Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.09.2002, 16:22   #1
MMiMM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.09.2002
Posty: 3
MMiMM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
kompresja video "w locie"

witam. posiadam karte grafiki z wejsciem video (GFTi4200 - winfast) i chcialem zrzucic sobie jakis filmik. problem polega na tym ze chce miec dobra jakosc i zeby nie duzo zajmowal - jednym slowem divx . tylko ze to wszystko chcialbym robic w locie (athlon 1600+), ale na starszym divixie 3 costam slabo to wychodzi (skoki i dzwiek sie gubi). wiec pytanie jest takie czy ktos moze mial "przyjemnosc" kompresowac cos "w locie" nowszym divixem 5.0 pro? jesli tak to niech cos naskrobie. albo moze ktos poleci jakis inny "swietny" kodek ktorego moglbym uzyc w tym celu.
pozdro
MMiMM jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.09.2002, 03:03   #2
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Sprawę tą wałkowałem kilka razy ,więc przepraszam ale podam tylko linka :
http://windows.online.pl/forum/viewtopic.phtml?t=43
W razie potrzeby służę dokładniejszym opisem .
Jednak warto sobie uzmysłowic iz tuner telewizyjny nico lepiej nadaje się do tego typu zabawy .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2002, 11:36   #3
MMiMM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.09.2002
Posty: 3
MMiMM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no tak ale tam jest mowa o programach do capturingu obrazu z karty TV. ja natomiast jak napisalem posiadam karte grafiki z wejsciem video wiec zmuszony jestem do uzywania oprogramowania dolaczonego przez producenta (no chyba ze sie myle. a poza tym program ten wydaje sie byc calkiem dopracowany) i chcialem zasiegnac opini kogos kto tego programu uzywa (MyVIVO). film zrzucam razem z dzwiekiem przy pomocy kodeka mp3 (choc mozliwy jest wybor dowolnego kodeka zainstalowanego w systemie). jedyny kodek ktory nie "gubi" klatek badz synchronizacji dzwieku to poczciwy mpeg2, ale pliki w takim formacie sa koszmarnie duze. dodam jeszcze ze minimalna rozdzielczosc w jakiej chcialbym zrzucac filmy to 640x480. jesli ktos ma jakies pomysly (poparte doswiadczeniami) to niech cos napisze.
ps. a odnosnie zrzucania opbrazu z tunera TV to jakosc (w porownaniu do karty o ktorej pisze) jes niestety mizerna
pozdro
MMiMM jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2002, 14:05   #4
neig111
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Posty: 42
neig111 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
WinVCR2 jeśli podejdzie(dla mpeg2 50min/700MB 384x288)świetna jakość
neig111 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2002, 15:01   #5
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Być może czas przejść na kartę DVB ? .
Karta ta ściąga "stream" (wygląda to tak jakbyśmy ściągali sobie jakiś film z internetu -do pliku) .Z tego też powodu zapotrzebowanie na moc procesora jest prawie zerowe .Jakość w taki sposób nagranego filmu porównywalne jest DVD-Video .Plik zgrywa się do postaci MPEG2 w rozdzielczościach preferowanych przez danego providera - z reguły jest 768X576 .
Nie musze chyba tłumaczyć iż zabawa jest przednia .
Jeśli zachodzi potrzeba mozna wszystko spakowac do DivX .
Co ciekawe provider Cyfra+ nadaje stream w rozdzielczości 704X576 ,który jest pozbawiony tzw. "interlac-u" (przeplotu) - jakość jest naprawdę doskonała .
Poza tym karta umożliwia odiór kanałów kodowanych (w sumie ok. 1500 kanałow) .Jreśli kogoś interesują kanały muzyczne to mamy do dyspozycji ok .6 kanałow MTV ,12 innych kanałów muzycznych ,ok. 40 kanałów filmowych itp. itd.
Jeśli chodzi o zgrywanie w locie to myślę iz wynalazek DVB jest niewątpliwie przełomem - nie łapiemy klatek w locie ,nie potrzebujemy mocnego procesora a jakość nagranego materiału jest naprawdę imponująca .Pozdrawiam .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2002, 16:45   #6
MMiMM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.09.2002
Posty: 3
MMiMM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmmm. wydaje mi sie ze nikt nie rozumie (lub nie chce zrozumiec) tego co napisalem. obraz w dowolnej rozdzielczosci (rowniez 768X576)w formacie mpeg2 moge zrzucac bez zadnego problemu!!!, ale taki plik zajmuje mase miejsca (1 min = ok. 35Mb - w zaleznosci od przechwytywanego obrazu of kors). ja sie pytam czy mozliwe jest kompresowanie przechwytywanego obrazu (wraz z dzwiekiem w mp3) "W LOCIE" na ATHLONIE 1600+ tak zeby plik powiedzmy ze 100 minutami materialu zajmowal 700Mb przy rozdzielczosci 640x480. jesli tak to prosilbym kogos o podanie jaki kodek jest najlepszy i jak go skonfigurowac. z gory dzieki za odpowiedz.
pozdro
MMiMM jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2002, 17:42   #7
Leyo
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Posty: 39
Leyo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVB

