Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.03.2004, 23:01   #1
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak przegrac film dvd ??(jestem poczatkujacy)

Niedawno stalem sie posiadaczem palnika ldw-451s(litek)
do kopiowanie uzywam (jak narazie clone dvd) i nieby jest ok ale niedokaca
jezeli film jest kodaowany do wiadomo na dysk za pomoca SmartRipe-ra
ale przy kopiowniu na dvd-(+)r z ominieciem MENU filmu (czyli sam film)sa problemy s uruchamianiem na niektorych stacjonarnych dvd( booktype zajme sie puzniej)ale jak zaznacze w clone dvd opcje zachowaj MENU miedzy chapterami sa czarne lub szare (czasowe)sekfecje (jak porownam z orginalem przewaznie sa tam ostrzezenia) a na kopi ich niema i stacjonarne dvd mieli plyte i nic! czym skopiowac dvd z menu ale pomijajac te czrno szare sekfecje ?
cos chcialem zrobic w DVDshrink ale wyszla taka kopia ze lepiej niepisac (czyli nic ciekawego tam niezrobilem ) prosze o jakies porady nazwy progsow i najlepiej jakis opis
Bravo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.03.2004, 15:59   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Będę nieskromny. Zerknij tu. Usuwając te ostrzeżenia tak naprawdę nie zyskasz tyle, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie (to są still frame'y).
Do ripowania najlepszy jest DVDDecrypter ^_^
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2004, 21:01   #3
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Będę nieskromny. Zerknij tu. Usuwając te ostrzeżenia tak naprawdę nie zyskasz tyle, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie (to są still frame'y).
Do ripowania najlepszy jest DVDDecrypter ^_^
Odp.napewno masz racje ze ostrzezenia malo zajmoja ale to clone dvd je zastepoje szarymi lub czarnymi tlami przy wyporze opcji zachowaj MENU a co DVD decrypter to pisalem ze wyszla mi taka kopia ze SVCD ma lepsza...
wiec moje pytanie zostaje bez odp.(moze ja cos zle robie w tym DVDdecrypter ...to calkiem mozliwe)
Bravo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2004, 21:06   #4
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmmm i mówisz, że DVDDecrypter Ci taką kopię zrobił? No przyznam się, że nie wiedziałem, że coś takiego potrafi. DVDDecrypter to znakomity ripper DVD (w każdym z 3 trybów działania: File, IFO i ISO) wzbogacony o funkcję nagrywania DVD (co zresztą też robi bardzo dobrze). Żadna z tych funkcji jednak nie zajmuje się transkodowaniem zawartości. Chyba, że pomyliło Ci się z DVD Shrinkiem (ale to jest zupełnie inna para kaloszy).

No dobra ktoś chętny do napisania ładnego i dobrego przewodnika do DVDShrinka?
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2004, 21:15   #5
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
hmmm i mówisz, że DVDDecrypter Ci taką kopię zrobił? No przyznam się, że nie wiedziałem, że coś takiego potrafi. DVDDecrypter to znakomity ripper DVD (w każdym z 3 trybów działania: File, IFO i ISO) wzbogacony o funkcję nagrywania DVD (co zresztą też robi bardzo dobrze). Żadna z tych funkcji jednak nie zajmuje się transkodowaniem zawartości. Chyba, że pomyliło Ci się z DVD Shrinkiem (ale to jest zupełnie inna para kaloszy).

No dobra ktoś chętny do napisania ładnego i dobrego przewodnika do DVDShrinka?
Odp.chyba masz racje cos pomieszalo mi sie w dyni sorrk tak zla kopie zrobil mi dvdShrink ale wracajac do dvddecrypter-a to slyszalem ze on kopioje cala zawartosc dvd bez kompresacji (zmiany wielkosci ) czyli jak mam wiekszy film niz 4,7GB to nic niepodzialam (czy w nim mozna znieniac co jest na plycie oprocz filmu lub menu)tz wyciac napisya i takie tam ??
Bravo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2004, 21:28   #6
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
O ile nie musiałeś obciąć więcej niż 30% filmu to przeważnie DVDShrink powinien dać sobie radę (sporo zależy od samego filmu).
DVDDecrypterem można wyciąć ścieżki audio i napisów ale tylko tyle. Ja używam DVDDecryptera do zrobienia obrazu ISO płyty na dysku (przy okazji usuwam CSS i wszelkie ograniczenia użytkownika -- PUOs), potem montuję taki obraz Daemon Tools'ami i przepuszczam przez Big3 lub przez DVDShrink'a (lubię mieć menu na płytce). Efekt końcowy moich bojów zamieniam na obraz ISO płyty DVD i wypalam DVDDecrypterem (kurde ja to już gdzieś pisałem... deja vu Jeśli DVDShrink nie pomógł to spróbuj tej mojej metody. Jeśli też będzie źle to zostaje Ci zrobienie kopii samego filmu (bez menu i dodatków) na przykład przy pomocy DVD2DVDR (opis masz w przyklejonym wątku u góry naszego forum)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2004, 21:33   #7
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
O ile nie musiałeś obciąć więcej niż 30% filmu to przeważnie DVDShrink powinien dać sobie radę (sporo zależy od samego filmu).
DVDDecrypterem można wyciąć ścieżki audio i napisów ale tylko tyle. Ja używam DVDDecryptera do zrobienia obrazu ISO płyty na dysku (przy okazji usuwam CSS i wszelkie ograniczenia użytkownika -- PUOs), potem montuję taki obraz Daemon Tools'ami i przepuszczam przez Big3 lub przez DVDShrink'a (lubię mieć menu na płytce). Efekt końcowy moich bojów zamieniam na obraz ISO płyty DVD i wypalam DVDDecrypterem (kurde ja to już gdzieś pisałem... deja vu Jeśli DVDShrink nie pomógł to spróbuj tej mojej metody. Jeśli też będzie źle to zostaje Ci zrobienie kopii samego filmu (bez menu i dodatków) na przykład przy pomocy DVD2DVDR (opis masz w przyklejonym wątku u góry naszego forum)
Odp.Dzieki wielki hmm...juz wiem dlaczego MasteR YodA
Bravo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2004, 21:45   #8
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
oops!
tylko nie Master Yoda... ten przydomek jest już zarezerwowany przez Robsa (chylę czoła). Jam tylko Jedi Knight i nawet imienia nie mam...
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2004, 07:40   #9
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Ja mam swoj system przegrywania (hm.. jak to pieknie brzmi):

