Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.02.2005, 01:51   #1
pana78
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 69
pana78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak przyciac pasek powstajacy na dole ekranu po zgraniu VHS na kompa

prosilbym o w miare prosty opis i nazwe programu
pana78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.02.2005, 22:05   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
VirtualDub, opcja Video-Filters-Cropping. Wiąże się to z ponowną rekompresją pliku.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 22:52   #3
maniek997
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika maniek997
 
Data rejestracji: 22.11.2003
Posty: 319
maniek997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pana78
prosilbym o w miare prosty opis i nazwe programu
Jeśli materiał ma trafić na DVD i odtwarzany będzie na telewizorze to się nie przejmuj. Nie będzie tego widać.
maniek
__________________
NEC 3500AG
NEC 3520A
BENQ 1640
XJ-HD 166S
maniek997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 00:58   #4
pana78
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 69
pana78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a dlaczego ten virtual dub nie chce otwierac wszystkich filmowych plików?
pana78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 14:59   #5
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pana78
a dlaczego ten virtual dub nie chce otwierac wszystkich filmowych plików?
ale jaki plik chcesz w nim otworzyc?
jaki dostajesz komunikat przy takiej probie?

jezeli otwierasz plik AVI DV to musisz miec zainstalowany jakikolwiek kodek DV, inny niz MS, czyli np mainconcept albo panasonic, pelno ich w necie
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 16:01   #6
pana78
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 69
pana78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
komunikat jest taki np MPEG import filter pack synhronizatino error, albo ze not supported i cos o plika ASF
no i mam pytanie jak to dokładnie zrobić (chodzi o przycięcie paska na dole ekranu tak krok po kroku)
pana78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 16:02   #7
pana78
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 69
pana78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dlatego ze po wzieciu video i filtres opcja cropping jest nieaktywna wiec nei wiem co mam tam wybrac
pana78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 18:00   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Musisz dodać jakiś filtr, żeby była aktywna, np. Null transform Jaki plik próbujesz otwierać? Pliki asf VD obsługiwał tylko do wersji bodajże 1,3.

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 06.02.2005 o godz. 18:02
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 18:21   #9
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Alternatywnym rozwiązaniem jest filtr AviSynth'a CropBottom mający składnię przydatną do przycinania zbędnych linii na dole klipu przy przechytywaniu materiału z kasety VHS. Usuwa niepotrzebne poziome linie występujące na każdej klatce.
Kod:
CropBottom(ilość pixeli do obcięcia)
__________________
pozdrawiam Robs

Ostatnio zmieniany przez Robs : 06.02.2005 o godz. 22:28
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 22:02   #10
pana78
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 69
pana78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
robs dzieki aler czy mogłbys mi to bardziej wyjasnic czy to jest jakis osobny program który mam pobrać? i ewentualnie jesli wiesz to skad?
pana78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2005, 22:08   #11
pana78
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 69
pana78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
reetou obcialem ten pasek na dole ale przy okazji kolory uległy przebarwieniu itp wiec nie wiem znowu co robic
a moze jest jakas mozliwosc zeby zamiart obcinac na ten pasek nalozyc np czarna ramke u dołu ?
pana78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2008, 12:14   #12
SuliX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.02.2008
Posty: 1
SuliX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pana78 Podgląd Wiadomości
prosilbym o w miare prosty opis i nazwe programu
Pasek widoczny na dole ekranu jest naturalną specyfiką zapisu obrazu i dźwięku w systemie VHS.
Po poszukiwaniach i przeprowadzonych doświadczalnie testach w których jeszcze nie świadom sytuacji miałem trzy karty telewizyjne dwa egzemplarze AVerTV Hybrid+FM PC oraz jedna to WinFast TV 2000 XP Expert oddane sprzedawcy. Niestety nie umiał wyjaśnić zjawiska pojawiającego się paska. Sprawa nie jest taka prosta i znana.

