Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.07.2002, 13:30   #1
Yakuza_PL
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.07.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 74
Yakuza_PL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak przegrac VHS na VCD?

Witam

Mam pytanie jak wyglada przegrywanie VHS na VCD? Jakie sa programy do tego celu.

Czy 2 h materialu VHS zmiesci sie na 1 plytke CD?? , zakladajac taka rozdzielczosc aby mozna bylo swobodnie ogladac to pozniej na calym ekranie monitora lub po podlaczeniu do telewizora - ekranei telewizora.

Czy zna ktos jakies dobre strony na temat przegrywania tego typu?
__________________
Pozdrawiam
Yakuza_PL
GG: 978316
Mail: tomas.k@interia.pl
Yakuza_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.07.2002, 15:15   #2
gALL
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.03.2001
Posty: 106
gALL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm... kup sobie tuner tv, potem uzyj funkcji capture w sofcie ktory masz, w najgorszym wypadku jezeli nie mozes lapac obrazu do mpg sciagniesz do avi a potem zrobisz konversje na mpg. na jedno CD wchodzi okolo 1h filmu w formacie mpg. na 700mb plytce mozesz upach (tyle ja widzialem) 70min.
gALL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2002, 19:29   #3
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
POSŁUCHAJ MNIE

Witam !

To może ja coś doradzę z mojego doswiadczenia małego ale zawsze !!

Sprzęt :

Osobiście mam kartę graficzną Gainwarda z modułem VIVO i kamerę cyfrową JVC jeden z pierwszych modeli cyfrówek { DVI ) który nie posiada jeszcze wyjscia Fire Wire tylko zwykły S-Video i po niskiej gęstości czyli cinch.

Łączę kompa z kamerą za pomocą tego pierwszego / S Video to tylko wizja więc za pomocą zwykłego kabla mini jack - cinch R/L łączę kamerę z kartą muzyczną / line /

Komputer to absolutne minimum do amatorskiego zgrywania materiału

PIII 550 MHZ
MSI BX Master
IBM 15 GB 7200rpm
SBPCI 128
GAINWARD GF 3 Ti/500 XP PP Jumbo 128 DDR GS VIVO


Jakość i spostrzezenia .

Żeby osiągnąć zadawalająca mnie jakość przejzałem wszystkie dostęne na rynku progsy do zgrywania sygnału z kamery do róznych postaci i tu Ci mówię że najlepszą jakośc uzyskuje się podczas zgrywania za pomocą VIRTUAL DUBA !!!!!!! ale trzeba go bardzo precyzyjnie skonfigurować ponieważ jedna zmiana chrzani wszystko !!

Zgrywałem materiał z kamery kablem S-Video do nieskompresowanego pliku AVI i jakość była poprostu extra sam byłem zdziwiony ale ...

no właśnie po 10 min zgrywania skończył mi się dysk poprostu całe 10 GB zapisane a tu dopiero 1/6 wszystkiego no to postanowiłem pokombinować z bitaratem kompresją zapisem ilości klatek oraz samym rozmiarem klatki i okazało się ze zmniejszenie klatki nic nie daje obniżenie fps powoduje mulenie obrazu poprostu musi być ustawione 25 i ani jednej mniej lub wiecej a kompresja - do dupy poprostu kicz totalny poprostu zadawalająca mnie jakośc kosztuje miejsce na dysku ok 1 gb na 1,5 minuty i koniec tego się nie ominie / warto dodać że wykozystałem sprzęt tylko w ok 20% tak podał VD /

Wnioski !

Jeśli chcesz się w to bawić to musisz zainwestować w dysk absolutne minimum to 30 GB i ważne 7200 rpm bo inaczej gubi klatki

Sam się przekonałem ze PIII 550 jest w sam raz ale nadmiar mcy robi zawsze lepiej

No i sam sprzęt do przechwytywania NIE KUPUj KARTY TELEWIZYJNEJ to wielki błąd.