[QUOTE]januszp napisa***322;(a)
[B]Być może czas przejść na kartę DVB ? .
Karta ta ściąga "stream" (wygląda to tak jakbyśmy ściągali sobie jakiś film z internetu -do pliku) .Z tego też powodu zapotrzebowanie na moc procesora jest prawie zerowe .Jakość w taki sposób nagranego filmu porównywalne jest DVD-Video

A coś więcej na temat tego genialnego wynalazku, jakieś abonamenty, dodatkowy sprzęt, oprogramowanie itp...
Leyo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.09.2002, 23:11   #8
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Do "MMiMM" :
Żądasz po prostu rzeczy niemożliwych ..
100mim na 700MB w rozdzielczości 640X480 ? troche chyba przesadzasz .
To co zyskasz (jakość)na rozdzielczości stracisz na zbyt dużej kompresji i odwrotnie .
Powiedzmy ,że 40min przy rozdzielczości 640X480 (przy zmiennym bit-rate kodeka DivX) jest możliwe do strawienia .

No ale postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie dotyczące programów ,ktore poradziłyby sobie z wejściem tv na Twojej karcie .
To ,że większości oprogramowania nie widzi tego wejścia jest zrozumiałe .Po prostu - samo wejście nic nie znaczy ,karta nie posiada sterownikow do BT ,nie posiada tunera tv i stąd te kłopoty .
Druga podstawową sprawą jest format zapisu .
Pisząc format mam na mysli : RGB24 ,YV12 itp.
Jeśli nie możesz w opcjach zapisu przestawić na np. YV12 to niestety -klapa .
Jeśli jednak mozesz wybrac YV12 oraz kodek DivX to jesteś na dobrej drodze ....tyle że niestety wydajnośc kart posiadających wejście Video jest niestety dużo mniejsza niż przeciętny tuner tv .
I tak koło się zamyka .
To co mogę zaproponować to :
albo zakup tunera tv
albo zakup karty DVB
Z moich doswiadczeń z tunerami tv mogę tylko powiedzieć iz :
kompresja w locie do DivX przy względnie dobrej jakości jest możliwa .
Jeśli chodzi o zgrywanie dodatkowo do MP3 ściezki audio - raczej wykluczona .
Brak synchronizacji - to główny mankament ,jeśli chodzi o zgrywanie w locie adio do MP3 .
Przy odpowiednich ustawieniach w np. DivX5 obciązenie Twojego procesora może się sięgać ok. 60% (przy rozdzielczości 388X288 przy YV12 - YV12 jest formatem ,który znacznie mniej obciąza procesor) .Jeśli pod to podepnieszs jeszcze kompresję Audio do formatu Mp3 - to wiadomo...przy szybszych scenach w filmie "synchro" po prostu się pogubi .
Sama kompresja adio do MP3 materialu nagranego w formacie DivX zajmuje w VirtualDub kilka minut więc wydaje mi się iz nagrywanie w locie Mp3 mija się z celem .



