Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 13.03.2005, 14:30   #1
bodzio.x
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Posty: 7
bodzio.x w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Kilka problemów i kilka pytań odnośnie DVD.Prosze o pomoc!

Witam!
Potrzebuje przerobic film i nagrać na DVD
Zgrałem film z kamery DV na dysk i w formacie NTSC (nie zwrócilem uwagi, moglem dac na PAL) w programie Adobo Premiere, gdzie go obrobilem i dodalem efekty.Pozneij go wyeksportowalem do avi DV ok 40 GB. Nastepnie programem MainConcept MPEG Encoder przerobilem obraz do formatu DVD (mpeg2) i dziwiek programem Soft Encode 1.0 - Dolby Digital 5.1 do formatu ac3. I mam juz plik mpv i ac3. Nastepnie otworzylem plik filmowy w TMPGEnc DVD Author i dodalem sciezke dzwiekowa ac3. Po wyeksportowaniu plików DVD nie mam dzwieku a w opcjach pisze tak: Cannot find the Dolby (Ac3 )encoder. A plik wynikowy zajmyje jakies 8 G i jak to podzielic na 2 plyty.
Wydaje mi sie ze ten fil idzie w zwolnionym tepie czy to wina ze zgrywalem w NTSC a ekspotuje w PAL . Czy mozna jakos zrobic zeby byla rozdzielczosc pal a klatki nie szly za wolno?
bodzio.x jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.03.2005, 15:57   #2
ssslawek
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.03.2005
Posty: 56
ssslawek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mysle ze nie masz zainstalowanego AC3 encodera.
ja robie podobnie tylko krocej : z premiera plik wynikowy kompresuje do mpeg2 za pomoca procodera, potem w Adobe Encore DVD robie autoring i juz moge nagrac prosto na plyte za pomoca EncoreDVD lub stworzyc DVD folder i wypalic w Nero, procoder tak ladnie ci skompresuje ze nie bedziesz musial rozbijac na 2 plytki.
ja wszystko robie w NTSC, bo taka mam kamere, lepiej nie znieniac oryginalnego formatu, chociaz procoder2 to potrafi, ale zamiast kompresowac 2godziny, zamiana NTSC na PAL moze zajac nawet 6godz. pozatym zamieniajac formaty mozesz zyskac brzydkie zaklocenia w formie poziomych linii i wtedy nawet ustawienia field order (nterlised lub non-interlised) nie pomoga. pozatym NTSC ma 29fps, a PAL 25fps, zamieniajac na PAL obraz moze nie byc plynny, bo moze byz tak ze program konwertujacy wyrzuci ci 4 kolejne klatki w ciagu sekundy, nie jestem pewien czy nie wymyslam , ale ja taki efekt wlasnie uzyskalem.
ssslawek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2005, 00:54   #3
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Podepne sie pod temat - rozpaczilwie blagam o pomoc! Co zrobic (zaznaczyc aktywnym, zmienic opcje itp.) aby Encore nie transkodowal mi materialu (mam pliki zgodne ze standardem - MPEG-2 720x576 2050 kpbs, AC3 1.0 192 kbps). Kombinowalem juz na rozne sposoby a ta opcja (Don't transcode) jest nadal nieaktywna ;-(...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2005, 18:36   #4
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez bodzio.x
Witam!
Potrzebuje przerobic film i nagrać na DVD
Zgrałem film z kamery DV na dysk i w formacie NTSC (nie zwrócilem uwagi, moglem dac na PAL) w programie Adobo Premiere, gdzie go obrobilem i dodalem efekty.Pozneij go wyeksportowalem do avi DV ok 40 GB. Nastepnie programem MainConcept MPEG Encoder przerobilem obraz do formatu DVD (mpeg2) i dziwiek programem Soft Encode 1.0 - Dolby Digital 5.1 do formatu ac3. I mam juz plik mpv i ac3. Nastepnie otworzylem plik filmowy w TMPGEnc DVD Author i dodalem sciezke dzwiekowa ac3. Po wyeksportowaniu plików DVD nie mam dzwieku a w opcjach pisze tak: Cannot find the Dolby (Ac3 )encoder. A plik wynikowy zajmyje jakies 8 G i jak to podzielic na 2 plyty.
Wydaje mi sie ze ten fil idzie w zwolnionym tepie czy to wina ze zgrywalem w NTSC a ekspotuje w PAL . Czy mozna jakos zrobic zeby byla rozdzielczosc pal a klatki nie szly za wolno?

witam

z tego co mi wiadomo to brak tobie TMPGEnc Sound Plug-in AC-3

http://www.pegasys-inc.com/en/download/tsp_ac3.html

p.s
skorzystaj z programu DVDLab i powinno bez problemu klapnac

Ostatnio zmieniany przez grzes07 : 20.04.2005 o godz. 18:57
grzes07 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.