Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.01.2005, 15:01   #16
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
...co skutkuje koniecznością odwrócenia płytki w trakcie odtwarzania i większą podatnością na uszkodzenia. Spróbuj skopiować taką płytkę. Robiłem to kiedyś (nie pamiętam jaki film) i trochę się naszukałem, jest to możliwe i daje satysfakcję, tylko PO CO?
DVDShrink - przeczytaj wreszczcie poradnik. Stopień kompresji ustawia się ręcznie lub automatycznie, zależnie od ustawionej pojemności nośnika... Akceptowalny oznacza zalecany przez autora, jak chcesz to ustaw sobie ręcznie 99% i nagrywaj po 3 filmy na jedną płytkę ... (tylko PO CO?)
__________________
Pozdrawiam,
dejmag

Ostatnio zmieniany przez dejmag : 10.01.2005 o godz. 15:03
dejmag jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.01.2005, 17:36   #17
PiotrM1973
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.07.2003
Posty: 81
PiotrM1973 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja zrobiłem sobie kopię całej trylogi w wersji reżyserskiej na 7 dvd-r.
Z drugich płyt każdej z części obciąłem ostatnie rozdziały (te po oficjalnych napisach) czyli kilkanaście niepotrzebynch minut z wykazem nazwisk fanklubu LOTR. W ten sposób uzyskałem jakość około 90% w przypadku wszystkich części. Pierwszą płytę Powrtu Króla dodatkowo rozbiłem na 2 płyty. Pierwsza z dubingiem polskim a drugą angielską z polskimi napisami. Aby uzyskać jakość 90% z wszystkich płyt wyciłąłem Menu (zajmowało około 10%) i dźwięk DTS. Wszystko zrobiłem programem Clonedvd a ripowałem Smart ripperem. Mam telewizor Panasonic 32 cale Widescreen i mimo że jakość jest 90 % to nie widać absolutnie żadnych pixeli, zarówno z odległości w jakiej standardowo oglądam jak i z bliska (0,5 lub 1 metr)
Pozdrawiam
__________________
PiotrM
PiotrM1973 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2005, 07:47   #18
Tomuś
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.05.2004
Posty: 10
Tomuś w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja robiłem całą trylogię tylko i wyłącznie shrinkiem

Oczywiście pozbyłem się wszelkich dodatków, nawet napisy końcowe skróciłem, ale efekt był ... znakomity. Jeśli dobrze pamiętam kompresja rzędu 70 % więc byłem baaardzo mile zaskoczony jakością końcową. Zaznaczę
iż efekty swojej pracy oglądam na 42" plazmie, więc tym bardziej wszelkie niedoróbki natychmiast są ... widoczne. A tymczasem efekt jest znakomity, co chyba świadczy o doskonałej jakości oryginału.
Tomuś jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2005, 19:25   #19
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Tomuś
nawet napisy końcowe skróciłem, ale efekt był ... znakomity.
Kazdy z mojego wydzialu lacznie ze mna by Cie za to zabil ;-D. Widz ma prawo wiedziec kto co zrobil przy filmie ;-D.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2005, 10:23   #20
Kertoip
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Kertoip
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 18
Kertoip zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lotr

