Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.08.2006, 22:56   #1
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak wypalić DTS CD Audio na DVD?

Witam!
Mam niemały problem: chiałbym nagrać kilka płyt audio Stinga, które zostały wydane w formacie DTS na jedną płytkę DVD. Nie mogę ich nagrywać na kilka płyt CD-R, bo mój stacjonarny DVD ma fabrycznie zablokowany odczyt tego typu płyt. Natomiast bez problemu otwarza DVD-R, DVD+R oraz DVD+RW.
Jednak gdy używam np. Roxio Easy Media Creator 8 to przy odwarzaniu słychać tylko szum - odtwarzacz nie rozpoznaje sygnału DTS. Na zwykłych płytach stereo nie ma problemu. Czy ktoś zna sposób na mój kłopot?
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.08.2006, 08:37   #2
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy ta p***322;ytka "DTS CD Audio" jest zrobiona za pomoc***261; "Minnetonka SurCode CD-pro DTS" je***347;li tak to w tym momencie nie programu do konwersji na inny standart, kiedy***347; szuka***322;em co***347; na ten temat i nie znalaz***322;em.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2006, 11:31   #3
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Czy ta płytka "DTS CD Audio" jest zrobiona za pomocą "Minnetonka SurCode CD-pro DTS" jeśli tak to w tym momencie nie programu do konwersji na inny standart, kiedyś szukałem coś na ten temat i nie znalazłem.
To są kopie oryginalnych płyt wydanych w DTS - wpadły mi w ręce jakiś czas temu. Zrzuciłem na dysk, bo takich tutułów jest mało. Kilka pobrałem z torrenta - te z kolei są "wyłuskaną" ścieżką z wielokanałowych płyt DVD-audio lub SACD. Ale ja nie szukam programu do konwersji na jakiś inny standard. Chcę po prostu to jakoś wypalić na płykę DVD bez utraty/zmiany jakości. Taki DVD Audio creator w oknie tworzenia projektu ma co prawda opcje 5.1 AC3, ale też próbowałem, słychać tylko szum.
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2006, 11:47   #4
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Je***347;li na kompie s***322;yszysz szum, to oznacza ***380;e musisz zainstalowa***263; WinDVD 7, druga kwestia je***380;eli p***322;yty nie s***261; spreparowane softem w/w mo***380;esz spr***243;bowa***263; "DVD Audio Extractor 4 (nie darmowy)" lub zainstalowa***263; AnyDVD (nie darmowy) i z za***322;***261;cznika pobra***263; soft. Aktualnie nie posiadam ***380;adnej p***322;yty DVD-Audio, tak wi***281;c moje rady s***261; czysto-teoretyczne, ale spr***243;bowa***263; zawsze mo***380;esz
Dołączone pliki
File Type: rar DVDAExplorer_a7.rar (29.3 KB, 270 oglądane)
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 15.08.2006 o godz. 12:04
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.08.2006, 12:18   #5
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Jeśli na kompie słyszysz szum, to oznacza że musisz zainstalować WinDVD 7, druga kwestia jeżeli płyty nie są spreparowane softem w/w możesz spróbować "DVD Audio Extractor 4 (nie darmowy)" lub zainstalować AnyDVD (nie darmowy) i z załącznika pobrać soft. Aktualnie nie posiadam żadnej płyty DVD-Audio, tak więc moje rady są czysto-teoretyczne, ale spróbować zawsze możesz
Na kompie wszystko hula jak trzeba, pliki są poprawnie zapisane. Cała płyta ma 11 utworów, zabiera 569 MB - tyle co oryginał, żadnej kompresji. Po wypaleniu na CD-R w Nero, nowszy odtwarzacz CD (mojego brata) podłączony do aplitunera Yamaha przewodem optycznym wszystko czyta. Ja też nie mam żadnej płyty DVD-audio, więc dzięki za program, lecz na razie mi się nie przyda, poza tym nie tego przecież szukam
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.08.2006, 17:50   #6
Biff
Headbanger
 