Postanowiłem przedstawić moje spostrzeżenia.
1. Nie ma możliwości rzeczywistego usunięcia paska podczas przechwytu sygnału analogowego VHS lub SVHS.
2. Pasek jest widoczny na monitorze PC ale w większości TV nie powinien być widoczny.
Monitor pokazuje większy obszar obrazy niż TV. TV po prostu lekko obcina go dołem.
3. Wszystkie taśmy nagrane w VHS mają akurat u dołu ekranu synchronizację wizji i fonii.
4. Jeśli ktoś potrafi zdjąć obudowę swego wideo i znaleźć tkz. "podkówkę" na płycie, można próbować troszeczkę obniżyć
widoczny pasek poprzez regulację toru wizji i fonii. Nie można jednak przesadzić ponieważ obraz zaczyna w pewnym momencie drgać i może całkowicie zanikać. Nie mam tutaj na myśli regulacji toru głowicy względem taśmy !! To zupełnie co innego !!
5. Na tym forum spotykam radę by podczas przechwytu użyć któregoś z filtrów programowych obcinających obraz. Można pewnie i tak. Jak już wspomniałem nie rozwiązuje to jednak sprawy a jedynie ją ukrywa.
W moim przypadku po sprawdzeniu czterech programów służących między innymi do przechwytu sygnału analogowego stwierdziłem, że najlepszą jakość uzyskuję tylko z mojej stacjonarnej nagrywarki nagrywając na jej dysk twardy. Obraz jest
identyczny z oryginalnym.
Przeszedłem jednak drogę przez:
Program VirtualDub
Miałem problem ze skokowym przetwarzaniem obrazu. Nie wnikałem z jakiego powodu.
Pinnacle 9
Brak komunikacji z kartami TV
Pinnacle 11
Przechwyt możliwy lecz jakość nie zadawalająca
Ulead DVD MovieFactory 4.0 Launcher
Przechwyt możliwy jednak jakość przechwytu gorsza od oryginału.
Przechwyt poprzez magnetowid wirtualny z karty WinFast TV 2000 XP Expert
możliwy, jednak pasek we wszystkich przypadkach także i tu widoczny. Jakość po renderowaniu też gorsza od oryginału.

Przeprosiłem się więc z moja stacjonarną nagrywarką Medion MD 81335 i zostawiłem pasek własnemu losowi.
Na TV po prostu tego nie widać! Wcześniej jednak trochę udało się go obniżyć kręcąc regulacją na płycie scalonej
magnetowidu. Cóż filmy zgrane są bez ładnego menu i dodatkowej obróbki.
Jednak chyba ważniejsza powinna być jakość obrazu.

Pozdrawiam wszystkich którzy usiłują przegrać swoje stare VHS-y np. na DVD.
Szkoda czasu na walkę z paskami one tam po prostu są bo muszą....
SuliX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2008, 13:02   #13
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Niez***322;e wykopalisko

Pasek jest spowodowany overscanem. Jest ca***322;kowicie poza widzialnym obszarem wi***281;c nikomu nie przeszkadza. Ale poniewa***380; dr***380;y mo***380;na go zast***261;pi***263; czarnym sta***322;ym paskiem ***380;eby poprawi***263; kompresje.
Ja zgrywa***322;em VirtualVCR i jako***347;***263; jest lepsza ni***380; z nagrywarki LG. Kwestia u***380;ytego 2-przebiegowego encodera mpeg (HC) tego nie da ***380;adna nagrywarka. Skokowe obraz to pewnie kwestia interlace.
Ale i tak nie op***322;aca sie zgrywa***263; komputerem za du***380;o zabawy.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 14.02.2008 o godz. 13:06
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2008, 13:50   #14
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,281
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez SuliX Podgląd Wiadomości
...
4. Jeśli ktoś potrafi zdjąć obudowę swego wideo i znaleźć tkz. "podkówkę" na płycie, można próbować troszeczkę obniżyć
widoczny pasek poprzez regulację toru wizji i fonii. Nie można jednak przesadzić ponieważ obraz zaczyna w pewnym momencie drgać i może całkowicie zanikać. Nie mam tutaj na myśli regulacji toru głowicy względem taśmy !! To zupełnie co innego !! ...
Z całym szacunkiem ale bzdury piszesz kolego. Wpadnij w jak to nazywasz "podkówki" bez specjalnej kasety testowej, dwukanałowego oscyloskopu i instrukcji serwisowej co się jak ustawia, a dasz pole do popisu najbliższemu autoryzowanemu serwisowi Twojego sprzętu. A co zrobisz jeśli sprzęt nie ma "podkówek". W tryb serwisowy wchodzi się kombinacją klawiszy i wszystko ustawia się pilotem?
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2008, 16:35   #15
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Pasek jest spowodowany overscanem.
Że jak?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.