Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.01.2005, 19:33   #1
MAREK11
Bywalec
 
Avatar użytkownika MAREK11
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 41
MAREK11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak zrobić menu z filmem

Jestem początkujący i mam prośbę ; Mam film z uroczystości rodzinnej zrobiony na DVD.Wykonałem menu w programie -Pinnacle studio-i chciałem dołączyć mój film z uroczystości , ale nie chce program przyjąć tego filmu.
Nie wiem może coś żle robie może ktoś ma taki program i mógł by mi napisać
jak to mam zrobić.Czytam opisy różne ,ale mam już trochę lat i trochę ciężko wchodzi do głowy. Bardzo bym chciał to dobrze zrobić, może trzeba inny program . Bardzo był bym wdzięczny jak ktoś z tego forum by mi pomógł i npisał po kolei jak to robić bo nie znam języka angielskiego. Pozdrawiam.
MAREK11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.01.2005, 19:54   #2
mikad
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika mikad
 
Data rejestracji: 08.11.2004
Posty: 20
mikad w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez MAREK11
Jestem początkujący i mam prośbę ; Mam film z uroczystości rodzinnej zrobiony na DVD.Wykonałem menu w programie -Pinnacle studio-i chciałem dołączyć mój film z uroczystości , ale nie chce program przyjąć tego filmu.
Nie wiem może coś żle robie może ktoś ma taki program i mógł by mi napisać
jak to mam zrobić.Czytam opisy różne ,ale mam już trochę lat i trochę ciężko wchodzi do głowy. Bardzo bym chciał to dobrze zrobić, może trzeba inny program . Bardzo był bym wdzięczny jak ktoś z tego forum by mi pomógł i npisał po kolei jak to robić bo nie znam języka angielskiego. Pozdrawiam.
Jezeli masz gotowy film w formacie dvd to nie zaladujesz go do pinnacle.Program ten nie bierze plików VOB. Zmien rozszerzenie plików na mpeg i powinno pojsc. :cool:
mikad jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2005, 20:30   #3
MAREK11
Bywalec
 
Avatar użytkownika MAREK11
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 41
MAREK11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mikad
Jezeli masz gotowy film w formacie dvd to nie zaladujesz go do pinnacle.Program ten nie bierze plików VOB. Zmien rozszerzenie plików na mpeg i powinno pojsc. :cool:
Marek11
Nie wim jak to mam zrobić chodzi o -Zmiane rozszerzenia plików mpeg proszę o prosty opis i jak dalej robić . POZDRAWIAM.
MAREK11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 00:37   #4
mantar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika mantar
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 89
mantar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ten film który próbujesz dodać do pinacle - jaki to rodzaj pliku? Jakie ma rozszerzenie? Czy on był nagrany wcześniej na DVD - czy moze to zupełnie inny plik np: DivX? Do pinacla nie da się załadować wszystkich rodzajów plików - podaj jak nazywa się Twój a moze coś poradzimy.Pozdrawiam.
mantar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 08:52   #5
MAREK11
Bywalec
 
Avatar użytkownika MAREK11
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 41
MAREK11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mantar
Ten film który próbujesz dodać do pinacle - jaki to rodzaj pliku? Jakie ma rozszerzenie? Czy on był nagrany wcześniej na DVD - czy moze to zupełnie inny plik np: DivX? Do pinacla nie da się załadować wszystkich rodzajów plików - podaj jak nazywa się Twój a moze coś poradzimy.Pozdrawiam.
Marek11
Ten film był nagrany kamerą i został nagrany na płytę DVD.Wgrałem go do komputera za pomocą programu DVD Decrypter.Mam go w pliku na dysku,jak w niego klikne po otwarciu tego pliku ,film w sobie ma:{ Video_TS.BUP : VTS_01_0.BUP : VTS_01_1 : VTS_01_2 : VTS_01_3 :} takie pliczki.
Plik BUP Plik Vob Plik Vob Plik vob

Nie wiem czy dobrze to opisałem i czy o to chodzi. Pozdrawiam.
Pszepraszam że wczoraj nie odpisałem
ale to ze względu na póżną porę.
MAREK11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 11:01   #6
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MAREK11
Marek11
Ten film był nagrany kamerą i został nagrany na płytę DVD.Wgrałem go do komputera za pomocą programu DVD Decrypter.Mam go w pliku na dysku,jak w niego klikne po otwarciu tego pliku ,film w sobie ma:{ Video_TS.BUP : VTS_01_0.BUP : VTS_01_1 : VTS_01_2 : VTS_01_3 :} takie pliczki.
Plik BUP Plik Vob Plik Vob Plik vob

Nie wiem czy dobrze to opisałem i czy o to chodzi. Pozdrawiam.
Pszepraszam że wczoraj nie odpisałem
ale to ze względu na póżną porę.
Cześć
Najprościej będzie jak użyjesz TMPGEnc - DVD Author, na obrazkach poniżej masz zaznaczone myszką co masz wybrać, cała reszta to bułka z masłem.
Edit:
Jeszcze jedna sprawa jesli zrobiłeś obraz płytki musisz wyciągnąć wszystkie pliki z obrazu na dysk. Przydatne narzędzia: Ultraiso
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-01a.jpg   -02a.jpg  
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 27.01.2005 o godz. 11:10
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 12:54   #7
MAREK11
Bywalec
 
Avatar użytkownika MAREK11
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 41
MAREK11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Cześć
Najprościej będzie jak użyjesz TMPGEnc - DVD Author, na obrazkach poniżej masz zaznaczone myszką co masz wybrać, cała reszta to bułka z masłem.
Edit:
Jeszcze jedna sprawa jesli zrobiłeś obraz płytki musisz wyciągnąć wszystkie pliki z obrazu na dysk. Przydatne narzędzia: Ultraiso