DVB .
DVB jest nic innego jak cyfrowy tuner satelitarny ,którego głownym przeznaczeniem jest transmisja danych porzez satelitę (to taki dodatek ,który otrzymujemy wraz z kartą - "Internet-ViaSat" ).
Oczywiscie domniemam iż interesuje was w szczególności jej osiągi w dziedzinie Video ,dlatego postaram się nieco je przybliżyć .
Jak już mówiłem karta DVB jest w pełni funkcjonalnym cyfrowym dekoderem satelitarnym w postaci karty PCI .
Bez nakladów finansowych (opłat abonamenckich) możemy śmialo oglądac sobie na ekranie monitora czy też telewizora kanały niekodowane (free) .Oczywiście mozna również zobaczyć co nieco z pakietów płatnych (Premiere ,Canal+ France ,Holland ,AB SAT itp. itd .)
Wszystko to umożliwia nam program pod nazwą ProgDVB wraz z wsadem aktualnych kluczy na dany miesiąc (do zdobycia w internecie) .
Co da jakości odbioru bije ona na głowe tunery typu "Humax" ,"Pionier" itp. z prostego względu - karta dziala poprzez PCI wiec nie potrzebujemy praktycznie żadnych kabli ,które jakośc sygnału mogłyby zaniżyć .
Karta ta niestety (na razie) nie radzi sobie z zabezpieczeniem Seca2 ,które niedawno zostało wprowadzone min. w Cyfra+ ,CSD itp .
Na pocieszenie dodam iż można za free odebrać sobie calą paczkę Polsat2 Cyfrowy ,prawie calą TVN ITI no i setki kanalow kodowanych anglo,włosko,francusko- języcznych .
Posiadacz tej karty na pewno nie będzie sie nudził .
Tak wiec żadnych dodatkowych opłat (chyba że chcemy cieszyć się pakietem Cyfra+) - wystarczy karta + ProgDVB no i świerze kody .
Co do jakości zgrywanego materiału to jak już pisałem - jest po prostu znakomita .
Jeśli ktoś z posiadaczy tunera tv bawił się ściąganiem plików MP3 poprzez kanał : "Radio MP3" to ma odpowiedź na jakiej zasadzie działa ściąganie filmu z karty DVB .
Co do sprzętu ,to komputer z procesorem powiedzmy AMD 400MHz - poradzi sobie z kartą oraz ze zgramiem materialu bez problemu .
Do tego jeszcze karta oferuje :
1.Wyprowadzenie z karty dzwięku AC3 do odpowiedniego wzmacniacza AV ,bądź do odpowiedniej karty muzycznej (5.1) .
2.Wyjście na odbiornik telewizyjny
3.Korzystanie z darmowych usług ("Casablanca") oferujących namiastkę internetu poprzez satelitę .Transfer realny dochodzi do 2Mbit/s (aby uzmysłowic sobie taki transfer dodam tylko iż w ok. 20min na dysku twardym znajdzie się ok. 1GB pobranych danych -wszystko oczywiscie bez polaczen tupu modem,sdi czy isdn - bez ingerencji TPSA) .
4.Korzystanie z płatnych usług (np. NetSpeed )oferujących jednostronne połaczenie (internet poprzez satelitę).
5.Karta posiada sprzetowy dekoder MPEG2 ,który umozliwia odgladania filmów MPEG2 przy minimalnym obciązeniu procesora).

Wracając do Pana "MMiMM" - pragnę przeprosić ,jeśli nadal nie uzyskałeś sattysfakcjonującej odpowiedzi na Twoje pytanie to pytaj dalej do skutku .Może podasz kilka szczegółów ; jaki soft sprawdziłes ,czy jest możliwe ustawienie formatu YV12 itp.

