Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.12.2004, 21:56   #1
Senser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Posty: 22
Senser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kopiwanie filmów DVD i inne...

Wiem, wiem wątek był poruszany ale nie w zakresie, który by mnie usatysfakcjonował w 100%, dlatego zwracam się do expertów...

1. Powiedzcie, czy mogę skopiwać film DVD (taki z wypożyczalni, tylko nie nawiązujcie tu do kwestii prawnych ). Po pierwsze to czy muszę (jak?) sprawdzić czy Płyta DVD z wypoż. jest dual czy nie?? Jeśli jest nagrana w Dualu to mogę/muszę nagrać ją również na dwuwarstwowej czy też mogę na dwóch DVD-R?? Chodzi mi o taką opcję kopiowania, która zapewni 100% jakości oraz zawartości z oryginałem.

2. Jeśli chodzi o jakość kopii w w/w pojęciu to jakiego softu użyć??
Jaki soft radzi sobie z zaawansowanymi zabezpieczeniami płyt DVD??
Na jakie rzeczy zwracać uwagę, podczas kopiowania filmu DVD (nie mam tu na myśli kopiowania 1:1 tylko np. z dualnej na zwykłą, czyli nie ze wszystkimi folderami/plikami aby nie skopać płyty?? Słyszałem, że można skopać płytę, kiedy to się kopiuje puste foldery, które to właśnie mają na celu uniemożliwienie skopiowania płyty??

3. Jeśli wykasuje niechciane/niepotrzebne ścieżki dźwiękowe, to co się wtedy dzieje z menu?? Czy "przyciski" pod którymi wcześniej były te ścieżki bedą nieaktywne czy niewidoczne??

4. Ile może zająć film na płycie skopiowany w n/w specyfjikacji (przy zał. że trwa 2 godz.): jedna ścieżka w DD 5.1 oryginalna + jedna ścieżka DD 5.1 w jęz. polskim + jedna ścieżka w DTS oryginale...moje pytanie zmierza do tego, czy da rade przeciętnie coś takiego zmieścić to na zwykłych płytach DVD-R 4,7GB, rozumiem (czy właściwie??) że pliki z napisami to są śladowe ilości (w MB)
Senser jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.12.2004, 22:30   #2
eddy.wawa
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika eddy.wawa
 
Data rejestracji: 14.12.2004
Lokalizacja: wawa
Posty: 8
eddy.wawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja takie z wypozyczalni kopiuje clone dvd 2 lub jesli chce przerobić na avi uzywam super dvd ripper 2 .

posiadam obydwa i jesli potrzebujesz to moge ci wysłac mailem napisz w razie potrzeby eddy.wawa@interia.pl
eddy.wawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 00:28   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ad. 1 Możesz nagrać na 2 dvd-r.
ad. 2 Soft sobie radzi O kopaniu nic nie wiem. Jakie puste foldery znowu?
ad. 3 Menu pozostaje bez zmian.
ad. 4 Film zajmuje tyle, na ile go skompensujesz... tzn wszystko co napisałeś możesz wrzucić na 4,3GB. Ale im więcej ścieżek dźwiękowych, tym gorsza jakość obrazu. Dlatego raczej osobno DTS i osobno 2xDD. Jak wrzucisz wszystkie, to sam dźwięk zajmie ok 1GB i trochę mało zostanie na obraz.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 06:25   #4
dolas
Bywalec
 
Avatar użytkownika dolas
 
Data rejestracji: 09.06.2004
Posty: 67
dolas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Expertem jeszcze nie jestem ale może uda mi się w jakiś sposób pomóc
TUTAJ MASZ W SKRÓCIE OPISANE CO I JAK.
dolas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 08:53   #5
Senser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Posty: 22
Senser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
ad. 1 Możesz nagrać na 2 dvd-r.

Nie no...nie sądziłem, że nie można...chodzi tylko o poprawnie działanie takiej składanki w stacjonarnym odtwarzaczu DVD...a z tym pewnie byłyby kłopoty...
Senser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 08:56   #6
Senser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Posty: 22
Senser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
ad. 4 Film zajmuje tyle, na ile go skompensujesz... tzn wszystko co napisałeś możesz wrzucić na 4,3GB. Ale im więcej ścieżek dźwiękowych, tym gorsza jakość obrazu. Dlatego raczej osobno DTS i osobno 2xDD. Jak wrzucisz wszystkie, to sam dźwięk zajmie ok 1GB i trochę mało zostanie na obraz.
Zaraz zaraz...nie mówiłem o kompresji tylko o wiernej kopii. Czy sugerujesz, że jeśli użyje czegoś takiego jak np. Clone DVD i skopiuje w/w ścieżki to on mi z "automatu" skompresuje obraz ze względu na małą ilość miejsca na płycie??
Senser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 08:58   #7
richi
Bywalec
 
Avatar użytkownika richi
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 58
richi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Senser

Nie no...nie sądziłem, że nie można...chodzi tylko o poprawnie działanie takiej składanki w stacjonarnym odtwarzaczu DVD...a z tym pewnie byłyby kłopoty...
Spoko
__________________
Sex to nie wszystko
jest jeszcze -sko
richi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 09:25   #8
knydel
God Father
 