Avatar użytkownika Biff
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Piła
Posty: 66
Biff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
raczej nic z tego nie bedzie, kiedys bawiłem sie w tworzenie dts-cd z ac3 lub dts, wiec w tym moge ci pomóc, ale w odwrotną strone to chyba niewykonalne, powodem jest mała ilosc płyt wydawanych w tym standardzie, a co za tym idzie brak softu do ich obróbki

jezeli zrzucisz sciezki do plików .wav (bo to jest płyta audio, z tym ze zakodowana w dts) to bedziesz miał tylko cyfrowy szum, ale mozesz zmienic rozszerzenie na .dts i bedzie ci bankowo smigac w foobarze zaopatrzonym w plugin do dts (foo_dts.dll, moge ci podesłac te biblioteke, ale powinienes bez problemu na necie znalezc), natomiast czy tak spreparowany plik .dts bedzie sie nadawał do obróki jakims softem, który takowe pliki obrabia to juz nie wiem... nie spotkalem sie jeszcze z softem do nagrywania płyt dvd-v audio, który obsługiwałby pliki .dts, inne, bardziej popularne formaty jak najbardziej, szukaj, próbuj, moze sie uda

Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Jeśli na kompie słyszysz szum, to oznacza że musisz zainstalować WinDVD 7, druga kwestia jeżeli płyty nie są spreparowane softem w/w możesz spróbować "DVD Audio Extractor 4 (nie darmowy)" lub zainstalować AnyDVD (nie darmowy) i z załącznika pobrać soft. Aktualnie nie posiadam żadnej płyty DVD-Audio, tak więc moje rady są czysto-teoretyczne, ale spróbować zawsze możesz
kolega chyba nie bardzo zrozumiał płyty dts-cd a dvd-audio to dwa rózne swiaty, pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 04.11.2006 o godz. 11:53
Biff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.08.2006, 22:17   #7
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Biff
raczej nic z tego nie bedzie, kiedys bawiłem sie w tworzenie dts-cd z ac3 lub dts, wiec w tym moge ci pomóc, ale w odwrotną strone to chyba niewykonalne, powodem jest mała ilosc płyt wydawanych w tym standardzie, a co za tym idzie brak softu do ich obróbki

jezeli zrzucisz sciezki do plików .wav (bo to jest płyta audio, z tym ze zakodowana w dts) to bedziesz miał tylko cyfrowy szum, ale mozesz zmienic rozszerzenie na .dts i bedzie ci bankowo smigac w foobarze zaopatrzonym w plugin do dts (foo_dts.dll, moge ci podesłac te biblioteke, ale powinienes bez problemu na necie znalezc), natomiast czy tak spreparowany plik .dts bedzie sie nadawał do obróki jakims softem, który takowe pliki obrabia to juz nie wiem... nie spotkalem sie jeszcze z softem do nagrywania płyt dvd-v audio, który obsługiwałby pliki .dts, inne, bardziej popularne formaty jak najbardziej, szukaj, próbuj, moze sie uda
Wszystkie pliki z płyt dts odtwarzane poprzez wyjście analogowe z CD stacjonarnego lub z kompa zwykłym playerem to będzie cyfrowy szum. Ja natomias ma już gotowe, zgrane na dysku te pliki jako .wav Nagram na CD w Nero - wszystko dobrze, nagram płytke DVD-R DVD Creatorem - wszystko źle.
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.08.2006, 22:38   #8
Biff
Headbanger
 
Avatar użytkownika Biff
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Piła
Posty: 66
Biff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no to pomijajac ten fragment ze zrzucaniem sciezek audio do .wav jestes dokładnie w tym samym miejscu, to są pliki .wav zakodowane w dts i trzeba je potraktowac dekoderem dts, moja rada - jezeli twój stacjonarny odtwarzacz ma wyjscie cyfrowe to wyprowadz to na tuner z dekoderem dts, inaczej chyba nie da rady... pzdr

edit: a te pliki mozesz odtwarzać na kompie bez wypalania, jak to zrobic juz wiesz, jezeli masz karte 5.1 to efekt w sumie taki sam
__________________

Ostatnio zmieniany przez Biff : 18.08.2006 o godz. 22:51
Biff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.08.2006, 23:38   #9
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Biff
no to pomijajac ten fragment ze zrzucaniem sciezek audio do .wav jestes dokładnie w tym samym miejscu, to są pliki .wav zakodowane w dts i trzeba je potraktowac dekoderem dts, moja rada - jezeli twój stacjonarny odtwarzacz ma wyjscie cyfrowe to wyprowadz to na tuner z dekoderem dts, inaczej chyba nie da rady... pzdr

edit: a te pliki mozesz odtwarzać na kompie bez wypalania, jak to zrobic juz wiesz, jezeli masz karte 5.1 to efekt w sumie taki sam
Cały mój problem polega na tym że mój stacjonarny nie odtwarza płyt CD-R, JEDYNIE DVD-R, DVD+R i dlatego chcę to wypalić na płytce DVD. Nagrałem już jedną czy dwie płytki CD-R w DTS i sprawdziłem na pożyczonym otwarzaczu podłączonym światłowodem do mojego amplitunera. Tak działa pięknie. Ale teraz już go nie mam, nie posłucham sobie nic dopóki nie znajdę sposobu aby powypalać to wszystko jeszcze raz ale na DVD-R.
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.08.2006, 08:30   #10
Biff
Headbanger
 