Marek11
Jeszcze jedna sprawa jesli zrobiłeś obraz płytki musisz wyciągnąć wszystkie pliki z obrazu na dysk. Przydatne narzędzia: Ultraiso .Nie bardzo rozumie o co chodzi.W tym filmie nie ma napisów tylko dzwięk ,a jak zrobie menu w programie TMPGEnc-DVD Author bo o tym programie mi piszesz -jak połączyć to razem proszę opisz mi to dokładnie chodzi oczywiście o menu i film .Może to smieszne pytania ale pomórzcie Pozdrawiam.
MAREK11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 16:46   #8
MAREK11
Bywalec
 
Avatar użytkownika MAREK11
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 41
MAREK11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez MAREK11
Marek11
Jeszcze jedna sprawa jesli zrobiłeś obraz płytki musisz wyciągnąć wszystkie pliki z obrazu na dysk. Przydatne narzędzia: Ultraiso .Nie bardzo rozumie o co chodzi.W tym filmie nie ma napisów tylko dzwięk ,a jak zrobie menu w programie TMPGEnc-DVD Author bo o tym programie mi piszesz -jak połączyć to razem proszę opisz mi to dokładnie chodzi oczywiście o menu i film .Może to smieszne pytania ale pomórzcie Pozdrawiam.

PIOTR34 czy możesz coś jeszcze podpowiedzieć
MAREK11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 17:31   #9
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MAREK11
Marek11
Nie bardzo rozumie o co chodzi.W tym filmie nie ma napisów tylko dzwięk ,a jak zrobie menu w programie TMPGEnc-DVD Author bo o tym programie mi piszesz -jak połączyć to razem proszę opisz mi to dokładnie chodzi oczywiście o menu i film .Może to smieszne pytania ale pomórzcie Pozdrawiam.
Napisałeś że używałeś DVD-Decryptera do zgrania filmu na dysk i z twojego opisu wynika że zrobiłeś obraz płyty DVD do jednego pliku. Musisz wypakować z tego pliku wszystkie pliki na dysk do jakiegoś katalogu i dopiero wtedy możesz przystąpić do pracy. Dlatego podałem nazwę programu za pomocą którego możesz to zrobić, zresztą nie wiem czy z poziomu Decryptera nie da się tego zrobić, mniejsza o to tak czy owak pliki muszą być w katalogu.

Co do tłumaczenia co i jak tu masz linka: http://www.cdrinfo.pl/artykuly/tda1.5/

Wszystko po polsku dasz sobie radę.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 20:36   #10
MAREK11
Bywalec
 
Avatar użytkownika MAREK11
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 41
MAREK11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Napisałeś że używałeś DVD-Decryptera do zgrania filmu na dysk i z twojego opisu wynika że zrobiłeś obraz płyty DVD do jednego pliku. Musisz wypakować z tego pliku wszystkie pliki na dysk do jakiegoś katalogu i dopiero wtedy możesz przystąpić do pracy. Dlatego podałem nazwę programu za pomocą którego możesz to zrobić, zresztą nie wiem czy z poziomu Decryptera nie da się tego zrobić, mniejsza o to tak czy owak pliki muszą być w katalogu.

Co do tłumaczenia co i jak tu masz linka: http://www.cdrinfo.pl/artykuly/tda1.5/

Wszystko po polsku dasz sobie radę.
Marek11
ŚCIĄGNOŁEM PROGRAM Ultraiso PO zainstalowaniu go wprowadziłem plik VIDEO_TS- W KRÓRYM JEST MÓJ FILM - U góry na pasku dałem wypakuj ,zaczoł wypakowywać do katalogu -My iso Files .Dalej są vob a powinny być (mpeg) bo taki plik mogę wprowadzić do programu TMPGEnc.Powiedz PIOTRZE 34 .JAK TO w końcu zrobić .Pozdraeiam.
MAREK11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2005, 20:44   #11
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MAREK11
Marek11
ŚCIĄGNOŁEM PROGRAM Ultraiso PO zainstalowaniu go wprowadziłem plik VIDEO_TS- W KRÓRYM JEST MÓJ FILM - U góry na pasku dałem wypakuj ,zaczoł wypakowywać do katalogu -My iso Files .Dalej są vob a powinny być (mpeg) bo taki plik mogę wprowadzić do programu TMPGEnc.Powiedz PIOTRZE 34 .JAK TO w końcu zrobić .Pozdraeiam.
Dobrze jest mają być vob-y taka jest struktura zapisu na DVD, wypakuj wszystkie pliki do tego katalogu, jak już wypakujesz to cała reszta jest opisana w poradniku (link podałem poprzednio) jak czegoś nie bedziesz wiedział mozesz do mnie napisac na gg.

Edit:
Tak ma wyglądać struktura po wypakowaniu na obrazku poniżej.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-struktura-dvd.jpg  
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 27.01.2005 o godz. 20:57
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2005, 14:13   #12
MAREK11
Bywalec
 
Avatar użytkownika MAREK11
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 41
MAREK11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Dobrze jest mają być vob-y taka jest struktura zapisu na DVD, wypakuj wszystkie pliki do tego katalogu, jak już wypakujesz to cała reszta jest opisana w poradniku (link podałem poprzednio) jak czegoś nie bedziesz wiedział mozesz do mnie napisac na gg.

Edit:
Tak ma wyglądać struktura po wypakowaniu na obrazku poniżej.
Marek11
Bardzo dziękuję Ci PIOTRZE 34 że okazałeś tyle cierpliwość,udało mi się wykonać menu i połączyć z nim film.Jeżeli będziesz dostępny na gadu-gadu pozwolę sobie do Ciebie napisać.
Pozdrawiam.
MAREK11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.