Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.06.2005, 20:15   #1
Posłany
BA/\//\/ED
 
Avatar użytkownika Posłany
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: w domu
Posty: 414
Posłany w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Jak nagrywać DVD-Video dla odtw. stacjonarnych?

Witam!

Już gdzieś pytałem o to ale za mało szczegółów i nie dostałem żadnej odpowiedzi która by pomogła. A że dzisiaj sie już zdenerwowałe więc postanowiłem poprosić o pomoc

(Nagrywarka LiteON 1633S)
A więc: Jakiego DVD-Video bym nie nagrał, na jakimkolwiek typie płyty(DVD-R , DVD+R(+booktype DVD-ROM), DVD-RW) to płyte się tnie jak odtworze ją w stajonarnym odtwarzaczu(kino domowe Philipa). Kolega mówił mi że też ma często takie prblemy i tylko jak jeden kolega mu nagrywa to idzie OK.
1.Na poczatku płyty nie tnie, ale czym dalej tym wiecej ścięć.
2.Jak przeczyszcze laser(płytą, bardzo dokładnie/z dwa razy) to oglądnę film (testowane na Garfieldzie), ale czy można przed każdym oglądaniem czyścić?(dzień później już cięło).
3.Jak zacina i zaczne robić: pause->play->pause->play. To nie ma żadnych ścięć(oprocz kontrolowanych) przez 0,5 sek od nacisniecie na play a pozniej zaczyna ciąć
4.Próbowałem dzisiaj Booktype->DVD-ROM. Nagrało OK, ale dalej tnie...
5.Dodatkowe info co do dzisiejszego nagrania:
-Płyta LITE-ON DVD+R 8x
-Booktype->DVD-ROM
-Nagrywane z prędkością 2x
6.Na kompie chodzi miodzio

Już sam nie wiem co robić, czego spróbować...
__________________
# Psychika unixiarza powinna być jak firewall...
Posłany jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.06.2005, 20:42   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
może Verbatim + palony 4 lub 6 lub 8x z book type DVD-ROM...

a co to za Philips?

Sprawdź na videohelp czy on czyta nagrywane płyty

a poza tym to są właśnie uroki kupowania kina domowego w całości.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2005, 21:20   #3
Posłany
BA/\//\/ED
 
Avatar użytkownika Posłany
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: w domu
Posty: 414
Posłany w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Philips LX 3000D.
Ale to samo u kolegi - mowi ze raz jest ok, a raz nie :/ Szkoda by było bo mam kilka teledysków może nie w zabójczej jakości, ale chciałbym sobie zrobić DVD a tu lipa ;(
__________________
# Psychika unixiarza powinna być jak firewall...
Posłany jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2005, 21:27   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
DVD-RW nie czyta tylko.

widocznie do tego sprzętu trzeba używać tylko dobrych nośników i na miłość Rysia z Klanu nie wypalać 2x

Zamieść test KProbe takiej płyty co się tnie.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2005, 23:22   #5
Posłany
BA/\//\/ED
 
Avatar użytkownika Posłany
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: w domu
Posty: 414
Posłany w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
__________________
# Psychika unixiarza powinna być jak firewall...
Posłany jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 01:35   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pieć błędów i się jeszcze Dziwisz, że się tnie?

pewnie 5 razy?

płyta bardzo dobrego producenta ale bios Twojej nagrywarki przydeptuje sobie siwą brodę

http://www.liteonit.com/ODD/English/...e_dvd%20rw.asp
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 03:59   #7
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
płyta bardzo dobrego producenta ale bios Twojej nagrywarki przydeptuje sobie siwą brodę
I te przydepnięcia widać
wyraźnie
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 09:39   #8
Posłany
BA/\//\/ED
 
Avatar użytkownika Posłany
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: w domu
Posty: 414
Posłany w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
pieć błędów i się jeszcze Dziwisz, że się tnie?

pewnie 5 razy?

płyta bardzo dobrego producenta ale bios Twojej nagrywarki przydeptuje sobie siwą brodę

http://www.liteonit.com/ODD/English/...e_dvd%20rw.asp
5 razy to bym Wam pupy nie zawracał Zacina się co 3 sekundy

Ale wywnioskowałem z Waszych wypowiedzi żeby BIOSka nowszego zapodać Spróbuje Mam nadzieje że mi nie padnie nagrywarka...

