Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 12.07.2004, 11:21   #1
RafeQ
Bywalec
 
Avatar użytkownika RafeQ
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 49
RafeQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak połączyć film zgrany z dwóch płyt DVD?

Cześć. Dostałem parę dni temu do zgrania film Lista Szindlera, wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że dziwnie go nagrali. Film ma długość 187minut z tym że jest on nagrany na dwóch płytach DVD. Dwie pierwsze godziny są na pierwszej płycie a reszta czyli niecała godzinka do końca na drugiej. Zgrałem obydwie cześci filmu DVDShrinkiem (oczywiście nie wszystko, tylko wyodrębniłem sam film z AC3 English i polskimi napisami). Teraz to wszystko sobie leży na dysku (pierwsza zagrana płyta w katalogu DVD1 a druga w DVD2 oczywiście zachowując dalej katalogi VIDEO_TS). Chciałbym to oczywiście przekodować wszystko razem na jedną płytę DVD+R 4.7Gb za pomocą DVD2DVD-R z CCE. Pomóżcie! Jakiś program do łączenia obydwu zgranych materiałów czy jak?
__________________
Spawalnik: PLEXTOR PX-760A
Zrzucalnik: PIONEER 106S - za nic go bym nie wymienił! Wymiata na pełnych obrotach wszystkie typy krążków od 2003 roku

Ostatnio zmieniany przez Robs : 12.07.2004 o godz. 11:50
RafeQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.07.2004, 11:51   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
IfoEdit albo DVD2One.
Opis na mojej stronce.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 20:56   #3
RafeQ
Bywalec
 
Avatar użytkownika RafeQ
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 49
RafeQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Robs Jutro spróbuje zastosować się do twoich instrukcji. Wykorzystam metodę IfoEdita&VobEdit. Pozatym fajna strona :-)
__________________
Spawalnik: PLEXTOR PX-760A
Zrzucalnik: PIONEER 106S - za nic go bym nie wymienił! Wymiata na pełnych obrotach wszystkie typy krążków od 2003 roku
RafeQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 11:49   #4
RafeQ
Bywalec
 
Avatar użytkownika RafeQ
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 49
RafeQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No nie wiem, ale wykonałem wszystko tak jak napisałeś u siebie na stronie Robs. Wszystko nieby fajnie, mam juz dwie plyty w jednym katalogu itd. Ale niestety sprawdziłem kompilacje w WinDVD i napisy są zielone. Dodatkowo w DVD2DVD-R język napisów i ścieżki dźwiękowej jest "nieokreślony". Czy taki stan jest normalny? Bo jest co kodować a niechciałbym poświęcić kilkunastu godzin na marne Czekam Robs na odbpowiedź co o tym sądzisz i co radzisz

PS: Poniżej screen z DVD2DVD-R
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-dvd.jpg  
__________________
Spawalnik: PLEXTOR PX-760A
Zrzucalnik: PIONEER 106S - za nic go bym nie wymienił! Wymiata na pełnych obrotach wszystkie typy krążków od 2003 roku
RafeQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 12:17   #5
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez RafeQ
No nie wiem, ale wykonałem wszystko tak jak napisałeś u siebie na stronie Robs. Wszystko nieby fajnie, mam juz dwie plyty w jednym katalogu itd. Ale niestety sprawdziłem kompilacje w WinDVD i napisy są zielone. Dodatkowo w DVD2DVD-R język napisów i ścieżki dźwiękowej jest "nieokreślony". Czy taki stan jest normalny? Bo jest co kodować a niechciałbym poświęcić kilkunastu godzin na marne Czekam Robs na odbpowiedź co o tym sądzisz i co radzisz

PS: Poniżej screen z DVD2DVD-R
Zrób jeszcze za pomocą Ifoedit te operacje i będzie OK

