Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.09.2011, 03:33   #1
WODZU1972
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika WODZU1972
 
Data rejestracji: 03.07.2006
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 115
WODZU1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Konwersja z ntsc na pal pliku dvd

Witam proszę o pomoc jak można plik dvd czyli format mpeg 2 przerobić na wyjściu aby był system pal 720/576 bo gdy tak próbuję to podczas próby odtworzenia obraz lekko drga.Oryginalnie na wyjściu parametry pliku to:obraz 720/480 , szybkość danych 7500kb/s , całkowita szybkość transmisji 7948kb/s , szybkość klatek 29/s i format obrazu to 4:3 , audio czyli szybkość transmisji bitów 448kb/s kanałów 6 , częstotliwość próbkowania 48kHz a chciałbym na wyjściu uzyskać takie parametry:system pal 720/576 , szybkość danych 7500kb/s , całkowita szybkość transmisji 7884kb/s , szybkość klatek 25/s , audio czyli szybkość transmisji bitów 384kb/s , kanałów 6 , szybkość próbkowania 48kHz , będę wdzięczny za informację jak można tego dokonać bez tego drgania obrazu oraz jak najmniejszej utraty na jakości no chyba że będzie duży problem z formatem na wyjściu obrazu 4:3 do 16:9 mogę ewentualnie z tego zrezygnować i zostawić także na wyjściu format obrazu 4:3 mam nadzieję że otrzymam konkretne instrukcje.
WODZU1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.09.2011, 07:50   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
TMPGEnc Authoring Works umożliwia dokonanie konwersji i robi to całkiem nieźle, choć nie idealnie. Tylko po co?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2011, 08:22   #3
WODZU1972
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika WODZU1972
 
Data rejestracji: 03.07.2006
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 115
WODZU1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ponieważ muszę do filmu podłożyć pl.lektora a gdy to już zrobię i zsynchronizuję obraz z dźwiękiem oraz na wyjściu dam właśnie Pal to po nagraniu na płytę obraz mi drga lekko na sprzęcie stacjonarnym oraz także po sprawdzeniu na kompie projektu też jest ten sam scenariusz więc chyba program do obróbki video nie radzi sobie z tym systemem za specjalnie a jest nim Video Deluxe 14 PLUS pełna wersja z wszystkimi funkcjami odblokowanymi.
WODZU1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2011, 09:34   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Do podłożenia lektora nie trzeba konwertować na PAL, a nie widziałem sprzętu, który sobie nie radzi z NTSC.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.10.2011, 20:35   #5
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam
Co może być zatem powodem, że obraz lekko drga? Do tej pory byłem przekonany, że format NTSC nie wpływa na odtwarzanie dvd, ale ostatnio nabrałem wątpliwości. Jeśli jednak potwierdzasz, że format obrazu nie ma nic wspólnego z tym efektem to co może mieć?
Spotkało mnie to przy dwóch filmach ostatnio. Oba kompresowałem przy użyciu TMPGEnc 2.5, oczywiście ustawienia NTSC.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2011, 10:46   #6
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czytając na temat drżenia obrazu można wysnuć wniosek, że odpowiedzialny za to jest przeplot lub jego brak. Jak zatem można stwierdzić czy mamy doczynienia z filmem z przeplotem. Do tej pory stosowałem zasadę, że obserwowałem podgląd konwersji w TMPGEnc i jeśli nie widziałem charakterystycznych linii, to uznawałem, że film jest bez przeplotu. Jeżeli to noże być źródłem błędu to jak w takim razie sprawdzić czy film ma przeplot czy nie?
Ostatnio zainstalowałem w systemie MediaInfo, który podobno taką informację o pliku video podaje, ale nie bardzo wiem jak go użyć, może mógłbyś mi podpowiedzieć, na który parametr mam patrzeć po wczytaniu pliku video do tego programu, lub polecić inny sposób.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.10.2011, 13:06   #7
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
Czytając na temat drżenia obrazu można wysnuć wniosek, że odpowiedzialny za to jest przeplot lub jego brak. Jak zatem można stwierdzić czy mamy doczynienia z filmem z przeplotem. Do tej pory stosowałem zasadę, że obserwowałem podgląd konwersji w TMPGEnc i jeśli nie widziałem charakterystycznych linii, to uznawałem, że film jest bez przeplotu. Jeżeli to noże być źródłem błędu to jak w takim razie sprawdzić czy film ma przeplot czy nie?
Ostatnio zainstalowałem w systemie MediaInfo, który podobno taką informację o pliku video podaje, ale nie bardzo wiem jak go użyć, może mógłbyś mi podpowiedzieć, na który parametr mam patrzeć po wczytaniu pliku video do tego programu, lub polecić inny sposób.
Mediainfo nie jest dobrym narzędziem do diagnozy odnośnie przeplotu
w filmach. On pokazuje tylko co zostało zaznaczone przy kompresji.
Nawet oryginalne filmy na DVD są skompresowane z opcją "interlaced"
a film może być progressive

Ja używam do sprawdzania czy film jest z przeplotem, czy nie Virtualduba.
Jeśli filmu nie można załadować bezpośrednio do VD, bo jest zakodowany
takim kodekiem, że VD go nie rusza, to ładuję przez skrypt Avisynth
odpowiednimi wtyczkami.
Avisynth, czyli serwer klatek, jest bardzo użytecznym narzędziem.
Można np. użyć polecenia SeparateFields() i mamy rozdzielone klatki
na pół obrazy. Można wtedy sprawdzić strukturę klatek.
Jeśli każdy pół obraz jest inny, mamy do czynienia z prawdziwym
przeplotem. W każdym innym wypadku mamy inny rodzaj materiału.

Drganie obrazu(silne drganie) kojarzy mi się z nieprawidłowym ustawieniem TFF/BFF
Trzeba ustawić taką kolejność, jaką ma źródło.
Tą kolejność można też sprawdzić przy pomocy Avisynth.
Spróbuj przestawić po prostu tę opcję w Tmpgenc na wyciętej próbce z tego materiału

Ostatnio zmieniany przez dromader40 : 28.10.2011 o godz. 13:47
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 21:16
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 16:07
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 00:41
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 11:59
Konwersja DVD NTSC na PAL Di@blo DVD-Video 14 15.06.2004 14:09


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.