Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.10.2003, 08:33   #1
3.14-ter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 6
3.14-ter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy jak wypalać muzykę formatu mp3 na płytkach DVD?

Chciałem na kilku (zamiast na kilkudziesięciu płytkach CD-R płytkach DVD-R wypalić swoje zbiory mp3 do odtwarzania na stacjonarnym odtwarzaczu DVD, który notabene odtwarza następujące formaty: DVD/VCD/CD/CD-R/CD-RW/DVD-R/DVD-RW. No i wypaliłem na płytce Traxdaty formatu DVD-RW kilkadziesiąt folderów z mp3, wrzuciłem do odtwarzacza, ale niestety rozpoznał tylko format płytki, że DVD i nic poza tym. Na kompie odtwarza ją bez problemu. Nie wiem czy to wina rodzaju kompilacji-wypalałem przy pomocy Nero jako DVD-ROM (ISO) czy może tego, że płytka typu -RW. Aha, korzystałem z napędu Toshiby SD-R5002. Co jest nie tak?
Może być jednak sama płyta? Nagrywałem na DVD-RW, może na DVD-R będzie już w porządku. Chodzi o to, żeby płyty były skatalogowane-w każdym katalogu mam pliki mp3, tracklistę i cover okładki w formacie *.jpg. Zastanawiam się nad faktem, że oficjalnie mój odtwarzacz DVD nie wspiera formatu DVD-audio-ale nie powinno to miec chyba znaczenia jeżeli zgrywam płytę jako DVD-ISO czyli format akceptowany przez napęd. Pomóżcie-nie chcę mi się wierzyć, ze półroczny sprzęt nie poradzi sobie z odczytem takich płyt.
3.14-ter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.10.2003, 00:37   #2
jdamian
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.10.2003
Lokalizacja: Kowary
Posty: 5
jdamian w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sam się dziwiłem

Zdziwił byś się jak wiele dobrego i nowego sprzętu pozbawionego jest w dopracowania z dziedziny MP3 i JPEG. zwykłe thomsony za 500PLN obsługują te formaty a sprzęt za parę klocków taki jak Arcam, NAD czy nawet Pioneer, Philips a nie mówiąc już o SONYM nie obsługuje albo bardzo udolnie mp3 czy jpegi. Wydaje mi się, że problem tkwi w sprzęcie odtwarzającym. Często jest tak, że odtwarzacze mają ograniczenia ilości plików na płycie. Zresztą przymierzam się również do takiej operacji wiec jak coś wymyślę to dam Ci znać.

..............
Live long and prosper!
__________________
Damain
jdamian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2003, 07:35   #3
grafet
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 9
grafet w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z pewnością jest problem sprzętu, mam taką płytę zrobioną. płyta jest pokatalogowana zaspołami, a potem tytuły płyt i dalej oczywiście poszczególne utwory. zauważyłem pewną zależność, że i lepszy sprzęt ( bardziej markowy ) tym mniej czyta. używam teraz dayteka kupionego w media markt w promocji za 275 zet (!)czyta wszystko, menu po lewej stronie pokazuje katalogi ( jak w komputerze), a po prawej zawartość katalogu. tak samo robi z jpegami i mpegami.
P.S. sprawdzałem tą płytkę na nowym pionierze i nie działa....
__________________
grafet
grafet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2003, 07:46   #4
3.14-ter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 6
3.14-ter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ale jakiego producenta

są płytki, o których mówicie i jakiego formatu? Ja nagrywałem na Traxdacie DVD-RW, teraz mam Dysana DVD-R i będę próbował ponownie coś nagrać. Podobno Dysany są kompatybilne z większością napędów na rynku.
3.14-ter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2003, 06:07   #5
Dragon-psv
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.09.2003
Lokalizacja: zakopane
Posty: 6
Dragon-psv w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przyjacielu czy nagrałeś płytkę dvd z plikami mp3. Jeżeli tak to jak chcesz ją odtworzyc na swoim dvd jeżeli on nie obsługuje tego formatu
__________________
zasysacz
Dragon-psv jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2003, 06:08   #6
Dragon-psv
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.09.2003
Lokalizacja: zakopane
Posty: 6
Dragon-psv w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
formaty: DVD/VCD/CD/CD-R/CD-RW/DVD-R/DVD-RW. No i wypaliłem na płytce Traxdaty formatu DVD-RW
__________________
zasysacz
Dragon-psv jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2003, 06:52   #7
3.14-ter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 6
3.14-ter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie bardzo rozumiem

przecież czarno na białym widać że wg specyfikacji obsługuje format DVD-RW, a ponadto również mp3. Przecież pisałem, że jeżeli zgrywam w identyczny sposób na płytkach CD-R i CD-RW nie ma problemu-pojawia sie dopiero przy próbie wypalenia nośnika typu DVD...
3.14-ter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2003, 20:05   #8
jdamian
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.10.2003
Lokalizacja: Kowary
Posty: 5
jdamian w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: nie bardzo rozumiem