Co do Twoich prób - plik MPEG2 w 768X576 to niestety - nie ma on nic wspólnego z streamem .U ciebie plik po prostu soft pakuje do formatu MPEG2 ,na karcie DVB -ściąga się orginalny plik MPEG2 (bez kompresji czy rekompresji) .Ta różnica jest zasadnicza i ma wpływ na jakość materiału audio-viedeo .Pozdrawiam .jaro

Ostatnio zmieniany przez januszp : 23.09.2002 o godz. 23:21
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.09.2002, 07:43   #9
Leyo
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Posty: 39
Leyo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
DVB .
Na pocieszenie dodam iż można za free odebrać sobie calą paczkę Polsat2 Cyfrowy ,prawie calą TVN ITI no i setki kanalow kodowanych anglo,włosko,francusko- języcznych .

Jak długo to pocieszenie może być jeszcze aktualne (wprowadzenie zabezpieczeń przez Polsat) i ile orientacyjnie kosztuje sama karta? Nie napisałeś noc o talerzu konwerterze itp, a ajakiś sprzet przekazujący sygnał musi przecierz być:o
Leyo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.09.2002, 11:39   #10
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak już mówiłem karta DVB jest w pełni funkcjonalnym cyfrowym dekoderem satelitarnym w postaci karty PCI , a więc chyba oczywistym jest fakt posiadania anteny satelitarnej (talerz+konwerter+kabel) .
Co do aktualności pocieszenia - nie jestem w stania odpowiedzieć na pytanie : "kiedy Polsat "coś" wymyśli" ...karta służy do odbierania kanałow "free" (darmowych) ,a to iż sa sposoby na odbiór kilkuset kodowanych kanałow trzeba traktowac jako miły dodatek .
Karta DVB TechnoTrend kosztuje ok. 1200zł ale można ja na aukcjach nabyć za 700zł .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.09.2002, 12:02   #11
neig111
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Posty: 42
neig111 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: DVB

[B]Być może czas przejść na kartę DVB ? .
Karta ta ściąga "stream" (wygląda to tak jakbyśmy ściągali sobie jakiś film z internetu -do pliku)

Ale po co komu zgrywanie z satelity,a co z kamerą?
neig111 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.09.2002, 12:41   #12
ferkis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.09.2002
Posty: 13
ferkis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gdzie to kupic?

