Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.11.2006, 11:36   #16
Data rejestracji: 18.05.2004
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Darmowy jest ifoEdit.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.11.2006, 17:20   #17
Headbanger

Data rejestracji: 29.11.2004
Biff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
upakowanie kilku dts-cd na jednym dvd jest jak najbardziej mozliwe do wykonania, pytanie tylko czy warto... jezeli odtwarzacz obsługuje standard dts to poradzi sobie z dts-cd... gdyby jednak ktos chciał to podaje w skrócie pewny (100%) sposób:

potrzebny soft:
-foobar2000 v0.8.3 z wtyczką foo_dts.dll
-SurCode DVD DTS 1.0.2.3
-Music DVD Creator v1.0
-jakikolwiek soft do zabawy z audio - potrzebny to przekonwertowania pliku wav@44100 na plik wav@48000, bo ta czestotliwosc próbkowania jest kompatybilna z dvd-video

jadymy:
-bierzemu plik .wav z dts-cd, zamieniamy rozszerzenie na .dts, wrzucamy do foobara, konwertujemy foobarem do 6 osobnych plików mono wav@44100
-te pliki nalezy zamienic na pliki wav@48000
-tak przygotowane pliki wrzucamy do SurCode DVD DTS 1.0.2.3, ustawiamy samplerate na 48 khz, otrzymujemy plik .wav zakodowany w standardzie dts
-dzieki Music DVD Creator v1.0 tworzymy sobie dvd-video z muzyką w formacie pcm 48000, po nagraniu sciezka audio bedzie rozpoznawana przez wszystkie odtwarzacze (soft & hard) obsługujące dts jako dts/48kHz/1536kbps

Music DVD Creator v1.0 pozwala do sciezki audio dołozyc jedynie still image, wiec moze to byc wedle uznania: czarne tło, jakies zdjecie, lub tekst piosenki (oczywiscie w formie obrazu).

Oczywiscie po takim potraktowaniu naszych dts-cd utracimy nieco na jakosci (choc nie musimy tego usłyszec), ale nadal bedzie to dzwiek 5.1 no i pojemnosc płyty dvd.

Według mnie Music DVD Creator v1.0 jest dobry do tworzenia takich dvd-video z dzwiekiem dts, ale z dvd-audio (MLP), wtedy to ma jakis sens...
Stary 04.11.2006, 17:23   #18
Headbanger

Cytat:
Napisany przez Biff Podgląd Wiadomości
raczej nic z tego nie bedzie, kiedys bawiłem sie w tworzenie dts-cd z ac3 lub dts, wiec w tym moge ci pomóc, ale w odwrotną strone to chyba niewykonalne, powodem jest mała ilosc płyt wydawanych w tym standardzie, a co za tym idzie brak softu do ich obróbki
cytuje sam siebie, bo okazało sie, ze jednak mozna - patrz mój post powyzej
Stary 05.11.2006, 03:17   #19
Nowy na forum

Data rejestracji: 09.01.2005
blackdragon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie mam pojęcia, jakie opcje ustawić, przy konwertowaniu w footbarze, aby otrzymać te odzielne pliki mono.
w footbarze, klikam prawym na plika dts, wybieram convert -> szczegóły ( czy coś takiego) pojawia sę panel z zaawansowanymi ustawieniam i....
kombinowałem masę ustawień i zawsze otrzymywałem jeden duży plik.

Domyślam się że trzeba zaznaczyć DSP ( pojawia sie drugi panel z ustawieniami ) i tu też kombinowałem różne opcje (oczywisćie nie wszystkie, bo jest ich od chol.... i jeszcze trochę ).

Chętnie bym skorzystał z instrukcji krok po kroku .... @Biff'y ]:->
...
mimo iż mam alternatywę (Tranzcode_v0.30+guiv1.4 )

Do zmiany na 48000 skorzystałem z Cool Edita, ... znacie coś darmowego ?
( tutaj taka mała uwaga, nawet nie mała, bo przez to podejrzewam, sporo osób znięchęci się z tą zabawą: wspomniana przeróbka trwa parę godziny :/ )
blackdragon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2006, 10:27   #20
Headbanger

convert/run conversion, single file output u mnie działa bez zarzutu, tranzcode słuzy do rozbijania wielokanałowych plików .wav, ale normalnych a nie zakodowanych w dts, wiec nie wiem czy cos z tego wyjdzie jesli chodzi o soft audio to mozesz uzyc goldwave, wersja bez licencji pozwala na wykonanie kilkudziesieciu operacji zanim sie zablokuje, pewnie jest jakis inny, lepszy, darmowy soft, ale akurat nie zna

EDIT:
Sorry, pomyłka z mojej strony - foobara to ja uzywałem do zamienienia pliku .dts na wielokanałowy plik .wav, a dopiero potem rozbijałem go na 6 mono wav. Zeby było jasne - tranzcode daje tez mozliwosc bezpodredniej konwersji pliku .dts na 6 mono wav, ale wtedy zawsze na dzwiek nakłada sie sporo szumu (przynajmniej u mnie), wiec wolałem najpierw zamieniac na wielokanałowy .wav a dopiero potem rozbijac...

