Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 13.12.2004, 10:20   #1
janaj
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Posty: 33
janaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kłopoty z framerate 29.971

Wiem, że jest post o przerabianiu divixa na DVD, ale on ma 63 strony, ja przekopałem mniej wiecej połowę i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Cobra Verde milczy i nie mogę się z nim bezpośrenio skontaktować, więc piszę tego posta tu ;-)

A problem jest taki, że okazało się iż mam divixa o framerate: 29,971. Ale nic, robię wszystko zgodnie z instrukcją: oddzieliłem obraz od dźwięku, przerobiłem dźwięk (z wave stereo) na ac3 i zmieniłem framerate tego dźwięku na 25. A następnie się okazało że kiedy przerobiłem obraz z 29,971 na framerate 25 to mam film który trwa prawie 1,52 a przed przerobieiniem ilości klatek, trwał 1,33. Dodam tylko, że dźwięk po przerobieniu trwa mniej więcej tyle ile trwał w oryginale, więc nie ma o czym mówić. Czyli sumując, mam obraz filmowy około dwadzieścia minut dłuższy niż ścieżkę dźwiękową. I zgadnijcie co się dzieje po wprowadzeniu tego wszystkiego do DVDmaestro ;-) Oczywiście dźwięk dosyć (sic) sporo się rozjeżdża z obrazem w ciągu półtorej godziny robi się z tego dwadzieścia minut różnicy. Auuuuuuuuu... (wycie)

Nie myślcie, że raz to robiłem. Próbowałem i dźwięk i obraz kilka razy rozdzielać i kilka razy kompresować i kilka razy zmieniać framerate. Tymi narzędziami jaki podawał w swoim sposobie CobraVerde. I w ten sposób jak napisał Cobra. I niestety wychodzi zawsze dotąd tak samo. Ze obraz po zmianie framerate z 29,971 na 25 jest o 20 minut dłuższy niż oryginał.

Czyli używam: nanduba do rozdzielenia obrazu od dźwięku i do zmiany framerate obrazu. A później używam cce do kompresji (ale kompresja nie ma tu nic do rzeczy, bo obraz jest wydłużony o 20minut już po zmianie framerate w nandubie) No i do dźwięku używam też nanduba, a później ac3machine.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co jest grane? I jak to przeskoczyć? Albo niech obraz się nie wydłuża o dwadzieścia minut, albo niech dźwięk przy zmianie framerate też się wydłuży o 20 min ;-) No, a tak serio, to po prostu co zrobić, żeby to przerobić i działało żeby??

pozdro i help mi obi łan kenobi...
janaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.12.2004, 18:09   #2
peterka
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika peterka
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: Żyrardów
Posty: 131
peterka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez janaj
Wiem, że jest post o przerabianiu divixa na DVD, ale on ma 63 strony, ja przekopałem mniej wiecej połowę i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Cobra Verde milczy i nie mogę się z nim bezpośrenio skontaktować, więc piszę tego posta tu ;-)

A problem jest taki, że okazało się iż mam divixa o framerate: 29,971. Ale nic, robię wszystko zgodnie z instrukcją: oddzieliłem obraz od dźwięku, przerobiłem dźwięk (z wave stereo) na ac3 i zmieniłem framerate tego dźwięku na 25. A następnie się okazało że kiedy przerobiłem obraz z 29,971 na framerate 25 to mam film który trwa prawie 1,52 a przed przerobieiniem ilości klatek, trwał 1,33. Dodam tylko, że dźwięk po przerobieniu trwa mniej więcej tyle ile trwał w oryginale, więc nie ma o czym mówić. Czyli sumując, mam obraz filmowy około dwadzieścia minut dłuższy niż ścieżkę dźwiękową. I zgadnijcie co się dzieje po wprowadzeniu tego wszystkiego do DVDmaestro ;-) Oczywiście dźwięk dosyć (sic) sporo się rozjeżdża z obrazem w ciągu półtorej godziny robi się z tego dwadzieścia minut różnicy. Auuuuuuuuu... (wycie)

Nie myślcie, że raz to robiłem. Próbowałem i dźwięk i obraz kilka razy rozdzielać i kilka razy kompresować i kilka razy zmieniać framerate. Tymi narzędziami jaki podawał w swoim sposobie CobraVerde. I w ten sposób jak napisał Cobra. I niestety wychodzi zawsze dotąd tak samo. Ze obraz po zmianie framerate z 29,971 na 25 jest o 20 minut dłuższy niż oryginał.

Czyli używam: nanduba do rozdzielenia obrazu od dźwięku i do zmiany framerate obrazu. A później używam cce do kompresji (ale kompresja nie ma tu nic do rzeczy, bo obraz jest wydłużony o 20minut już po zmianie framerate w nandubie) No i do dźwięku używam też nanduba, a później ac3machine.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co jest grane? I jak to przeskoczyć? Albo niech obraz się nie wydłuża o dwadzieścia minut, albo niech dźwięk przy zmianie framerate też się wydłuży o 20 min ;-) No, a tak serio, to po prostu co zrobić, żeby to przerobić i działało żeby??

pozdro i help mi obi łan kenobi...
Po co chcesz zmieniać-masz standard NTSC zrób DVD w NTSC i po kłopocie
peterka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 10:10   #3
janaj
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Posty: 33
janaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale nie wszystkie odtwarzacze łykają NTSC. Poza tym nie wiem jak poustawiać parametry w programach jeżeli ma to być NTSC. Do tej pory przede wszystkim jak małpka powtarzałem ustawienia które sugerował Cobra w swoim podręczniku. A on to ustawiał pod kątem PALu. Już na samym początku w FitCD nie wiem jak poustawiać parametry. Nie ma możliwości NTSC. Więc dla mnie nie jest to tak po prostu: zrób dvd w NTSC. No i to co mówię, że nie wiadomo czy u kumpla na odtwarzaczu pójdzie NTSC. Więc dzięki za radę, ale nie takich rad oczekuję ;-) Wolałbym coś bardziej konstruktywnego ;-)
janaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 08:12   #4
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ponieważ ja też miałem problem z przerobieniem framrate 23.976 na 25 a Virtual dub i Nandub polegli w przedbiegach, potem poległ Premier Pro. Dopiero po przekopaniu kilku zagranicznych forum dyskusyjnych dotarłem do tego programu . Okazał sie on strzałem w dziesiątkę ponieważ konwertuje wszystkie typy framrate a film wynikowy jest płynny. Niestety program ten dokonuje pełnego procesu przekodowywania korzystając z kodeków systemowych, co zajmuje troche czasu.
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 08:58   #5
comptom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 23.06.2004
Posty: 178
comptom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ciekawy link

a osobiście polecam uleadDVDdiscCREATOR'a - sprawdź

pozdr.
__________________
Dobre okazje można policzyć na palcu.
comptom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.