Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.01.2005, 19:28   #1
ktosikowy
Bywalec
 
Avatar użytkownika ktosikowy
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Lokalizacja: Grudziądz
Posty: 36
ktosikowy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb kto "robił" z Was "Włądcę Pierścieni z dvd9 na5

WItam jak w temacie robiłem róznymi programami trylogie, praktycznie zostawiłem tylko wersje lektora i wio ale efekty nie zabardzo
moze komus udało się to zrobić w przyzwoitej kopii
uzywałem:
Pinnacle Instant copy
DVD2one
Shreenk
DVD2DVD-R (CCE)
__________________
Nie ufaj nikomu, zwłaszcza sobie.
ktosikowy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.01.2005, 19:41   #2
ireczek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.12.2004
Posty: 8
ireczek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
....ja

Wykorzystałem dvd shrinka......kopia całkiem niezła no i czas wykonania przyzwoity...
pozdrawiam
ireczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 19:46   #3
adax
Iniemamocny
 
Avatar użytkownika adax
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: woj. lubuskie
Posty: 4,362
adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>adax ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Lepiej jest podzielić film na dwie części.Efekt to jakośc + dodatki. Użyj programu DVDFab do pdziału filmu. Program w języku polskim prosty w obsłudze - sam pdzieli na dwie części z dodatkami lub bez.
__________________
Pozdrawiam
adax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.01.2005, 20:09   #4
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ktosikowy
WItam jak w temacie robiłem róznymi programami trylogie, praktycznie zostawiłem tylko wersje lektora i wio ale efekty nie zabardzo
moze komus udało się to zrobić w przyzwoitej kopii
uzywałem:
Pinnacle Instant copy
DVD2one
Shreenk
DVD2DVD-R (CCE)
Mówisz, że używałeś Instant Copy i efect wyszdedł mizerny? Mam w chacie tą trylogię zrobioną właśnie IC. Jak dla mnie wystarczająco dobra kopia zapasowa. Z drugiej strony trzeba wziąść pod uwagę to, że orginał na DVD-9 też pozostawia wiele do życzenia. Wszystkie trzy częsci są dość długie. Z tego co wiem wersja reżyserska, która nie tak dawno ujrzała światło dzienne jest dopiero w miarę dobrze zrobiona, ale składa się na nią 6 płyt DVD-9, czyli każda część jest na dwóch płytach. Osobiście nie jestem videofilem, moje kopie zapasowe są dla mnie wystarczajęce, ale jak wspomniał adax dla jakości lepiej poświcić po dwie płyty na jedną część.

Powodzenia Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 11:16   #5
ktosikowy
Bywalec
 
Avatar użytkownika ktosikowy
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Lokalizacja: Grudziądz
Posty: 36
ktosikowy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
w sumie to adax ma racje w takich filmach jak LOTR trylogia gdzie film ma kala 3 godziny i ponad taniej jest dac 2,5 zł za dobra płytkę i zrobic to na dwóch płytach, krócej, mniej prądu, jakość perfekcja, taniej. I wogóle nie przeszkadza zmienic płytę, jeśli film ma 3 godz. wkoncu na przysłowiowe "gdzie król chodzi piechotą" trzeba pość po 1,5 h zwłaszcza jak się piwkiem opijamy pozdro
__________________
Nie ufaj nikomu, zwłaszcza sobie.
ktosikowy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 12:18   #6
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja użyłem do tego DVDfab i naprawde nie narzekam
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 18:51   #7
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja mam takie pytanie odnośnie robienia i kompresji filmów DVD typu LOTR. Czy należy najpierw zrobić np. DVDShrinkiem obraz płyty w ISO bez kompresji, a później innym programem kompresować z dysku obraz płyty, czy może od razu DVDShrinkiem skompresować z nośnika film do pliku ISO i potem go nagrać? Oświećcie mnie, bo chciałbym to dobrze wykonać...
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 19:29   #8
xman70
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika xman70
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Lokalizacja: Czeladź
Posty: 8
xman70 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam, Kapi. Generalnie film dl. do 3 godz mozna smialo zgrywac bez komplikacji Shrinkiem. Na PEWNO nie zauwazysz roznicy na tv do 5000 zl. Shrink ponadto ma mozliwosc ust. lepszej jakosci ale niewiele to pomaga. mozna jeszcze probowac CCE ale to strata czasu. Zgralem ponad 300 filmow na TDK i wszystko hula, niektore juz ponad rok, na Sony NS350
__________________
XMAN
xman70 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 19:53   #9
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy mógłbyś opisać w jaki sposób to robisz? Jakimi programami... Czytam po różnych forach i na każdym piszą inaczej, żeby nie zaznaczać tego, żeby nie korzystać z tamtego, a ja się po prostu gubię! Co sądzisz o tym, aby skopiować film bezpośrednio z płyty DVD na płytę DVD czystą dwuwarstwową? Widziałem Esperanzy za 3,50 9GB, dwuwarstwowe - zwykle po tyle zajmują filmy, nieliczne wyjątki mają 12GB na płytkę...

