Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.04.2010, 13:31   #1
Angin1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.05.2005
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 6
Angin1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Komunikat o błędzie - Scenarist

Witam


Już od dłuższego czasu próbuję sobie z tym problemem poradzić, ale niestety bezskutecznie. Ściślej mówiąc chodzi mi o komunikat: The aspect ratio 16:9 in PGC "LU_Pl_V1_5" is different from 4:3(Pan Scan) in "Language:<Polish_1> VTS:<VTS_1>". DVD does not allow multiple aspect ratios in the same VTS or Video Manager.
Treść komunikatu jest dla mnie całkowicie zrozumiała, lecz nie mogę sobie poradzić z wyeliminowaniem tego "bobka". Kombinowałem ze zmianą proporcji obrazu w PGC, ale aby tego dokonać muszę użyć funkcji "Place Holders", a po użyciu tej opcji nie mogę powrócić do pierwotnego stanu. Zamiast obrazka z widoczną planszą menu, widać jedynie czarny obraz. Zresztą, to jest kolejny problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Zdarza się, że chcę wyedytować jakąś część menu w Photoshop'ie i wrzucić ją ponownie jako zmodyfikowaną, po imporcie i encodowaniu *.bmp otrzymuję krótki filmik nie zawierający żadnej informacji, po prostu czarny prostokąt....



pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Angin1 : 18.04.2010 o godz. 13:40
Angin1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.05.2010, 12:37   #2
Angin1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.05.2005
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 6
Angin1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czekałem ponad miesiąc w nadziei, że w końcu ktoś pomoże mi rozwiązać problem ze Scenaristem. Wątek obejrzało 190 osób i nikt nie napisał choćby jednego słowa. Nie zakładam z góry, że ktokolwiek kierował się złymi intencjami i celowo nie chciał mi pomóc. Zastanawia mnie jedynie poziom kompetencji moderatorów, bo przecież gdyby potrafili odpowiedzieć mi na pytanie, z pewnością by to zrobili. Tak czy owak sam doszedłem w końcu do tego jak sobie z tym poradzić.
Świadomie nie rozwinę wątku mającego na celu udzielenia odpowiedzi, gdyż jak pokazuje ilość wizyt w tym wątku i ewentualnych odpowiedzi nikogo to nie interesuje.

pozdrawiam
Angin1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2010, 21:01   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Coś ciebie się pomyliło chyba...

Cytat:
Napisany przez Wikipedia
Moderator ***8211; osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie i/lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym ***8211; publikacja treści zależy wtedy od moderatora - lub w trybie nieprewencyjnym.
..a więc ani słowa o potrzebie bycia biegłym w znajomości programu za 5-35 tysięcy zielonych w zależności od wersji. Pewnie też i z tego względu taka, a nie inna ilość odpowiedzi w tym temacie. A problemik 'czarnego prostokąta' był już poruszany w jednym poradniku na tym forum...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aspect ratios, błąd, encodowanie, place holders, scenarist


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DiF4U, ReAuthorist, Scenarist NT - ktos tego uzywa? mesztica DVD-Video 7 22.05.2006 20:26
komunikat przy nagrywaniu stokrotka Napędy optyczne CD 1 11.11.2004 21:11
Dziwny komunikat XP po upgrade biosu Wolf_rl Napędy optyczne CD 3 23.03.2004 12:11
Synchronizacja audio w scenarist? wlaz Napędy optyczne DVD 1 12.08.2003 07:51
Komunikat w Nero!!<lol> Johny Off topic 8 30.07.2003 23:58


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.