

:-PrzemekP 17.08.2005 10:33

Cytat:

Napisany przez Salem
Program nazywa się Ulead DVD PictureShow 2 , zaglądnij a zobaczysz jakie to dziecinnie proste.

Powodzenia Salem

no tak proste ... ale jakie musza być zdjęcia by dobrze wyglądały na TV ??
mam fotki 800x600 a na TV są i tak poprzycinane, pozatym na 8 z 10 zdjęciach kolory sie poprostu poruszają. Przeważnie dotyczy to koloru białego, ostatnio zdjęcia z nad morza posiadaja poruszające się morze !! to rujnuje mój cały album ... jak tego nie opanuje to rezygnuje z tego programu ... pzdr

tompol 17.08.2005 14:30

Powiem tak...

Ulead DVD PictureShow 2 jest prosty w obsludze (tak jak i caly soft Ulead'a) i daje ladne efekty ale tylko dla kogos kto nie sprobowal MemoriesOnTV.
Efekty przejsc pomiedzy zdjeciami w Ulead'zie moga sie schowac.
A to ze nie jest darmowy (jak ktos wyzej napisal)... Ulead DVD PictureShow 2 tez chyba nie jest darmowy, ze strony Ulead'a pewnie mozna sciagnac tylko jakiegos tryilera...
Ponadto zeby zrobic w MemoriesOnTV pokaz zdjec na DVD trzeba doinstalowac plugina ktory to umozliwi (podstawowa wersja umozliwia wypalenie tylko VCD i SVCD).
No ale od czego jest p2p :)

TOMPOL

tompol 17.08.2005 14:36

Cytat:

Napisany przez :-PrzemekP
...mam fotki 800x600 a na TV są i tak poprzycinane, pozatym na 8 z 10 zdjęciach kolory sie poprostu poruszają... pzdr

W MemoriesOnTV nie ma zadnego problemu z wymiarami zdjec, kazde jakie podstawisz bedzie odpowiednio zreskalowane...
A co do poruszania, a raczej drgania obrazu to cos takiego moze sie pojawic, ale z doswiadczenia wiem (a juz nie jedna plyte z pokazem zdjec stworzylem), ze to kwestia encodera.
Jesli sie uzyje wbudowanego encodera DVD w tym programie to takie drgania moga sie pojawic bo jest to kiepski encoder. Program ten jednak ma mozliwosc podstawienia zewnetrznego encodera. Ja podstawiam TMPEG Encoder i zadnych drgan obrazu nie mam.

TOMPOL

:-PrzemekP 17.08.2005 14:43

spoko p2p odpaliłem i wraz z pluginem MPEG2 zassałem Memoriesa ... no i vwidze że efekty przejść sa ciekawe ... przetestuje go i napisze opinię ... i tak jak polecone zostało zewnętrzny encoder zostanie użyty ...
pzdr

:-PrzemekP 31.08.2005 09:05

Cytat:

Napisany przez tompol
W MemoriesOnTV nie ma zadnego problemu z wymiarami zdjec, kazde jakie podstawisz bedzie odpowiednio zreskalowane...

TOMPOL

i dalej mam problem, wstawiam zdjęcia 800x600 24b a na TV dalej mam obcięte !!! mam dużo fotek z Tatr i na niektórych sa ładnie ujete szczyty, które niestety na TV zostaja poobcinane !!!!!!!! zauwazyłem w tym Memoriesie takie coś jak TV safe region i jakieś %, gdzies w jakims "włoskim" PDF poczytałem ze dac tam 70-80% ale dałem to i także mi zdjecia poobcinał, jak mam zrobić aby zdjęcie na TV było całe ??????????

tompol 01.09.2005 10:47

Cytat:

Napisany przez :-PrzemekP
i dalej mam problem, wstawiam zdjęcia 800x600 24b a na TV dalej mam obcięte !!! mam dużo fotek z Tatr i na niektórych sa ładnie ujete szczyty, które niestety na TV zostaja poobcinane !!!!!!!! zauwazyłem w tym Memoriesie takie coś jak TV safe region i jakieś %, gdzies w jakims "włoskim" PDF poczytałem ze dac tam 70-80% ale dałem to i także mi zdjecia poobcinał, jak mam zrobić aby zdjęcie na TV było całe ??????????

A jak odtwarzasz w kompie np. w powerdvd tez masz poobcinane? Jest cos takiego jak "bezpieczny obszar" (wlasnie TV safe region), jest to pole w centrum kadru, ktore zawsze bedzie widoczne na kazdym ekranie. Krawedzie poza tym polem natomiast moga byc obciete (w mniejszym lub wiekszym stopniu) na ekranach w poszczegolnych TV. Jesli na kompie obraz jest wyswietlany prawidlowo (bez obcinania) a na TV jest obciety jest to niestety wina TV, ma tak ustawione sprzetowo odchylanie pionowe i poziome ze bardzo duzo ci obcina. W takim ukladzie sie nic na to nie poradzi... No chyba ze w jakims edytorze zdjec (corel, photoshop) dorobisz sobie na tych zdjeciach krawedzie ktore potem na TV zostana obciete a pozostanie tylko wlasciwy obraz... Ale w takim ukladzie na kompie, w powerdvd bedziesz mial wyswietlany obraz z ramkami...

tompol

marin1 04.09.2005 10:38

A co myślicie o NeroVision Expres , jest w pełnym pakiecie Nera. Jest spolszczony i pozwala na wykonanie pokazów zdjęć na DVD. Mozna dodawać nawet podkład dżwiękowy wszystko odbywa sie rewelacyjnie prosto. Polecam.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.