VTS_Audio - Languade type ustawiamy na "present" a Language na "polish lub english " podobna operacja na VTS_1 SubPicture . I to samo z plikiem VTS_01.0.IFO . Obydwie operacje zapisujemy opcją "save" . Teraz mały zonk należy zmienić kolor napisów bo będą one na 100% zielone . W tym celu otwieramy w IFO Edit VTS_01.0.IFO ale filmu oryginalnego tego bezpośrednio z płyty dvd następnie otworzyć VTS_PGCITI i dalej VTS_PGC_1 . Teraz posłużymy się funkcją SUBTITLE COLOR i dalej COPY COLOR FROM... . Następnie pstrykamy COPY2CLIPBOARD . Teraz otwieramy VTS_01.0.IFO ale filmu naszego który mamy na dysku następnie VTS_PGCITI i dalej VTS_PGC_1 . Pstrykamy SUBTITLE COLOR i dalej PASTE COLOR FROM... . Napisy są białe jeśli wartości tabeli "color" są różne od zera . Jest jakaś zasada tych cyferek przy kolorach ale jeśli kopiujemy te wartości z filmu oryginalnego to będą one napewno białe . Oczywiście "save" . Teraz otwieramy w IFO Edicie dowolny plik IFO naszego filmu i pstrykamy opcje Get VTS sectors i cały czas YES .
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 16:11   #6
RafeQ
Bywalec
 
Avatar użytkownika RafeQ
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 49
RafeQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak tylko niestety oryginalnej płyty już nie mam, wszystkie vobki leżą sobie na dysku Mam same VOBy i przerobione metodą Robsa pliki IFO.
__________________
Spawalnik: PLEXTOR PX-760A
Zrzucalnik: PIONEER 106S - za nic go bym nie wymienił! Wymiata na pełnych obrotach wszystkie typy krążków od 2003 roku
RafeQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 16:31   #7
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zerknij tutaj: http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=4350#22632
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 18:43   #8
RafeQ
Bywalec
 
Avatar użytkownika RafeQ
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 49
RafeQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK, już uzyskałem napisy białe Dzięki. Mam jednak jeszcze jeden mały problemik (nie wiem czy to w czymś przeszkadza). Mianowicie próbuje sobie ten cały mój materiał obejrzeć w WinDVD. Cały film składa się z 45 Chapterów, jednak gdy w WinDVD (także to samo w NeroShowTime) próbuję przeskoczyć do chapteru 40-tego program się stopuje, jeżeli przeskocze do 39-tego to wporzo wszystko, jednak dalej nie idzie. W DVD2DVD-R wszystko jest ok, wyswietla 45 chapterów i nawet wybrałem do próbnego skodowania chapter 42 i program bez poślizgu go skodował. Czy to normalne, że tak przerobiony materiał (metoda scalania 2-ch DVD Robs'a za pomocą VobEdita&IfoEdit) może być źle odtwarzany przed skodowaniem DVD2DVD-Rem (z CCE). Czy później po skodowaniu będzie wszystko ok?
__________________
Spawalnik: PLEXTOR PX-760A
Zrzucalnik: PIONEER 106S - za nic go bym nie wymienił! Wymiata na pełnych obrotach wszystkie typy krążków od 2003 roku
RafeQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 19:00   #9
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moim zdaniem nie powinno być żadnych problemów już po obróbce w dvd2dvdr, spróbuj jeszcze 'Get VTS Sectors' w IfoEdit, czy to coś zmieni.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 21:11   #10
RafeQ
Bywalec
 
Avatar użytkownika RafeQ
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 49
RafeQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Robs mam jeszcze pytanie (pisze do Ciebie, bo widze ze w kwestii tej sie sporo wypowiadałeś) A mianowicie chodzi mi o funkcje Force Encoding, warto ją włączyć w moim przypadku film jest ma baardzo sporo ponad 4.7GB A drugie pytanie dotyczy funkcji Calculation-Mode, ustawione jest tam na 'Normal'. Czy tak ma pozostać? Zależy mi na jak najlepszej jakości filmu. I jeszcze jedna opcja "Luminance Level' tam jest zaznaczone '16 to 255' czy tak ma pozostać? I co z funkcjami: GOP Sequence, Quantizer charakteristics, Multipass VBR Bias? Czy te trzy parametry także są ustawione na najlepszą jakość? Czy także ich nie ruszać? No i w końcu ostatnie: Jakie minimalne bitrate będzie najlepsze dla tego ponad 3 godzinnego filmu (3h 16min)? Czy 1000 będzie odpowiednie, bo widze ze na forum ta wartość przeważa

