Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.12.2004, 10:16   #1
nowak
Bywalec
 
Avatar użytkownika nowak
 
Data rejestracji: 12.02.2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 57
nowak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Jak wyrzucić niepotrzebną grafikę z menu?

Chyba się powtórzę, ale mam taki problem. Robię kopie zapasowe paru filmów DVD9 i chciałbym pozbyć się zbędnych dodatków. Uzywałem DVDReMake oraz MenuEdit, ale są to komercyjne programy i deaktywują dostęp do dodatków nieusuwając samej grafiki. Czy istnieją inne darmowe narzędzia, które pozwolą mi pozbyć się zbędnej grafiki w menu? Bardzo możliwe, że ten temat się powtarza za co z góry przepraszam i proszę o konstruktywne rady.
nowak jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.12.2004, 19:46   #2
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tak, temat się powtarza
a jeśli chodzi o wyrzucenie grafiki, to zrobisz to MenuEdit, a jak, to masz opis tutaj
Edycja oryginalnego menu DVD by macnow
do tego będziesz potrzebował jeszcze kilku programów, ale to wszystko opisane, darmowe i z linkami
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2004, 10:06   #3
ByBlue
Bywalec
 
Avatar użytkownika ByBlue
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Posty: 36
ByBlue w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez skip18
tak, temat się powtarza
a jeśli chodzi o wyrzucenie grafiki, to zrobisz to MenuEdit, a jak, to masz opis tutaj
Edycja oryginalnego menu DVD by macnow
do tego będziesz potrzebował jeszcze kilku programów, ale to wszystko opisane, darmowe i z linkami
Zajrzalem w Twoj link z ciekawosci i sadze ze kolega sie pogubi...
Ja osobiscie do pozbycia sie wszystkiego co zbedne uzywam IfoEdit i uwazam go za jeden z najlepszych i najbardziej prostych...(oraz Freeware)
Krotka wskazowka...
odpal IfoEdit otworz "OPEN" nim swoj film tzn. np.(Vts_01_1) w zaleznosci w ktorej stroktorze DVD jest zapisany film potem daj "VOB Ekstract" i tam wybierz co Cie interesuje tzn. jakie sciezki dzwiekowe oraz napisy maja pozostac... nastepnie "Strip" i poczekaj za prog. zapisze go w nowe wskazane miejsce. Po zakonczeniu tej czynnosci masz juz gotowy material.
ByBlue jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2004, 10:21   #4
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmmm.. tobie chodzi o wyrzucanie dźwięku i napisów? bo 'nowak' pisał o usunięciu przycisków w menu, które do nich prowadzą.. a że nawet po ich wyłączeniu napis, gdzie był dany link zostaje, to pisał o tym, że chciałby usunąć tą grafikę.. zbędne dodatki itp już usunął.. dezaktywował linki.. teraz wystarczy podmienić bitmapy i w munu nie będzie do tego odnośników.. tak ja zrozumiałem prośbę o pomoc w usunięciu grafiki
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2004, 23:20   #5
ByBlue
Bywalec
 
Avatar użytkownika ByBlue
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Posty: 36
ByBlue w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja pisalem dokladnie o wydzieleniu samego filmu od calej reszt bez zadnych podmian map itp. rzeczy... a jesli chodzi o dzwiek i napisy to masz tam opcje przed sama konwersja na np. wyrzucenie niepotrzebnych dla Ciebie sciezek dzwiekowych lub napisow... i tym mozesz zmniejszyc rozmiar samego filmu.
ByBlue jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2004, 11:10   #6
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no właśnie.. to wiem, że tak napisałeś, ale wydaje mi się, że to własnie chodziło o tą podmiane map, a z wydzieleniem filmu bez napisów i ścieżek, to on już sobie poradził.. tylko mu te puste linki w menu zostały i chciałby je usunąć
__________________
_________________________________
Myślenie to przyszłośc...
...ale ja tej przyszłości u Ciebie nie widzę...
jakby komuś się coś nie podobało to niech się...
...zmobilizuje i do mnie napisze skip@buziaczek.pl
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2004, 09:36   #7
ByBlue
Bywalec
 
Avatar użytkownika ByBlue
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Posty: 36
ByBlue w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ty chyba nie czytasz dokladnie co ja pisze !!! Nawet jesli mu pozostaly puste linki czy cokolwiek to znaczy ze zostaly mu tzw. ROZDZIALY "VTS_XX_X"itd... Jesli zrobi co ja opisalem wyzej zostaje tylko jeden ROZDZIAL "Vts_01_" I NIC POZA SAMYM FILMEM
ByBlue jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2004, 10:41   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No dobra, ByBlue, a jak to się ma do tematu dyskusji, czyli do usunięcia zbędnej grafiki z menu?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.12.2004, 22:50   #9
ByBlue
Bywalec
 
Avatar użytkownika ByBlue
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Posty: 36
ByBlue w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie rozumie pytania "ZBEDNEJ GRAFIKI Z MENU" Wydaje mi sie ze albo zostawia ktos menu albo nie zostawia... Bo jezeli nie zostawiam MENU to opisalem tu ten sposob a jesli chce zostawic to wystarczy film przepuscic tylko przez chociazby Shrinka no chyba ze ktos chce zostawic sobie niekture elementy menu wiec wtedy DvdReMake, a nastepnie Shrink...
ByBlue jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.12.2004, 23:02   #10
skip18
Bywalec
 
Avatar użytkownika skip18
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Lokalizacja: Żory
Posty: 40
skip18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
"Nie rozumie pytania "ZBEDNEJ GRAFIKI Z MENU" " - no właśnie.. to jest chyba zasadniczy problem, bo.. 'nowak' zostawił sobie w filmie menu.. zostawił też ścieżkę dźwiękową, dla przykładu polską, a usunął angielską i ang DTS, a także 2 z 5 dodatków.. i teraz, przepuścił przez:
shrinka - i kiedy kliknie na inny dodatek, to pisze mu, że 'video has been romeved'
DVDReMake - 'guziki' (linki) do tych dodatków, oraz 2 usuniętych ścieżek dźwiękowych są wyłączone..
ale tego pana, to nie zadawala.. bo w obydwu przypadkach (nawet jeśli użyjesz obydwu programów "DvdReMake, a nastepnie Shrink") to widać, że kiedyś były tam dodatkowe linki, ponieważ ciągle są do nich odnośniki w postaci napisu (nie da się ich zaznaczyć, bo są nieaktywne)..
a więc, sz. p. 'nowak' zauważył, że odpowiedzialne za to, są najczęściej bitmapy, a więc grafika.. a skoro jest gdzieś ona zapisana, to być może jest sposób na jej zamianę.. i wystarczy ją zapisać, usunąć zbędny napis jakimś programem graficznym a następnie zastąpić starą grafikę, jaka była oryginalnie w menu, nową, która napisy po byłych linkach ma juz wymazane..
tym sposobem, uzyska się edytowane menu, w którym nie ma przycisków do usuniętych audio i dodatków, ale także nie widać, iż kiedykolwiek były, ponieważ napisy także zostały usunięte
__________________
_________________________________
Myślenie to przyszłośc...
...ale ja tej przyszłości u Ciebie nie widzę...
jakby komuś się coś nie podobało to niech się...
...zmobilizuje i do mnie napisze skip@buziaczek.pl

Ostatnio zmieniany przez skip18 : 24.12.2004 o godz. 23:06
skip18 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.