Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 24.09.2004, 15:58   #1
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kiedy pewność poprawnego nagrania DVD?

Witam. czy jest moze jakis program/sposob na sprawdzenie poprawnosci nagrania materiału (filmu) na dvd? (poza oczywiscie obejrzeniem go w calosci). Wziąłem płytę z MEMENTO, wywalilem dvdfabem zbedne dodatki, napisy i audio, skurczylem troche elby clonedvd2 i nagrałem tym samym programem na Verbatim Metal Azo DVD+R, speed 2.4, booktype DVD-ROM. To było w zeszłym tygodniu. Dzisiaj zadowolony z zakonczenia tygodnia pracy chcialem ponownie obejrzec jeden z moich ulubionych filmów...i co? i film pada dokładnie na 1 godz, 4 min, 46 sek. !!! materiał źródłowy już dawno wywalony z twardego,płyta-matryca krąży po osiedlu a ja nie wiem, kiedy i dlaczego znowu sprzęt mnie zawiedzie. Płyty nie czyta tak nagrywarka, na której palno, jak stacjonarny odtwarzacz panasonic, jak też cd-rw/dvd w laptopie. krew mnie zalała. Stąd moje pytanie - jak nie ogladając filmu i robiąc wszystko jak najbardziej starannie i wg zaleceń sztuki przy jego nagrywaniu mieć pewność, że coś się nie zwali. Palone na LiteOn 832S VS0A
__________________
dopiero się uczę...
b2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.09.2004, 21:36   #2
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pewności nie będziesz miał nigdy !!!
Płyty (oczywiście niektóre) nagrane pół roku temu, szczególnie na słabych nośnikach zaczęły mi się buntować, choć do pewnego czasu chodziły bez zarzutu. Co zrobić ?
1. np w Nero jest weryfikacja zapisu. Wydłuża to dwukrotnie czas całej operacji, ale warto
2. jeżeli weryfikacja wypadnie pozytywnie - masz duże szanse, że nagrało się dobrze
3. u mnie najczęściej weryfikacja jest negatywna (NEC 2500 - kiepsko odtwarza), ale Nero wskazuje błędy, które pliki nie dały się zweryfikować pozytywnie. Jeżeli wszystkie vob'y są ok, zawsze istnieje możliwość uratowania filmu (np IfoEdit)
4. nawet błędna weryfikacja nie przesądza (znowu NEC), mam drugi napęd DVD (Toshiba), który spokojnie czyta to, czego nie chce NEC - sprawdzam DvdinfoPro
5. Jeśli i Toshiba nie daje rady - pozostaje (ale również na Toshibie) "pomęczyć" płytkę DVDDecrypter'em, niekiedy pomaga, choć trzeba mieć cierpliwość (oczywiście chodzi o same vob'y), resztą nie musisz się przejmować
5. dobre nośniki zwiększają pewność dobrego nagrania (oczywiste)

Pozostaje tylko mieć nadzieję ...
LUCAN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.