Avatar użytkownika knydel
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 463
knydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Senser
Zaraz zaraz...nie mówiłem o kompresji tylko o wiernej kopii. Czy sugerujesz, że jeśli użyje czegoś takiego jak np. Clone DVD i skopiuje w/w ścieżki to on mi z "automatu" skompresuje obraz ze względu na małą ilość miejsca na płycie??
No jeśli chcesz z duala zrzucić na DVD5 to zaużmy, że sam film zajmuje koło 5,5Gb więc chąc nie chąc, żeby wcisnąć jeszcze dźwięk na zwykłą płytkę będziesz musiał to zrobić kosztem obrazu
__________________
"Za stodołą, gdzieś na płocie, Kogut gromko pieje. Zaraz przyjdę, miła, do cię Tylko się odleję."
knydel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 09:56   #9
richi
Bywalec
 
Avatar użytkownika richi
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 58
richi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Senser
Zaraz zaraz...nie mówiłem o kompresji tylko o wiernej kopii. Czy sugerujesz, że jeśli użyje czegoś takiego jak np. Clone DVD i skopiuje w/w ścieżki to on mi z "automatu" skompresuje obraz ze względu na małą ilość miejsca na płycie??
Wierna kopia do DVDDecrypter 3.5.1.0 do ripowania i zapisu oraz płytka DVD+R DL.
__________________
Sex to nie wszystko
jest jeszcze -sko
richi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 10:50   #10
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Senser
Zaraz zaraz...nie mówiłem o kompresji tylko o wiernej kopii. Czy sugerujesz, że jeśli użyje czegoś takiego jak np. Clone DVD i skopiuje w/w ścieżki to on mi z "automatu" skompresuje obraz ze względu na małą ilość miejsca na płycie??
Zaraz, zaraz... Pytałeś, czy to da się zmieścić na DVD5. Nie spotkałem jeszcze oryginalnego DVD z 3 ścieżkami dźwiękowymi (w tym DTS) którego wydano by na DVD5. Więc albo kompresja, albo dzielenie. A do kompresji i tak lepiej wyrzucić coś z audio.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 16:20   #11
Senser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Posty: 22
Senser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie widziałeś DVD5 z 3-ma ścieżkami??
DD 5.1 Ang
DTS Ang
DD w jakimś innym języku..ale widziałem...nie pamiętam filmu...
No ale nie ważne...
A DD z DTS się zmieści??
Senser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2004, 17:10   #12
Senser
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Posty: 22
Senser w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jeszcze inna kwestia...
Podczas tworzenia nowej DVD-Video pod Nero, odpala mi się w menadżerze po lewej stronie podstawowa struktura jak rozumiem płyty DVD z filmem. Czyli widzę dwa foledery:
Audio_TS
Video_TS
W sumie widać to tak jak to pokazałem powyżej...Dlaczego domyślnie folder Video_TS jest na czerwono??

Po prawej mam menadżera z płytą DVD, którą to akurat chcę skopiować, lecz tak, aby mi się zmieściła na zwykłej 4,3GB a w oryginale ma 5,3GB (DVD5).
Film ma dwie ścieżki dźwiękowe:
DD5.1 Ang oraz DD5.1 Polski Lektor
Nie wiem dlaczego ale folder na płycie Audio_TS jest pusty (dlaczego??), natomiast w folderze Video_TS są następujące pliki:
Video_ts.bup
Video_ts.ifo
Video_ts.vob
Vts_01_0.bup
Vts_01_0.ifo
Vts_01_0.vob
Vts_01_1.vob
Vts_02_0.bup
Vts_02_0.ifo
Vts_02_0.vob
Vts_02_1.vob
Vts_02_2.vob
Vts_02_3.vob
Vts_02_4.vob
Vts_02_5.vob
Vts_03_0.bup
Vts_03_0.ifo
Vts_03_0.vob
Vts_03_1.vob
Vts_04_0.bup
Vts_04_0.ifo
Vts_04_0.vob
Vts_04_1.vob
Vts_05_0.bup
Vts_05_0.ifo
Vts_05_0.vob
Vts_05_1.vob
Vts_06_0.bup
Vts_06_0.ifo
Vts_06_0.vob
Vts_06_1.vob

Wiem, że są dwie ścieżki...jakie napisałem wyżej...ale do jasnej cholery, co tu jest czym?? Jakie pliki z w/w spisu powinny się znaleźć w nowym DVD Video, żeby to poszło dobrze, razem z menu na odtw. stac??
Za co są odpow. w/w pliki?? Co onzaczają rozszerzenia .vob .bup .ifo ??
I te kolejne numery??
Czy jeśli zdecyduje skopiować jedną ścieżkę Ang DD5.1 to gdzie będę polskie napisy??
Dlaczego na płycie folder Audio_TS jest pusty?? czy na nowej płycie ten folder też musi pozostać pusty??
Jakie to zakręcone...to nie CD-RW :-)

Ostatnio zmieniany przez Senser : 16.12.2004 o godz. 17:13
Senser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2004, 13:09   #13
PawelM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.11.2004
Posty: 16
PawelM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zamień tego Nero na np. CloneDVD2 i zaznacz odpowiednie ścieżki które chcesz skopiować.
Nero sie do tego nie nadaje.
PawelM jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.08.2005, 23:20   #14
jakubek2002
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.04.2005
Posty: 3
jakubek2002 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez eddy.wawa
ja takie z wypozyczalni kopiuje clone dvd 2 lub jesli chce przerobić na avi uzywam super dvd ripper 2 .

posiadam obydwa i jesli potrzebujesz to moge ci wysłac mailem napisz w razie potrzeby eddy.wawa@interia.pl
dopiero dziś trafiłem na twojego posta, ale też byłbym zainteresowany tym clonem dvd2. miałem kiedyś ten programik ale mi "ktoś" usunął z kompa bo się inne "ważne" rzeczy nie mieściły. będę wdzięczny za pomoc.
pozdrawiam - jakubek2002@wp.pl
jakubek2002 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.