Dzięki raz jeszcze, bo widzę ża ludzie tutaj uczynni

PS: W sprawach wyświetlania parametrów filmu lepiej ufać to co pokazuje DVD2DVD-R czy BitrateView? BO mam dylemat... Mam dylemat bo wskazania DC Precision się róznią: DVD2DVD-R - 10, BitrateView - 9.
__________________
Spawalnik: PLEXTOR PX-760A
Zrzucalnik: PIONEER 106S - za nic go bym nie wymienił! Wymiata na pełnych obrotach wszystkie typy krążków od 2003 roku

Ostatnio zmieniany przez RafeQ : 15.07.2004 o godz. 21:18
RafeQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2004, 00:17   #11
kiewas
Matrix has him
 
Avatar użytkownika kiewas
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Legnica
Posty: 822
kiewas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A to wszystko na moim kurde dysku, panie RafeQ
__________________
Zapraszam na MÓJ fotoblog
kiewas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2004, 00:35   #12
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez RafeQ
Robs mam jeszcze pytanie (pisze do Ciebie, bo widze ze w kwestii tej sie sporo wypowiadałeś) A mianowicie chodzi mi o funkcje Force Encoding, warto ją włączyć w moim przypadku film jest ma baardzo sporo ponad 4.7GB
trzeba to wlaczyc, to wymusza rekompresje. Wiecej na ten temat w linku nr 1.
Ale mozesz tez najpierw film wczytac w DVD Shrink i sprawdzic czy ew. wywalenie (re-author mode) chinskich napisow i islandzkiej sciezki dzwiekowej nie sprawi, ze film nagle zmiesci sie na 4,7 GB DVD.
Mozesz tez przyciac napisy koncowe. Jesli to zawiedzie to DVD2DVD-R.

Cytat:
A drugie pytanie dotyczy funkcji Calculation-Mode, ustawione jest tam na 'Normal'. Czy tak ma pozostać? Zależy mi na jak najlepszej jakości filmu.
ma byc normal, ale przeczytaj tez temat (link) nr 4.

Cytat:
I jeszcze jedna opcja "Luminance Level' tam jest zaznaczone '16 to 255' czy tak ma pozostać?
tak ma pozostac.

Cytat:
I co z funkcjami: GOP Sequence, Quantizer charakteristics, Multipass VBR Bias? Czy te trzy parametry także są ustawione na najlepszą jakość? Czy także ich nie ruszać?
zazwyczaj tuaj uzywa sie tych domyslnych, ale np w poradnikach na doom9.org wpisuja "VBR Bias" na 0 a "Quantizer characteristics" na 27.
Te, ktorych wiekszosc chyba osob tutaj uzywa znajdziesz w zalaczniku.


Cytat:
No i w końcu ostatnie: Jakie minimalne bitrate będzie najlepsze dla tego ponad 3 godzinnego filmu (3h 16min)? Czy 1000 będzie odpowiednie, bo widze ze na forum ta wartość przeważa
jesli film ma az 196 minut, lepiej podziel go na 2 plytki...

Cytat:
PS: W sprawach wyświetlania parametrów filmu lepiej ufać to co pokazuje DVD2DVD-R czy BitrateView? BO mam dylemat... Mam dylemat bo wskazania DC Precision się róznią: DVD2DVD-R - 10, BitrateView - 9.
wydaje mi sie, ze akurat jesli chodzi o ten parametr mozesz i lepiej zaufaj Bitrate Viewer. Natomiast BV myli sie przy innych parametrach... szczegoly w linku nr 2.

wszystko znajdzie w tych tematach:


1. DVD2DVD-R Instrukcja

2. Bitrate Viewer podaje zle dane o filmie

3. "Upper Field First" a DVD2DVD-R (CCE)

