Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 13.02.2006, 07:46   #1
pawlusz
Bywalec
 
Avatar użytkownika pawlusz
 
Data rejestracji: 03.03.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 47
pawlusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak sprawdzić jakość

Chciałbym sprawdzić najlepiej na liczbach bo obraz nie bardzo mnie przekonuje (nie widze zbytniej różnicy) jakość filmu przerobionego z divX na DVD
Używam kilku programów ale najbardziej interesuje mnie różnica pomiędzy Nero Vision a THe Film Machine (w tym przypadku także różnica między kodekani - Canopus Procoder a Cinema Craft Encoder i liczbie przebiegów).
Obiecuje wyniki opisać na forum. Jeżeli ktos ju ż to robił to i tak chce sprawdzić na moim kompie ale wyniki mile widziane.
pytania:
Jakiego programu użyć?
Czy mozna porównać plik na twardym czy dopiero po wypaleniu?

Jak porównać to pewnie będzie następne pytanie (czyli jak to się obsługuje).
Dzięki z góry
(proszę o nie pisanie postów w stylu to już było, jak nie chce się komuś nic mądrego napisać to miech nie zajmuje miejsca bo znowu dostane ostrzeżenie )

Ostatnio zmieniany przez pawlusz : 13.02.2006 o godz. 07:55
pawlusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.02.2006, 12:17   #2
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przyklejone tematy -poszukaj, tyle że o Vission Express to tam ni słowa nie znajdziesz ...chyba
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 13:00   #3
muchol
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika muchol
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 21
muchol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
panie pawlusz po co kombinowac jak pan nie widzi różnicy
muchol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 13:18   #4
pawlusz
Bywalec
 
Avatar użytkownika pawlusz
 
Data rejestracji: 03.03.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 47
pawlusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez muchol
panie pawlusz po co kombinowac jak pan nie widzi różnicy
nie widze bo dopiero zajęłem się tematem na poważnie, wcześniej nie miałem odpowiednio dużego twardziela, żeby przerabiać filmy w the film machine a teraz zastanawiam się czy warto się męczyć
nie mam stacjonarnego dvd ani 100Hz tv (na razie) i nie wiem na ile to coś zmienia (nie posiadanie tylko użycie programu który katuje mi procka 4-6 godz zamiast 1-2)
ponadto uczepiłem się tematu i w końcu dojde to tego, ale jakby kto podpowiedział to chętnie skorzystam ze skrótu (zarówno myślowego jak i link mile widziany)
ponadto nie wie pan, panie muchol, że to niegrzecznie odpowiadać pytaniem na pytanie?
pawlusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 13:28   #5
pawlusz
Bywalec
 
Avatar użytkownika pawlusz
 
Data rejestracji: 03.03.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 47
pawlusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Don Laser
Przyklejone tematy -poszukaj, tyle że o Vission Express to tam ni słowa nie znajdziesz ...chyba
jeżeli chodzi o porównanie 25 klatek filmu o którym to można przeczytać to nie do końca o to mi chodzi, dlatego dobijam się o więcej informacji
pawlusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 01:01   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Obawiam się, że nie ma takiego programu.

Możemy w Bitrateviewer obejrzeć/porównać jak jest rozłożony bitrate, ale o jakości samego obrazu możemy się przekonać tylko porównując fragmenty odpowiednich klatek.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 21:03   #7
pawlusz
Bywalec
 
Avatar użytkownika pawlusz
 
Data rejestracji: 03.03.2005
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 47
pawlusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Obawiam się, że nie ma takiego programu.

Możemy w Bitrateviewer obejrzeć/porównać jak jest rozłożony bitrate, ale o jakości samego obrazu możemy się przekonać tylko porównując fragmenty odpowiednich klatek.
W the film machine wychodzi mi średni bitrate 6600 a w Nero Vision 5000 z kawałkiem ale obraz jest bez porównania lepszy w NVE
(przy użyciu kodeka CCE i 4 przebiegach a nero 2 Przebiegi)
pawlusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.