Witam, ja też już przerobiłem wszystkie rozszerzone części Władcy Pierścieni. Każdą część przygotowałem na dwie płyty DVD-R, podobnie jak w oryginale.
Korzystałem z programów: DvdReMake, MenuEdit, IfoEdit, VobEdit, PgcEdit, Rebuilder, RBOpt, TMPGEnc, CCE, DVDDecrypter.
Sporo ich, ale sporo też zmieniłem w menu filmu.
Film ściągnąłem na dysk DVDDecrypter'em.
Zostawiłem dwie ścieżki dźwiękowe: English 5.1 i Polish 5.1 oraz napisy. Przy dwóch ścieżkach wychodziła spora kompresja, więc przerobiłem animowany wybór chapter'ów na statyczny korzystając z poradnika "Edycja oryginalnego menu DVD by macnow" (z drobnymi zmianami); (MenuEdit, IfoEdit, VobEdit, TMPGEnc). Dzięki temu menu z 700 - 800 Mb zmniejszyłem do ok. 150 - 180 Mb.
Potem, wyciąłem nieliczne dodatki i z drugiej płyty (w każdej części) listę fanów (DvdReMake).
Przerobiłem nieco menu tak, że przy starcie film nie pyta o wybór wersji językowej, ale od razu przyjmuje dźwięk polski i angielskie napisy - naturalnie można to zmienić w menu ;-), wyciąłem również wszystkie informacje o usuniętych ścieżkach dźwiękowych, tak że nie widać odwołań do nich, jak na odtwarzaczu DVD, tak i w komputerze (IfoEdit, PgcEdit).
Na koniec kompresja na poziomie ok. 90% z 10 przejściami, może zbyt dużo, ale miałem czas i dostępny sprzęt. Przy kompresji pominąłem naturalnie, ścieżki dźwiękowe z komentarzami i English DTS (Rebuilder, RBOpt, CCE).
Prawidłowe odwarzanie filmu, sprawdziłem za pomocą PowerDVD i WinDVD, a po wypaleniu za pomocą DVDDecrypter'a na stacjonarnym odtwarzaczu DVD.
Film działa prawidłowo, a jeżeli chodzi o jakość, to znajomym nie udało się odróżnić kopii od oryginału (naturalnie pomijając menu).
LOTR to mój drugi przerabiany film i muszę przyznać, że forum DVD i poradniki, to nieocenione źródło pomocy , a i sporo się nauczyłem.

Wszystkim wytrwałym, którzy nie idą na łatwiznę używając DVDShrink'a, życzę przyjemnej zabawy (zwłaszcza z przeróbką menu ;-).
Kertoip jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2005, 11:49   #21
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Kertoip : Gratuluje! Rzadko sie zdaza by tak mlody uzytkownik zrobil film w tak doskonaly sposob. Wiekszosc albo by zalozyla nowy temat nie szukajac w ogole informacji na zadany temat, albo uzyla DVD Shrinka... PEACE!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2005, 19:38   #22
Copart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Copart
 
Data rejestracji: 03.05.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 76
Copart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Kertoip
Przerobiłem nieco menu tak, że przy starcie film nie pyta o wybór wersji językowej, ale od razu przyjmuje dźwięk polski i angielskie napisy - naturalnie można to zmienić w menu ;-),
Czym to zrobić?
Ja wywaliłem listę fanów na końcu filmy DVDremake i teraz mam problem bo nie mam możliwości wyboru wersji na pierwszej planszy tylko muszę "ręcznie" przechodzić do menu
__________________
Pozdrawiam
Copart
Copart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.01.2005, 22:55   #23
Copart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Copart
 
Data rejestracji: 03.05.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 76
Copart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ehhh, sorki za zawracanie.. gitary.
Problem już rozwiązałem. Poprostu w DVDremake jako first play action dałem root menu zamiast menu wyboru wersji językowej
Niby proste ale od razu nie wpadłem
__________________
Pozdrawiam
Copart
Copart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 12:43   #24
Copart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Copart
 
Data rejestracji: 03.05.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 76
Copart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sorry za "produkcję" postów.
Czy ktos z Was orientuje się w której z krakowskiech wypożyczalni jest Władca w wersji rozszerzonej?
Udało mi się znależć tylko Drużynę Pierścienia, kolejne dwie części znlazłem tylko w wersjach kinowych.
Może ktos z kolegów forumowiczów posiada własną kopię i mógłby pożyczyć do obejrzenia za pare ?
__________________
Pozdrawiam
Copart
Copart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 14:23   #25
domel666
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.12.2004
Posty: 8
domel666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja DRUŻYNE PIERŚCIENIA z lektorem zrobiłem na 3CD za pomocą genialnego VirtualDubMod
domel666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.01.2005, 15:04   #26
Copart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Copart
 
Data rejestracji: 03.05.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 76
Copart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez domel666
Ja DRUŻYNE PIERŚCIENIA z lektorem zrobiłem na 3CD za pomocą genialnego VirtualDubMod
Nie wiem czy zorientowałeś się, że jesteś w dziale DVD-Video
__________________
Pozdrawiam
Copart
Copart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.