Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.02.2011, 06:40   #1
Nowy na forum

Data rejestracji: 17.02.2011
Girszran w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak utworzyć płytkę DVD z odpowiednim menu

Mam spory problem i mam nadzieję, że mi pomożecie.
Być może było już to poruszane gdzieś wcześniej na forum ale nie znalazłem tego (w takim razie prosiłbym o linka).

Chciałem zrobić w końcu porządek z filmami z wakacji. Filmy robiłem kamerą Sony DCR-SX30 która zapisuje w formacie mpeg-2. Do kamery dołączyli mi program PMB. I tu problem. W programie tym mogę połączyć pliki filmowe ale niestety bez żadnych efektów przejścia. Mogę też utworzyć płytę DVD ale niestety pliki filmowe, które się w menu wyświetlą w formie okienek (zresztą na badziewarskim tle), mają nazwę następującą: „data; godzina”. Nie mogę tej nazwy w żaden sposób zmienić na przykład na: „Przed wylotem”, „Plaża”, "Malbork", itp.
Próbowałem z WMM ale wyszedł zgrzyt. Mam system operacyjny Windows XP i w programie Windows Movie Maker nie jestem w stanie połączyć filmów z efektami przejścia z prostej przyczyny – program nie czyta mpeg-2!!! (wiem że pod 7 i bodajże Vistą czyta). Konwertowałem pliki do avi ale jakość jest tragiczna.
Znacie może jakiś prosty darmowy program do robienia filmów (łączenie poszczególnych plików z efektami przejścia, może do tego możliwość wstawiania komentarzy i opisów)?
Jakim programem mógłbym utworzyć płytkę DVD, ale tak by poszczególne okienka miały nazwy takie jak ja chcę i by po wybraniu odtworzenia jednego filmu mogły bez dodatkowej komendy odtwarzać się kolejne. W skrócie chodzi mi o coś takiego jak wybór scen (tak jak na płytach DVD z filmami). Olbrzymim plusem byłoby też tło menu np. z wybranego przeze mnie zdjęcia.
Bardzo proszę o pomoc bo ja już kur..cy dostaję!
Girszran jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.04.2011, 18:25   #2
____

Data rejestracji: 26.05.2000
Misiek4 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Misiek4 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Misiek4 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Do edycji video z efektami przejsc darmowy - VirtualDUB - lub masa komercyjnych.

Do utworzenia plyty DVD potrzebujesz programu do authoringu DVD. Zaglądnij tutaj: Video - authoring DVD. Możesz sprobowac uzyc np: DVDStyler czy tez WinX DVD Author

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
authoring, dvd, efekty przejsc, video

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia: