Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 20.11.2006, 17:55   #1
Damiano_10
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.11.2006
Posty: 1
Damiano_10 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z karty Dvb do Dvd video prosze o pomoc

Witam wszystkich i prosze o wyrozumiałość.
Nagrywam różne imprezy sportowe z karty dvb i chciałbym z nich powycinać reklamy a pozniej nagrac je na płyty dvd.
Chciałbym wykorzystac takie programy aby była jak najlepsza jakosc.
Prosze o odpowiedzi jakie mozecie mi polecic programy czy dobry jest program
TMPGEnc MPEG Editor??a moze jakies inne lepsze??

Oraz chialem sie zapytac jakie mam płyty dvd wybrac zeby ta moja kolekcja posłózyla mi na kilkadziesiat lat.

Prosze o porady.
Damiano_10 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.11.2006, 18:10   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przede wszystkim TEN artyku***322;...

Co do p***322;yt... Kilkana***347;cie lat? To najlepsze - Verbatim, TDK (cho***263; niekt***243;rzy twierdz***261;, ***380;e TDK jest kiepski ostatnio), mo***380;e Sony...

Aha i przegrywaj na nowe tak raz do roku

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 21.11.2006 o godz. 17:53 Powód: Ach ta ortografia...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2006, 23:01   #3
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
1. Do obci***281;cia program MPEG2Cut - skuteczny i szybki.
2. Do nagrywania (DVD Video) kiedy***347; z powodzeniem u***380;ywa***322;em SpruceUP .W skr***243;cie :
- program ten nie rekompresowa***322; plik***243;w, dlatego te***380; ca***322;y proces tworzenia p***322;yty by***322; bardzo szybki (tworzenie katalogu Video_TS wraz z zawarto***347;ci***261;.
- program do***347;***263; ci***281;***380;ko zdoby***263; (o ile si***281; nie myle nie jest ju***380; uaktualniany)
- p***322;yty tworzone przy pomocy tego programu bez problemu odtwarzane by***322;y na bardzo ro***380;nych, egzotycznych odtwarzach stacjonarnych.
- ***322;***261;czny czas przetworzenia 1.5 godzinnego filmu (stream z DVB) do formatu DVD zamyka***322; si***281; w dos***322;ownie kilku minutach.

Z drugiej strony patrz***261;c na mozliwosci dzisiejszych "stacjonarek" ***347;mia***322;o mo***380;na na p***322;yte wrzuci***263; "surowe" pliki MPEG2 i odtwarzacz nie powinien si***281; buntowa***263;.
Oczywi***347;cie, jesli chodzi o menu trzeba niestety zrezygnowa***263; z plik***243;w MPEG2 na rzecz authoringu.

PS.
Zawsze dziwi***322;a mnie pogo***324; za rekompresj***261; ,w przypadku gdy nie jest ona wymagana .Stream z DVB (o ile nie jest uszkodzony) nie wymaga takich zabieg***243;w - przynajmniej ja takich nigdy nie stosowa***322;em.
Proponuj***281; zapoznac si***281; z SpruceUP, gdyz w przypadku DVB warto.
Wiem ,jest jeszcze inne oprogramowanie, ktore nie wymaga rekompresji plik***243;w DVB, niestety na dzie***324; dzisiejszy nie zdradz***281; ich nazw z prostego powodu - nie pami***281;tam .

PS.
Je***347;li naprawd***281; menu nie jest spraw***261; priorytetow***261;, to naprawd***281; szkoda jako***347;ci i czasu na programy typu TMPGEnc.
Pozdrawiam. jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.11.2006, 13:12   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez januszp Podgląd Wiadomości
1. Do obcięcia program MPEG2Cut - skuteczny i szybki.
Tnie z dokładnością co do GOP - jak jest wybitnie długi GOP to szkoda gadać.
Poza tym nie poprawia timecodów w MPEG2 - niech się nikt nie zdziwi jak na wyswietlaczu zobaczy czas startu filmu w 12 godzinie albo wogólne nie bedzie czasu bo wyswietlacz nie zdoła tego wyswietlic...