Avatar użytkownika Biff
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Piła
Posty: 66
Biff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no to w takim razie masz niestety kiepski odtwarzacz, a tłoczone CD-Audio odpala? moze to kwestia jakiegos odblokowania... no nie wiem, w kazdym razie z plików dts-wav juz niewiele da sie zrobic, spróbuj zapostowac na www.hydrogenaudio.org, moze tam bedą w stanie ci pomóc
__________________
Biff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.11.2006, 19:02   #11
windstar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.08.2006
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
windstar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wav-y dts na płytce dvd

Z tego co mi się udało stwierdzić w tym temacie to proponuję rozwiązanie sprzętowe ... a mianowicie kupienie odtwarzacza typu Manta/Prince/Viva itp. jednym słowem dowolnego który: czyta płytki dvd z nagranymi wav-ami ( zwyczajnie jako pliki ). Wtedy wav-y w dts-ie również będą poprawnie odtwarzane ... oczywiście przy podłączeniu cyfrowym i dekoderze dts w amplitunerze. Koszt takiego sprzętu to raptem 200 pln, a czyta wszystko ... nawet okładki płyt i płyty chodnikowe i sprawę cdr również będziesz mieć załatwioną. Może niezbyt to eleganckie rozwiązanie ... ale skuteczne. Jak do tej pory nie udało mi się nagrać płytki dvd z wav-ami dts jako "dvd-audio" jakimś softem tak aby były czytane np przez moje dvd onkyo ( z cdr-ami nie mam tego problemu )

Pozdrawiam

Gdyby ktoś znalazł rozwiązanie software-owe lub chciałby podzielić się doświadczeniami to proszę o kontakt choćby na gg 877999
windstar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.11.2006, 19:12   #12
Biff
Headbanger
 
Avatar użytkownika Biff
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Piła
Posty: 66
Biff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
taaa? ale wiesz o tym, ze taki odtwarzacz bedzie po prostu czytał dts-cd?
__________________
Biff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2006, 10:25   #13
Slimak
madapaka
 
Avatar użytkownika Slimak
 
Data rejestracji: 09.10.2002
Lokalizacja: TU
Posty: 42
Slimak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A mo***380;e podej***347;***263; do tego z innej strony?

D***378;wi***281;k w dts potraktowa***263; jako ***347;cie***380;k***281; d***380;wi***281;kow***261; i dorobi***263; do niej wideo (jaki***347; obraz lub czarny ekran) i stworzy***263; z tego plik mpg2 ze ***347;cie***380;k***261; w dts. Potem zrobi***263; z niego dvd video i ju***380;.

Nie znam tylko programu do obr***243;bki wideo i authoringu dvd z obs***322;ug***261; dts. Nigdy si***281; tym nie zajmowa***322;em...
Wi***281;c jest to tylko taki lu***378;ny pomys***322;. Jak kto***347; si***281; zna to niech mnie poprawi/uzupe***322;ni...

Ostatnio zmieniany przez Slimak : 04.11.2006 o godz. 10:28
Slimak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2006, 11:45   #14
blackdragon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2005
Posty: 16
blackdragon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam podobny "problem". Chcia***322;bym nagra***263; kilka p***322;yt DTS CD AUDIO na DVD.
Pomys***322; @Slimak'a jest ca***322;kiem ciekawy.

Sam poszukam softu do tego.

EDIT: Co powiecie na TO ?

Ostatnio zmieniany przez blackdragon : 04.11.2006 o godz. 11:53
blackdragon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2006, 12:26   #15
Slimak
madapaka
 
Avatar użytkownika Slimak
 
Data rejestracji: 09.10.2002
Lokalizacja: TU
Posty: 42
Slimak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez blackdragon Podgląd Wiadomości
EDIT: Co powiecie na TO ?
Widzę, że wersja podstawowa obsługuje DTS, a wersja pro ma nawet coś takiego Audio-only Title is a "Movie" that has no video

Sęk w tym, że wersja podst. kosztuje 99$ a Pro 249$...
Slimak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.