Za 500 PLN kup półprofesjonalną kartę DV która zapewnia extra jakośc uwierz mi to się opłaca jak chcesz to podam Ci namiary na firmę która zajmuje się dystybucją takiego sprzętu i za darmo wysyłają ogromną kopertę z broszurami i katalogiem na CD na którym są opisy sprzętu oraz demka programów do edycji i zgrywania materiału na dysk !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2002, 19:47   #4
oldgringo
old Member
 
Avatar użytkownika oldgringo
 
Data rejestracji: 31.01.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 680
oldgringo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Panowie ,jest na Forum taki dział DVD/VCD.
__________________
Tantric Yoga rulez
skrzynka
oldgringo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2002, 21:16   #5
Yakuza_PL
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.07.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 74
Yakuza_PL w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: POSŁUCHAJ MNIE

Dzieki za info

Bardzo bym poprosil o namiar na ta firme.

Jaka to jest karta DV ?

Chcialem zapytac ile na zwykla plytke CD wejdzie mi materialu VVHS?


PS Czy przegrywales moze kiedys DVD na VHS. Jesli tak to moze i tu dalbys mi jakies wskazowki
__________________
Pozdrawiam
Yakuza_PL
GG: 978316
Mail: tomas.k@interia.pl
Yakuza_PL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2002, 21:32   #6
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Firma ta nazywa się HDP Electronics +>> www.hdp.com.pl

Zajrzyj tam i znajdź tel lub zamów broszurę przez maila / ja zrobilem to tel /

Co do zgrywania materiału to zajrzyj do działu wideo na tym forum / tam jest opisane jak konwertowaćz fachowo ripować z DVD / oraz na

www.divx.pl

znajdziesz tam wskazówki i programy ja osobiście ripowaniem się nie zajmuje wystarczy mi brat kolegi który trzepie filmy VCD na kilogramy !


A DVD na kasetę powinno się dać jako ze nie posiadam DVD to Ci nie powiem czy tak można ale jeśli masz DVD na komputerze to można by się pokusić o połączenie kompa z telewizorem to ważne też jakim kable łączyszale regóła i praktyka wskazuje że taki kabel nie powinien być dłuszy niż 2 max 3metry bo są strasze straty sygnału sprawa jest prostrza jeśli posiadasz DVD stacjonarne wtedy łączysz telewizor z DVD i magnetwid z TV i odpalasz DVD i magnetowid na nagrywanie tak jak z TV / są problemy z wejściem na magnetowid muszę jeszcze kiedś pokombinować w te wakacje ale wydaje mi się ze jedyny sposób to przez tv / chyba że masz nowszy magnetowid a najlepiej taki co nagrywa sygnał w standardzie SVHS !
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.07.2002, 19:08   #7
gicio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: Polkowice (dolnośląskie)
Posty: 22
gicio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie tak do końca

To w jakiej kolejności podłączysz ze sobą stacjonarne DVD, Video i TV nie ma znaczenia, zabezpieczonej płyty nie przegrasz z rozsądną jakością na kasetę.
W przypadku DVD w komputerze odtwarzacz(programowy) musi mieć funkcję wyłączenia tego zabezpieczenia, bo również efekt będzie jw.


zerknij na tabelkę :

http://www.vcdhelp.com/svcd.htm
__________________
Gicio
gicio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.07.2002, 11:00   #8
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zabezpieczenie MacroVision, które występuje w filmach DVD można wyłączyć w programie TV-Tool (MacroOff) - wtedy obraz na TV będzie wyglądał normalnie.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.07.2002, 15:19   #9
artura2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Lokalizacja: podkaprackie
Posty: 14
artura2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wszystko polega na tym do jakiego formatu przechwytuje twoja karta (video) możesz użyć w związku z tym FlaskMPG lub VirtualDub.Póżniej używasz np.najlepiej NERO i wypalasz VCD lub SVCD. Obydwa formaty są widoczne w nowoczesnych DVD. SVCD czy VCD to jakośc pliku wynikowego.Jeśli chcesz divix to użyj BitrareCal do ustawienia bitrare pliku wynikowego i wszystko gra tyle że nie poglądasz na DVD.
artura2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.