Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.12.2005, 16:30   #1
Victor72
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2005
Posty: 7
Victor72 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kopia DVD i brak napisów

Witam,
Mam taki problem zrobiłem sobie kopię filmu Zemsta Sithów i robiąc obraz przy pomocy CloneDVD2 wyciąłem wszystko oprócz oryginalnego dźwięku i napisów PL. Odpalając film niestety nie mam możliwości włączenia napisów (opcja w PowerDVD nie aktywna). Zachowyjąc menu, gdzie mogę zmieniać napisy, tracę dużo miejsca, kompresja z 29% przechodzi w 35%. Poza tym nie chcę mieć menu.
Proszę o jakieś sugestie i pozdrawiam.
Victor72 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.12.2005, 21:48   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zacznij może od wyzerowania PUOs. Możesz to zrobić w PGCEdit (menu DVD, opcja Filter PUOs) lub w DVDRemake (opcja z menu kontekstowego Enable all operations).
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2005, 23:12   #3
Victor72
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2005
Posty: 7
Victor72 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm, wyczyściłem PUO, tak że PGCEdit wypisuje, że żadnych nie znalazł, jednak jak jest tak było: nie można przy pomocy menu kontekstowego zmienić dźwięku i napisów. Zafixowane jest domyślnie polski dubbing i brak napisów, może dałoby się zmienić domyślne ustawienie dźwięku i napisów, tak aby włączone były polskie?
Pozdrawiam
Victor72 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2005, 12:40   #4
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy w CloneDVD jest opcja Movie Only?
Spróbuj może nieco innego podejścia. Wyrwij z płyty interesujące Cię ścieżki wideo, audio i napisów. Zmuksuj to razem przy pomocy np IfoEdit'a (pierwsza ścieżka audio to ta, która będzie uznana za domyślną). Jak wyjdzie za duże na dvdr to możesz to zmniejszyć przy pomocy Clone-a czy DVD Shrinka czy co tam lubisz najbardziej
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2005, 19:21   #5
Victor72
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2005
Posty: 7
Victor72 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za wszystkie rady. Zrobiłem tak, że przy pomocy PGCEdit ustawiłem domyślny dźwięk oryginalny i napisy PL. Nie można tego nadal zmienić czy wyłączyć, ale cel został osiągnięty .
Pozdrawiam
PS. Na płycie był znaczek, że płyta zabezpieczona przed kopiowaniem, pierwszy raz taki widziałem (nie Macrovision) może to to właśnie
Victor72 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.12.2005, 10:57   #6
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To nie to zabezpieczenie. Nie wiem jak to dokładnie zrobiłeś (kopię płyty - nie zmiana ustawien dźwięku i napisów) ale nawigacja na płytach z serii Star Wars jest jedną z bardziej skomplikowanych jakie widziałem (tej płytki jeszcze nie mam więc bazuję na tym co zostało zrobione na poprzednich płytach). To poniekąd znak rozpoznawczy Star Wars w wydaniu DVD-Video. Część domyślnych ustawień płyty pobierana jest z ustawień odtwarzacza (m.in. wybór ścieżki napisów a w przypadku RotS zapewne i ścieżki audio). Bez zdjęcia PUO zmiana tych parametrów możliwa jest wyłącznie przez menu, które zostało wycięte przez CloneDVD2. W pierwszym odruchu miałem napisać, że CloneDVD zrobiło to wyjątkowo nieudolnie ale w tym przypadku winowajcą była raczej skomplikowana metoda nawigacji (dlatego też sugerowałem wcześniej zrobienie tego poprzez "wyrwanie" interesujących Cię ścieżek i zrobienie tej płyty po swojemu - w ten sposób nie miałbyś kłopotu z pociętą nawigacją)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 06:51   #7
Victor72
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2005
Posty: 7
Victor72 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Racja w poszczególnych plikach .vob można było zmieniać ustawienia. Co do PUO to ich zdjęcie nie poprawiło sytuacji. Tak więc prawdopodobnie powtórny authoring (czy jak się tam to nazywa) rozwiązał by problem.
Tak czy owak płyta już na półce .
Pzdr i dziękuję.
Victor72 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 07:37   #8
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Z ta plyta fakt cos jest ciekawego namieszane nie bylem taki wymagajacy i wystarczym mi PL audio a niestet on tylko w AC3/2 to zakrywa troche na kipne w takim filmie no ale ANG AC3/6

no i wylaczylem napisy wszelkiego typu a one i tak sa - mozna je oczywiscie wylaczyc pilotem

w sumie to sa potrzebne bo sam literowka na poczatku filmu jest nie tlumaczona .
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 13:01   #9
coil
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.06.2005
Lokalizacja: wawka
Posty: 80
coil zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie ma żadnego problemu z Zemstą Sithów - są tam dwa rodzaje napisów - "polish" oraz "polish-forced". Napisy "polish" wyswietlają się a jesli zgrasz jedne i drugie to niestety na dvd stacjonarnym ich nie właczysz. Na kompie bedą widoczne. Wiem bo za pierwszym razem zgrałem oba rodzaje napisów i była skucha
coil jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 13:04   #10
coil
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.06.2005
Lokalizacja: wawka
Posty: 80
coil zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mensir67pl
no i wylaczylem napisy wszelkiego typu a one i tak sa - mozna je oczywiscie wylaczyc pilotem

w sumie to sa potrzebne bo sam literowka na poczatku filmu jest nie tlumaczona .

jesli masz na myśli tekst początkowy "...dawno temu w odległej galaktyce..." to jest on tłumaczony
coil jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 13:10   #11
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez coil
jesli masz na myśli tekst początkowy "...dawno temu w odległej galaktyce..." to jest on tłumaczony

Ciekaw sprawa ja mam tylko muzyczke TA TA TA .... i napisy ....
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 13:17   #12
coil
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.06.2005
Lokalizacja: wawka
Posty: 80
coil zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mensir67pl
Ciekaw sprawa ja mam tylko muzyczke TA TA TA .... i napisy ....
jak zgrałem film z napisami "polish-forced" to nie miałem żadnych napisów na stacjonarce a jak zgrałem z "polish" to mam od poczatku - zdaje sie że pierwszy napis to "gwiezdne wojny" a potem "dawno temu itd...." na 100%.........
coil jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2005, 06:16   #13
Victor72
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2005
Posty: 7
Victor72 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, ale ja spradzałem na kompie (Pover DVD) zakładając, że jak pójdzie na kompie to i stacjonarnym. Tak więc wszelkie moje uwagi problemy odnoszą się do Pover DVD.
Victor72 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2005, 07:07   #14
xw9
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.11.2005
Posty: 21
xw9 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja zrobiłem ten film DVD Shrinkiem zostawiając 6-cio kanałową ścieżkę dźwiękową angielską i polskie napisy. Po obróbce nie ma problemu.
xw9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2005, 15:08   #15
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Victor72
Tak, ale ja spradzałem na kompie (Pover DVD) zakładając, że jak pójdzie na kompie to i stacjonarnym. Tak więc wszelkie moje uwagi problemy odnoszą się do Pover DVD.
Jeśli chcesz mieć pewność, że płytka będzie działać poprawnie to powinieneś sprawdzać ją w stacjonarnym odtwarzaczu. Programowe odczytują płytkę w nieco inny sposób i na część rzeczy lekko przymykają oko.
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.