Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.06.2005, 21:17   #1
Vladzik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Posty: 1
Vladzik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kamera mini DVD - VOB'y, łączenie filmów z kamery

Witam

Na początku chciałbym zaznaczyć iż przejrzałem sporo tematów na forum ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Mam kamere mini DVD firmy SONY. Nagrałem na niej 4 filmy i teraz chciałbym je połączyć w jedną całość. Chciałbym też wyciąć pare scen, jak również w jednej ze scen wyłączyć całkowicie głos, da się tak ?
Problem jest tego typu, że przy nagrywaniu kamera na każdej płytce tworzy osobne MENU. No i teraz mam 4 płytki mini DVD, każda stanowi jakby odrębny film, posiadając własne menu. Zależy mi na złożeniu tego w jedną całość (wątpie czy się zmieści na jednym normalnym dvd więc chyba trzeba to pociąc jeszcze na dwa)

Mam te filmy zarówno na płytkach jak i zrzucone na dysk w postaci vob'ów. Wygląda to tak:
cd1:
Video_ts.bup
Video_ts.ifo
Video_ts.vob
Vts_01_0.bup
Vts_01_0.ifo
Vts_01_1.vob
Vts_01_2.vob

cd2:
Video_ts.bup
Video_ts.ifo
Video_ts.vob
Vts_01_0.bup
Vts_01_0.ifo
Vts_01_1.vob
Vts_02_0.bup
Vts_02_0.ifo
Vts_02_1.vob
Vts_02_2.vob
Vts_03_0.bup
Vts_03_0.ifo
Vts_03_1.vob

następne płytki wyglądają podobnie.
Pytanie: jak to wszystko połączyć w całość? może być nawet bez początkowego Menu. Jak wyciąć poszczególne sceny (nie całe chaptery), jak wyciszyć głos w określonym miejscu (np. od 3minuty do 4minuty)

Od razu zaznacze, że jestem początkujący i nie znam się na tych wszystkich programach ripujących, zamieniających, edytujących - więc jeśli to możliwe prosiłbym o w miare prostą instrukcje co mam zrobić.

dzięki
pozdrawiam
Vladzik jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.06.2005, 22:31   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Możesz na początek skorzystać z opcji Re-author programu DVDShrik. Umożliwia ona połączenia i cięcie materiału.
Jeśli chciałby się pobawić w bardziej zaawansowaną edycję wideo polecam programy typu Adobe Premiere, Pinnacle Studio, Sony Vegas, czy Ulead VideoStudio. W nich możesz wykonywać też operacje na dźwięku.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.06.2005, 17:37   #3
E-milio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.06.2005
Posty: 2
E-milio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam podobne pytanie.
Stałem się szczęśliwym posiadaczem kamery SONY miniDVD.

Czy wspomniane powyżej programy obrabiają bezpośrednio filmy zapisane przez kamerę na płycie, czy trzeba najpierw ten film zmienić na inny format?

Który ze wspomnianych programów będzie wykonywał następujące zadania:
- wycinanie scen
- zmiana kolejności scen
- łączenie filmów w jeden
- zmiana ścieżki dźwiękowej?

Dzięki za pomoc.

E-milio
E-milio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.06.2005, 14:47   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez E-milio
Stałem się szczęśliwym posiadaczem kamery SONY miniDVD.
Szczęśliwym...
Do cięć, zmiany kolejności, łączenia DVDShrink w opcji Re-author wystarczy. Jeżeli jakieś efekty przejść, dodanie audio, menu - to bodajże Ulead Video Studio ma funkcję importu z DVD.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.06.2005, 15:40   #5
E-milio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.06.2005
Posty: 2
E-milio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za informację.
Oczywiście nie dodałem "..." przy szczęśliwym
E-milio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.