Ostatnio zmieniany przez Biff : 05.11.2006 o godz. 11:05
Biff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2006, 16:02   #21
Stały bywalec ;)

Data rejestracji: 24.01.2004
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wracam do postu od którego zacząłem. Otóż mam już nowy odtwarzacz, czyta wszystko bez problemu, dałem sobie spokój (na razie) z nagrywaniem na DVD, ale jest jedno "ale". Mianowicie nie wiem jak to zrobić aby nie było przerw (słyszalnych jako cisza ok. 2 sekundowa) pomiędzy utworami w DTS. Jak nagywam zwykłe płyty audio w Nero, to zaznaczam wszystkie kawałki w oknie kompilacji, ustawiam przerwa "0" i gotowe, nieważne czy koncert czy orkiestra - przerw nie ma. Działając identycznie z plikami w DTS nie jest już tak różowo - pod koniec każdego kawałku wkurzająca cisza. Słuchanie Pink Floyd "The Wall' mija się z celem, nie wspomnę o koncetach. Czy jest jakieś lekarstwo na w/w dolegliwość?
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2006, 12:21   #22
Nowy na forum

Cytat:
(...)Sorry, pomyłka z mojej strony - foobara to ja uzywałem do zamienienia pliku .dts na wielokanałowy plik .wav, a dopiero potem rozbijałem go na 6 mono wav. Zeby było jasne - tranzcode daje tez mozliwosc bezpodredniej konwersji pliku .dts na 6 mono wav, ale wtedy zawsze na dzwiek nakłada sie sporo szumu (przynajmniej u mnie), wiec wolałem najpierw zamieniac na wielokanałowy .wav a dopiero potem rozbijac...
No dobra....ale czym?, też footbarem ? ( o Tranzcode chwilo zapominamy skoro tworzy skutki uboczne)

footbar utworzył mi gigantycznego ( 4,45GB ) WAV'a no ale nie widzę w footbarze tu opcji która by mi tego wav'a rozibła na części mono.

Ostatnio zmieniany przez blackdragon : 06.11.2006 o godz. 12:25
Stary 06.11.2006, 12:26   #23
Headbanger

Cytat:
Napisany przez blackdragon Podgląd Wiadomości
No dobra....ale czym?, też footbarem ?

footbar utworzył mi gigantycznego WAV'a no ale nie widzę w footbarze tu opcji która by mi tego wav'a rozibła na części mono.
no bo takowej nie ma, pomyliło mi sie rozbic mozesz tranzcodem, jakims audobe audition, a nawet darmowym audiacity powinno dac rade

ja po prostu wczesniej nie uzywałem programu tranzcode (nie wiedziałem o jego istanieniu) i radziłem sobie własnie foobarem, który zamieniał plik dts 6ch na wav 6 ch, a potem to rozbijałem jakis softem do audio, w kazdym razie jak widac mozna to zrobic
Stary 06.11.2006, 12:48   #24
Nowy na forum

Cytat:
(...)radziłem sobie własnie foobarem, który zamieniał plik dts 6ch na wav 6 ch(...)
A powiedz mi, czy waga wynikowego pliku 6ch WAV, wynosiła 6xWaga pliku DTS ?

Zapuściłem jednak tym "tranzem" tego big wave, ciekawe czy:
a) utworzy mi 6 plików mono o wielkość ~ WAGA pliku DTS
b) czy powstaną wspomniane szumy ( bo rozumiem, że testowałeś w "tranzie" tylko przeróbkę bezpośrednio z DTS-a ? a z WAV'a już nie ? )

.... a to trochę potrwa

EDIT: ad. a) - utworzył , WAGA ok.

Ostatnio zmieniany przez blackdragon : 06.11.2006 o godz. 13:26
Stary 06.11.2006, 20:00   #25
Headbanger

waga pliku jest dosc oczywista ilosc kanałów x ilosc bitów x czestotliwosc próbkowania
Stary 18.11.2006, 16:22   #26
Nowy na forum

Data rejestracji: 28.08.2006
windstar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odnośnie nagrywania wav-ów dts bez przerw pomiędzy nimi: jedyne rozwiązanie jakie znam to użycie do nagrywania takiej płytki programu Feurio.
Tu wszystko odbywa się ok ... sprawdzam od kilku lat na swoich cd audio dts.

Pozdrawiam.
windstar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2006, 14:44   #27
Headbanger

tylko, ze feurio nie jest juz rozwijane i nie obsługuje wiekszosci nowych nagrywarek
Stary 20.11.2006, 10:34   #28
Nowy na forum

Data rejestracji: 28.08.2006
windstar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Używam półrocznego Liteona i Neca ... więc może nie jest tak źle z tą kompatybilnością. Fakt, projekt nie rozwijany ... ale się sprawdza póki co. Jeśli oczywiście kotś zna inny program to również proszę o informacje.
windstar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2006, 09:30   #29
Nowy na forum

Data rejestracji: 12.10.2006
alador w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
proponuję program DiscWelder. To specjalistyczne oprogramowanie do tworzenia i wypalania płyt DVD-Audio w formatach DD i DTS.
alador jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.06.2007, 13:56   #30
Headbanger

Cytat:
Napisany przez alador Podgląd Wiadomości
DVD-Audio w formatach DD i DTS.
jedno przeczy drugiemu DVD-Audio to tylko pcm lub MLP

Ostatnio zmieniany przez Biff : 27.06.2007 o godz. 14:04
Biff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post