Cytat:
3.14-ter napisa***322;(a)
przecież czarno na białym widać że wg specyfikacji obsługuje format DVD-RW, a ponadto również mp3. Przecież pisałem, że jeżeli zgrywam w identyczny sposób na płytkach CD-R i CD-RW nie ma problemu-pojawia sie dopiero przy próbie wypalenia nośnika typu DVD...
tylko pamiętaj o ogranczeniach softwareowych twojego sprzętu.... spróvuj nagrać tylko kilka mp3 na DVD-RW jak zadziała to miałem rację
__________________
Damain
jdamian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2003, 03:32   #9
Entrapment
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.08.2003
Posty: 26
Entrapment w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: nie bardzo rozumiem

Cytat:
3.14-ter napisa***322;(a)
przecież czarno na białym widać że wg specyfikacji obsługuje format DVD-RW, a ponadto również mp3. Przecież pisałem, że jeżeli zgrywam w identyczny sposób na płytkach CD-R i CD-RW nie ma problemu-pojawia sie dopiero przy próbie wypalenia nośnika typu DVD...
Cos tutaj namieszales przyjacielu. nigdzie nie napisales ze jak nagrasz CD-R z MP3 to Twoj stacjonarny DVD to gra po drogie to ze stacjonarny DVD ma suport dla DVD-RW to nie ma nic wspolnego z Mp3 i po trzecie DVD-Audio tez nie ma nic wspolnego z Mp3.
Podaj model swojego stacjonarnego DVD ,nastepnie nie badz leniwy i sprawdz w instrukcji czy Twoj stacjonarny DVD ma wsparcie dla formatu Mp3 i wszytko bedzie wiadomo.
Prawda jest jak wspomnial jeden z kolegow ze jeszcze mniejszosc stacjonarnych DVD ma wsparcie dla Mp3. Praktycznie kazdy ktory ma suport ,ma znaczek ktory bardzo wyraznie widac i krzyczy ze na tym DVD mozna grac Mp3)
Funkcja DVD-audio jest fajna ale soft do takich nagran jest dosc drogi (najtanszy DiskWelder to 400.00$us i watpie abys znalazl go w sieci).
Jezeli Twoj stacjonarny DVD ma suport dla Mp3 a nie chce grac tego co nagrales to zmien nosnik i musi grac.
Mp3 nagrywasz normalnie jako data na DVD i musi grac.
Pare programow ma juz opcje do tworzenia albumow mp3 ktore mozna nagrac na DVD tak ze z tym napewno nie masz problemow.
Entrapment jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 13:03   #10
Lesli
Bywalec
 
Avatar użytkownika Lesli
 
Data rejestracji: 01.11.2003
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 28
Lesli zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam ten sam problem z płytkam DVDRW i plikami mp3. Nie odtwarzają na stacjonarnych odtwarzaczach które suportują jedno i drugie tzn DVDRW i mp3. Więc dałem sobie z tym siana - po prostu męska intuicja mi podpowiada że Oprogramowanie odtwarzacza DVD gdy rozpoznaje płyte DVD (niezależnie czy RW) szuka plików filmowych, a takowych na niej nie ma . Może w najnowszym sprzęcie lub ewentualnie upgrade'ach producenci pomyślą o tym żeby zmienić oprogramowanie tak aby odczytywały dane z płyt DVD. Jeżeli ktoś osiągnął sukces i nagrał mptrójki na DVD i je odtwarza na stacjonarach to niech napisze czym, na czym to zrobił i na czym odtwarza.
Lesli jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2003, 13:17   #11
3.14-ter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 6
3.14-ter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tak byłoby najlepiej

ale skądinąd płytkę, którą nagrałem w piątek Dysan DVD-R-jako DVD-ISO, oczywiście na Pioneerze nie mogłem odtworzyć, ale kolega na jakimś kompletnym systemie domowym Samsunga bez problemu ją odtwarza. Może istnieje możliwość flashu firmwaru w odtwarzaczu stacjonarnym? Co ciekawe w najnowszym modelu Pioneera 464 także nie można odtwarzać tak nagranej płyty, mimo, że dołożono obsługę plików jpg i wma, więc powinno być lepiej w tym temacie. A co wiecie o odtwarzaczu DAYTEK M 700 N, który swego czasu był dostepny za 275 zł w Media Markt i podobno czyta wszystko
3.14-ter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2003, 22:25   #12
Trudi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.05.2003
Posty: 1
Trudi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...ight=dvd+audio
Trudi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2003, 22:52   #13
diggah
Bywalec
 
Avatar użytkownika diggah
 
Data rejestracji: 05.11.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 41
diggah w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: tak byłoby najlepiej

Cytat:
3.14-ter napisa***322;(a)
A co wiecie o odtwarzaczu DAYTEK M 700 N, który swego czasu był dostepny za 275 zł w Media Markt i podobno czyta wszystko
Ladnie czyta filmy nagrane na +-R(W), MP3 i JPEGi nagrane an CDR(W). No i banalnie prosto zrobic go region-free. Za te pieniadze sie oplacalo go kupic.
diggah jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2003, 17:40   #14
grafet
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 9
grafet w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
posiadam również ,jak na razie chodzi bez zarzutu ze wszytkimi płytkami.
__________________
grafet
grafet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2003, 19:18   #15
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Widzę, że co niektórzy nie przeczytali dokładnie tematu tego wątku,
chodzi o mp3 nagrane na nośniku dvdr.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.