Cytat:
Napisany przez januszp Podgląd Wiadomości
2. Do nagrywania (DVD Video) kiedyś z powodzeniem używałem SpruceUP .W skrócie :
- program ten nie rekompresował plików, dlatego też cały proces tworzenia płyty był bardzo szybki (tworzenie katalogu Video_TS wraz z zawartością.
- program dość ciężko zdobyć (o ile się nie myle nie jest już uaktualniany)
- płyty tworzone przy pomocy tego programu bez problemu odtwarzane były na bardzo rożnych, egzotycznych odtwarzach stacjonarnych.
- łączny czas przetworzenia 1.5 godzinnego filmu (stream z DVB) do formatu DVD zamykał się w dosłownie kilku minutach.

Z drugiej strony patrząc na mozliwosci dzisiejszych "stacjonarek" śmiało można na płyte wrzucić "surowe" pliki MPEG2 i odtwarzacz nie powinien się buntować.
Oczywiście, jesli chodzi o menu trzeba niestety zrezygnować z plików MPEG2 na rzecz authoringu.
Właśnie z naciskiem na słowo egzotyczne Jak ktoś ma porządny odtwarzacz to się może zdziwić...

Cytat:
Napisany przez januszp Podgląd Wiadomości
PS.
Zawsze dziwiła mnie pogoń za rekompresją ,w przypadku gdy nie jest ona wymagana .Stream z DVB (o ile nie jest uszkodzony) nie wymaga takich zabiegów - przynajmniej ja takich nigdy nie stosowałem.
Proponuję zapoznac się z SpruceUP, gdyz w przypadku DVB warto.
Wiem ,jest jeszcze inne oprogramowanie, ktore nie wymaga rekompresji plików DVB, niestety na dzień dzisiejszy nie zdradzę ich nazw z prostego powodu - nie pamiętam .
Zwykle nie jest potrzebna rekompresja - prawie nigdy nie jest potrzebna...
Ale plik bezwzglednie wymaga poprawienia timecodów, wpisów w nagłówkach, zwykle również długości GOP, które są ściśle określone dla STANDARDU / SPECYFIKACJI DVD Video.
Rekompresja jest wskazana tylko wtedy kiedy nasz odtwarzacz nie da się oszukac na jakieś dziwaczne formaty DVB.

Co do programów - wszystkie inne tylko nie Scenarist - ciekawe dlaczego...?? DVD Lab Pro jest, np. mistrzem świata w przyjmowaniu wszystkiego jak leci - powtórzę sie setny raz - pewnie nawet przyjmuje celuloidową taśmę filmową - i co z tego - to jest jego zaleta??

Cytat:
Napisany przez januszp Podgląd Wiadomości
PS.
Jeśli naprawdę menu nie jest sprawą priorytetową, to naprawdę szkoda jakości i czasu na programy typu TMPGEnc.
Pozdrawiam. jaro
I tak i nie - z punktu widzenia STANDARDU DVD Video prawie każdy materiał z DVB inny niz 720x576, 704x576 wymaga takiej rekompresji.
Odtwarzacze i standard mozna troche oszukać ale to tylko na własne potrzeby i pod własny konkretny model odtwarzacza. U sąsiada płyta zrobiona Twoimi metodami może juz nie działać...
Proponuję doczytać moj artykuł, najlepiej ze zrozumieniem, wtedy bedzie prościej dyskutować...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2006, 19:02   #5
dvbnewbe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.11.2006
Posty: 1
dvbnewbe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,
Na poczatku mojej pierwszej wypowiedzi pragne pozdrowic serdecznie wszystkich wielkich i maluczkich tego forum.
Od niedawna posiadam wlasnie karte dvb do PC i zainteresowalem sie tym tematem.
Mam male pytanie - jaka jest roznica pomiedzy nagrywaniem materialu do mpeg2 a do ts - w konekscie dalszej obrobki materialu?
Jezeli znajdziecie chwile czasu prosze serdecznie o odpowiedz.
Pozdrawiam
dvbnewbe
dvbnewbe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2006, 22:01   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dvbnewbe Podgląd Wiadomości
...
Mam male pytanie - jaka jest roznica pomiedzy nagrywaniem materialu do mpeg2 a do ts - w konekscie dalszej obrobki materialu?
...
Żadna, tzn. do dalszej obróbki lepszy jest stream MPEG2 jako taki a nie jako TS. Nagrywanie w TS a szczególnie dalsza obróbka jest bardziej kłopotliwa, zwłaszcza, że TS trzeba wpierw przerobić na zwykły MPEG2...
Na forum DVB zaraz by mi się za to co napisałem oberwało, ale jakoś specjalnie bym się tym nie przejął.
Nagrywaj w MPEG2 - na pewno będzie dobrze!

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.