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 29.07.2009 o godz. 21:59
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 19:55   #10
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez xman70
mozna jeszcze probowac CCE ale to strata czasu
Spierałbym się, ale to strata czasu ....
Cytat:
Napisany przez KaPi
Widziałem Esperanzy za 3,50 9GB, dwuwarstwowe
Chyba dwustronne.
__________________
pozdrawiam Robs

Ostatnio zmieniany przez Robs : 09.01.2005 o godz. 19:57
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 20:35   #11
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Zgadzam sie z Robsem... Robilem "Wladce..." (wszystkie 3 czesci - wersje rezyserskie) 2DVD -> 2 DVDR przy uzyciu CCE 10 passes i jestem zadowolony, bo wiem ze po prostu lepiej sie nie da!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 21:12   #12
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Chyba dwustronne.
Nie, dwuwarstowe Esperanzy za 3,50. Mają 9,4 GB pojemności. Jak myślicie - dobre są? Kolega mówił, że Esperanzy padają po 3 miesiącach - czy to prawda? Ponoć najlepsze są TeDeKi.
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2005, 21:20   #13
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaPi
Nie, dwuwarstowe Esperanzy za 3,50. Mają 9,4 GB pojemności
Właśnie dlatego maja 9,4GB bo to dwustronne,
dwuwarstwowe mają pojemność 8.5GB, poza tym kosztują 10x wiecej
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2005, 12:04   #14
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kapi, widzę teraz jak skuteczne bywają "chłyty maketingowe". Kupić nagrywarkę DL można, żeby nagrywać DL trzeba mieć kasę na nośniki powszechnie trudnodostępne.
10-15 płytek i nowa nagrywara. Trzeba poczekać aż to stanieje. SwojĄ DVDRW kupowałem za 7 stów jakiś czas temu, teraz są po 3,5 i to DL.
Jeśli chodzi o DVDShrinka - Twoje pytania kolejny raz wprawiają mnie w osłupienie...
O ile pamiętam poradnik autora podaje, że akceptowalny jeszcze stopień kompresji to 60-70%. Pytanie co najpierw to pytanie czy najpierw odjać 2 a potem dodać 3 czy odwrotnie. Shrink został stworzony by "kurczyć" filmy, więc sam siebie najpierw zapytaj --- po co ściagnąłeś ten program. Postaraj się najpierw zrozumieć zasadę i cel działania zanim zapytasz o wytyczne co do obsługi.

Wszystkie części LOTR zrobiłem na dwóch płytkach, bez kompresji, przy użyciu DVDFab, na TDK.
__________________
Pozdrawiam,
dejmag

Ostatnio zmieniany przez dejmag : 10.01.2005 o godz. 12:07
dejmag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2005, 13:49   #15
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dejmag
Jeśli chodzi o DVDShrinka - Twoje pytania kolejny raz wprawiają mnie w osłupienie...
O ile pamiętam poradnik autora podaje, że akceptowalny jeszcze stopień kompresji to 60-70%.
Tylko, że u mnie jak robię płytkę w DVDShrinku maksymalny stopień kompresji wynosi 52%... A w gazecie przeczytałem, że max. to 40%, więc nie wiem kto ma rację - może zależy od builda albo wersji...

P.S. A co to tych dwustronnych płytek (nie dwuwarstowowych), jeśli są stosunkowo tanie (3,50 zł), to można sobie nagrać LOTR właśnie na takiej płytce - po jednej pół i po drugiej pół. Teoretycznie więc film jest na jednej płycie, tylko że po dwóch stronach
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.