4. Pytanie o "sposób" na bitrate w DVD2DVD-R


aha RafeQ, zauwazylem (screen zamieszczony przez ciebie), ze masz partycje FAT... Obawiam sie, ze zabawa z DVD2DVD-R bez NTFS sie nie obejdzie.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-param.jpg  

Ostatnio zmieniany przez Michal2004 : 16.07.2004 o godz. 00:44
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2004, 10:28   #13
RafeQ
Bywalec
 
Avatar użytkownika RafeQ
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 49
RafeQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety filmik ma już po oberżnięciu 9,9GB :-) Jednak wiadomo Lista Szindlera jest nagrana w obrazie czarno-białym, więc moim skormnym zdaniem niewiele straci na jakości. Bynajmniej spróbuję
__________________
Spawalnik: PLEXTOR PX-760A
Zrzucalnik: PIONEER 106S - za nic go bym nie wymienił! Wymiata na pełnych obrotach wszystkie typy krążków od 2003 roku
RafeQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2004, 10:46   #14
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez RafeQ
Niestety filmik ma już po oberżnięciu 9,9GB :-) Jednak wiadomo Lista Szindlera jest nagrana w obrazie czarno-białym, więc moim skormnym zdaniem niewiele straci na jakości. Bynajmniej spróbuję
Możesz mieć jeszcze jeden problem jak film połączyłeś z dwóch płyt, to proawdopodobnie po przerobieniu go przez DVD2DVDr może mieć od miejsca połącznia przesunięty dźwięk i napisy, ja robilem już tak 2 filmy i zawsze tak wychodziło, ktoś zaproponował żeby piewr to skompresować Programem DVD2DVDr a potem to połączyć, no ale jeden problem DVD2DVDr robi zawsze do wielkości pełnego nośnika 4,35, no a tu trzeba zrobić np. jeden kawałek do ponad 2,2 GB a drugi tą resztą żeby zajeło pełną płytę DVD,

czy może ktoś wie jak to ustawić w programie ?
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2004, 12:46   #15
RafeQ
Bywalec
 
Avatar użytkownika RafeQ
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 49
RafeQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W ogóle jest wiocha, film po połączeniu ma 45 chapterów z tym że do 40 chapcia winddvd i inne mi odtwarzaja a dalej nie chce isc. Robs mowil ze to nie wplynie nic na kodowanie, no ale chciałem sobie sprobowac podzielic DVDShrinkiem na dwie plyty wiec zaczalem wczytywac kompilache no i w pewnym momoencie dvdshrink sie zatrzymal z bledem ktory podalem nizej. Wzielem wkurzony odpaliłem ifoedita robienie ciagle get vts sectors nic nie daje, tak sobie obejrzalem i mi sie nie wydaje to w porzadku, tak jak robs w swojej instrukcji pisał tak zrobiłem a mianowicie przy operacji łaczenia dałem kolejne ID w moim przypadku dla tych vobow z plyty drugiej bylo to VOB ID nr 3. A widac (ponizej) ze tabela podaje takze wyzsze niz 3 VOB-ID (a przeciez wyzszych nie ma ) Jakie porady? Czym to naprawić? Ponizej screnny:

PS: Sorry sprawdzilem ID nastepnych vobow jednak VOB-ID jest tak jak ma byc czyli 3,4,5,6. Musialem to wczesniej przeoczyc, no ale to dalej nie zmienia stanu rzeczy czyli dalej jest kicha
Dołączone obrazki
-fail.jpg 
Dołączone obrazki
File Type: png fail2.png (36.9 KB, 248 oglądane)
File Type: png fail1.png (37.7 KB, 319 oglądane)
__________________
Spawalnik: PLEXTOR PX-760A
Zrzucalnik: PIONEER 106S - za nic go bym nie wymienił! Wymiata na pełnych obrotach wszystkie typy krążków od 2003 roku

Ostatnio zmieniany przez RafeQ : 16.07.2004 o godz. 12:50
RafeQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.