A co do płyt DVD-RW: Niby moje kino domowe nie obsluguje, ale cięło się tak samo jak na DVD+-R

To ja lece ssać BIOSa I pozniej zapodam czy jest dobrze
__________________
# Psychika unixiarza powinna być jak firewall...
Posłany jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 11:42   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a i jeszcze jedno - testu DVD w KProbe nie robi się na max tylko na 4x
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 12:21   #10
Posłany
BA/\//\/ED
 
Avatar użytkownika Posłany
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: w domu
Posty: 414
Posłany w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
a i jeszcze jedno - testu DVD w KProbe nie robi się na max tylko na 4x
Pierwszy raz robiłem więc mam nadzieje ze wybaczysz Będę pamiętał

Updatnąłem do BS0S. Próbowałem na nikompatybilnej dla kina DVD-RW i bez zmian - tnie jak cholera No może troszke mniej ale i tak co 3 sekundy zwis Jak odkopie jakąś DVD+R to spróbuje... Z własnych obserwacji itp. wygląda to tak jakby DVD nie nadążał z odczytywaniem... (Jak pisałem wczesniej: Pause->Play = 3 sekundy płynnego odtwarzania(bez "artefaktów")...)
__________________
# Psychika unixiarza powinna być jak firewall...
Posłany jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 12:50   #11
MagS
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika MagS
 
Data rejestracji: 20.07.2003
Lokalizacja: Rivendel
Posty: 19
MagS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kilka dobrych rad:
1. Nagrywaj zawsze pod NERO jako profil DVD-VIDEO (zrzucony wcześniej materiał jakimś innym programem)
2. LITEON ja mam mieszane uczucia co do tej firmy, spotykałem się z wielomam problemami u znajomych, kup LG np 4163B !!!
3. Nie kupuj żadnych "małych kin domowych" w zestawie z DVD i głośniczkami do 2000zł
4. Kup normalny stacjonarny odtwarzacz z podwójnym laserem np SONY 405 czy nowszy (ma super korekcje błędów)
5. Kup normalne "duże kino domowe" i kolumny (to na marginesie)
6. Nie kupuj Samsunga

Na mojej nagrywarce LG, najpierw 4020B teraz 4163B nagrywałem na każdej płycie jaka w swoim czasie wpadła mi do ręki PRINCO, ESPERANZA, FUJI, TDK. Na prędkościach x2, x4, x8. Nigdy z żadną nie było żadnych problemów na stacjonarnym odtwarzaczu. Czyta -R, +R, -RW, +RW. Niestety tak to już jest że z droższym sprzętem nie masz kłopotów, a tańszy kupujesz na własne ryzyko...
MagS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 17:41   #12
mrofka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.01.2005
Posty: 24
mrofka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałeś na myśli, rzeby nie kupował kina do 200 czy do 2000

Bo ja mam LG 4163B i stacjonarny DVD za 700zł i wszystko gra
mrofka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 18:10   #13
MagS
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika MagS
 
Data rejestracji: 20.07.2003
Lokalizacja: Rivendel
Posty: 19
MagS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mrofka
Miałeś na myśli, rzeby nie kupował kina do 200 czy do 2000

Bo ja mam LG 4163B i stacjonarny DVD za 700zł i wszystko gra
Miałem na myśli do 2000zł (teraz już pewnie są tańsze) za cały tzw zestaw (mały wzmacniacz z playerem i 6 głośniczkami) Jeżeli masz stacjonarny (osobny) odtwarzacz za 700 to jak najbardziej jest ok. Wartość odtwarzaczy w tzw zestawach sięga podejrzewam 100-150zł

Pozdrowionka
MagS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2005, 18:29   #14
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cool

@MagS

moze ja mam za tani sprzet, ale dalem za niego (sam odtwarzacz) 200pln - ronin 908 - mam litka 451@832 i sie wcale na niczym nie tnie (pale tylko na verbach, lecz mam takze kilka wypalonych esper-R i tez chodzi bez problemow)

wiec nie cena ma tu znaczenie, ale sprzet i nosniki

P.S.
takie jest moje zdanie
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2005, 20:44   #15
Papametro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.05.2005
Posty: 12
Papametro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z takim zjawiskiem (cięcie płyt przy ostatnich scenach) już się zetknąłem: nagranie na płytach TDK, Benq, Esperanza, Vakoss (DVD-R oraz DVD+R) z maksymalną prędkością i w trybie "szybka kopia" Nero (nagrywarka Nec 3500 z oryginalnym Bios'em). Ewidentnie winna była metoda nagrywana: te same marki płyt, na tej samej nagrywarce były nagrywane z 1/2 dopuszczalnej prędkości i z obrazu płyty i wtedy było OK. To nie mój sprzęt, więc nie mogę sprawdzić, czy chodziło o prędkość, czy o "szybką kopię". Sam nagrywam na Verbatimach z 3/4 dopuszczalnej prędkości i nawet na Omegach z 1/2 prędkości z obrazów płyt i nie ma problemów (mam NEC'a 3520A). Na "firmowym" sprzęcie (szczególnie starszym) o wiele częściej poprawnie będą działać DVD-R niż DVD+R, choć mój stacjonarny Panasonic czyta i to i to, a Bellwood 301 (nie 301a) radzi sobie praktycznie ze wszystkim.
Papametro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.