Jesli plyta zabezpieczona i zajmuje ponad 4,7GB i zalezy mi na dodatkach bez kompresji - zrzucam to DVDShrinkiem bez kompresji ofkorz i dziele DVDFab'em na 2 DVD.

Jesli plyta zabezpieczona i zajmuje ponad 4,7GB i NIEzalezy mi na dodatkach - zrzucam DVDShrinkikiem w trybie reauthoring i wywalam dodatki..., pozniej robie z tego ISO IMG TOOL'em Classic, nastepnie wypalam CloneDVD

Jesli plyta zabezpieczona i taka sobie (nie zabardzo sie podoba) i zajmuje wiecej niz 4,7GB to albo wywalam dodatki (choc czasami fajne), albo robie kompresje w DVDShrink'u

Jesli plyta zabezpieczona i zajmuje do 4,7GB i zalezy mi na calej - zrzucam DVDDecrypterem i wypalam w CloneDVD

Jesli plyta niezabezpieczona, zajmuje do 4,7GB i zalezy mi na calej - zrzucam CloneDVD i w nim wypalam

*CloneDVD firmy Elaboryte Bytes (chyba tak to sie pisze) .

pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2004, 07:58   #10
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bez większej zabawy.......włącz dvdDecryptera, zrzuć co potrzebne, odpal DVDshrinka albo DvdxCOpy ( wyręcze Zorg'a) wyrzucasza co chcesz i kompresujesz. Wszystko jest tam proste. I masz 4gb.

P.s DvdxCopy - Tyle razy Mówiłeś i się przekonałem. Ładnie wychodzi i tyle możliwości
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2004, 08:49   #11
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ludzie co ja bym bez was zrobil ?? ( oto jest pytanie) wielkie thx
Bravo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2004, 15:10   #12
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wiem ze to zabrzmi dziwnie ale dalej mi nic niewychodzi juz pisze co sie dzieje
w DVDShrink dalem opcje re-autor i skopiowalem na dysk tyle ze jak chcialem przegladnac co zrobil to mjalem same piksele rozmazane a obrazu nic (tak bardzo che cos zrobic ze mi niewychodzi)
Bravo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2004, 15:15   #13
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez miles
Bez większej zabawy.......włącz dvdDecryptera, zrzuć co potrzebne, odpal DVDshrinka albo DvdxCOpy ( wyręcze Zorg'a) wyrzucasza co chcesz i kompresujesz. Wszystko jest tam proste. I masz 4gb.

P.s DvdxCopy - Tyle razy Mówiłeś i się przekonałem. Ładnie wychodzi i tyle możliwości
Odp.napisales zrzuc to co potrzebna ( ale ja niewiem co jest potrzebne)
chcial bym miec poprostu menu bez dodatkow(extras)i film
Bravo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2004, 19:21   #14
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Skoro nie wiesz co jest potrzebne po prostu podejrzyj co gdzie siedzi. Można to zrobić na kilka sposobów. Kilka z nich jest opisanych tu. Z pewnością znajdziesz coś co Ci będzie odpowiadało albo wymyślisz własną
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2004, 19:37   #15
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Skoro nie wiesz co jest potrzebne po prostu podejrzyj co gdzie siedzi. Można to zrobić na kilka sposobów. Kilka z nich jest opisanych tu. Z pewnością znajdziesz coś co Ci będzie odpowiadało albo wymyślisz własną
Odp.odpowiedzialem zanim zekne(tam) staram sie cos zrozumiec z tego wszystkiego naweet czytalem opis o Infoedit ale tez mi nic niewychodzilo (moze to dlamnie jest zadrudne )
Bravo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.