Cytat:
januszp napisa***322;(a)
Jak już mówiłem karta DVB jest w pełni funkcjonalnym cyfrowym dekoderem satelitarnym w postaci karty PCI , a więc chyba oczywistym jest fakt posiadania anteny satelitarnej (talerz+konwerter+kabel) .
Co do aktualności pocieszenia - nie jestem w stania odpowiedzieć na pytanie : "kiedy Polsat "coś" wymyśli" ...karta służy do odbierania kanałow "free" (darmowych) ,a to iż sa sposoby na odbiór kilkuset kodowanych kanałow trzeba traktowac jako miły dodatek .
Karta DVB TechnoTrend kosztuje ok. 1200zł ale można ja na aukcjach nabyć za 700zł .jaro
Gdzie mozna ja kupic? Mozesz zamiescic obrazek?
Na aukcjach nie kupuje bo nie lubie ryzykowac.
ferkis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.09.2002, 21:44   #13
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"Ale po co komu zgrywanie z satelity,a co z kamerą?".
Cóż ,przekornie mozna by powiedzieć "Ale po co komu zgrywanie z kamery ,a co z TV? " .
Pytanie początkowe w tym temacie nawiazywało do nagrywania audio-video poprzez kartę tunera telewizyjnego .Myślę iż posiadając kamerę cyfrowa czy też analogową trudno wykorzystywać do tych celów zwykly tuner tv ? .
W przypadku posiadania kamery ,myśląc poważnie o tym co się robi należy niestety zainteresować się kartą video .
Propagując kartę DVB na tym forum miałem na myśli pewną alternatywę dla wysłużonych już tunerów telewizyjnych .Moim zdaniem jeśli komuś zależy na jakości zgrywanego z TV materiału powinien zainteresować się właśnie kartą DVB .
Karta ta nie jest żadnym cudem współczesnej technologii ,gdyż jest dostępna na rynku już od paru lat .Jednak w naszym kraju (z niewiadomych przyczyn) nie zdobyła popularności .
Trudno się może temu dziwić ...
Dopiero od roku istnieje oprogramowanie ,ktore doskonale jeszcze do niedawna radziło sobie z pakietem Cyfra+ .To właśnie ten fakt spowodował iz karta ta coraz bardziej staje się w Polsace popularna .
Dokonując zakupu tej karty niestety nie wiedziałem o niej nic .Brak opisów ,testów itp. nie zraził mnie i dziś jestem szczęśliwym jej posiadaczem .
Jeśli ktoś chce dokładnie dowiedzieć się czegoś o tej karcie to chetnie odpowiem ,w miarę moich mozliwości na pytania .
Najpierw jednak proponuje przebrnąc przez lekturę pt. "
na forum mieszczącym się pod adresem : http://users.nethit.pl/forum/forum/webasj/ - temat "Karty DVB"
Firma zajmująca się sprowadzaniem kart do Polski mieści się pod adresem : http://www.yansat.pl/
Pozdrawiam .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.09.2002, 08:45   #14
ferkis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.09.2002
Posty: 13
ferkis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie ma strony?

Podales strone ale nie laduje sie, mam wielka prosbe bo glownie interesuje mnie ta karta ze wspolpracy z internetem
Jakie mam z tego korzysci jak ja kupie, czy musze dodatkowo placic abo. za uzytkowanie netu z sat?

8)
ferkis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2002, 11:28   #15
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oczywiście abonament jest niezbędny i zaczyna sie od 200zł miesięcznie .
Jest pare "haczyków" o których dostawcy tej usługi nie wspominają .
Pierwszym z nich jest tutaj tzw. "polaczenie jednostronne" (możesz ściągać ,"surfować" po sieci jednak nic nie można wysłać) .problem ten rozwiązuje posiadanie np. stałego łacza lub tez modemu ,który będzie wykorzystany do wysyłania poczty lub innych plików .
Wiadomo iż za pośrednictwem anteny satelitarnej można odbierać dane ale nie wysyłać (z uwagi na to iż nie posiadamy nadajnika satelitarnego tylko odbiornik ).Cena nadajnika satelitarnego to ok. 50.000zł - wtedy mamy połączenie dwustronne .
Drugi "haczyk" to tzw. zamawianie plików .Polega to na przesłaniu listy plików na które mamy chęć ,poźniej trzeba czekać od kilku minut do kilku dni na realizację zamowienia .Czas w którym pliki znajda sie na naszym dysku jest różny .Zaznaczam jeszcze raz iż w przypadku ściągania lub zamawiania plików nie dostęp do sieci poprzez modem lub sdi jest zbędny .
Oczywiście nie wszystkie usługi są objete restrykcją zamawiania .Wiem iż np. programy tupu P2P (np. Kazaa)działa na "żywo" bezproblemowo .
Cena abonamentu zalezna jest od danego usługodawcy (jest ich obecnie ok. pięciu) oraz od szybkości trasmisji ,którą oferuje .
Darmową usługą jest tutaj tylko "Casablanca" ,za pomocą której sciąga się kilkanascie witryn "www" ,które mozna później przejżeć .Niestety w tej usłudze nie ma mozliwości "downloadu" z tych witryn .
Tak więc w przypadku pełnowartościowego dostepu do internetu istnieje potrzeba wykupienia abonamentu .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.