Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.05.2004, 00:04   #1
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
łączenie plików w dvdmaestro (jak to zrobić)???

dzisiaj pierwszy raz miałem doczyniea z DVDMaestro i musze powiedziec że po 20min już zrobiłem swój pierwszy projekt z jak największym sukcesem wszystko odtwarza się ok.tzn: dzwięk , obraz no i oczywiści menu ( z wyjątkiem napisów,bo jeszcze nie umie ich robic, ale spokojnie też to opanuje)!!!wszystko jes banalne jak się ma fim w jednym kawałku :-), ale co zrobić jeśli film mam w dwóch częściach z tym że nie chodzi mi o łączenie filmu i dzwięku poza DVDMaestro - czy można w dvd maestro dodać po sobie obraz i dzwięk(tzn.obraz dokłada sie bez problemu ,gorzej z dzwiękiem wyskakuje monit że dzwięk już jest i czy zastąpić :-( cała ta sytuacja przedstawiona jest na pniższym rysunku
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-obrazek.jpg  
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.05.2004, 01:23   #2
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
myślałem myślałem i wymyśliłem coś takiego :

może film.cd1 wrzucam do projektu Movies1 ,a film.cd2 wrzucam do projektu Movies2!!!

w zakładce Movies zauważyłem że idzie zrobic PlayListe ale troche z tym walcze i nic może macie pomysł jak dodac do PlayListy te dwa filmy - buhha to by było bardzo proste rozwiązanie mojego problemu :-)

dobra nie ma co klikać tylko do roboty może coś jeszcze wykombinuje
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 01:28   #3
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W ten sposób uzyskasz dwa titleset'y czyli nie do końca to o co Ci chodziło. Z PlayList'ami w DVDMaestro zawsze miałem kłopot więc nie pomogę ale...
w Movie 1 wrzuć oba kawałki video, na scieżkę audio wrzuć pierwszy kawałek dźwięku (ten z pierwszego avi'ka), na tej samej scieżce kliknij prawym przyciskiem i wybierz Create Sync Audio Track, wskaż drugi plik z dźwiękiem i chyba to wszystko....
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 01:36   #4
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Heh... wiec tez postanowilem pokombinowac na rozne sposoby i niestety, spełzło na tym samym co u kolegi Jedyne co da sie zrobic to wrzucic w druga sciezke audio ale to przeciez nie ma sensu. Takze podlaczam sie do zapytania...
Tak sobie jeszcze myslalem, choc nie sprawdzalem bo na razie nie mam miejsca na hdd na kombinowanie ze wizją, ale moze po prostu w drzewku z boku dorzucic jeszcze jeden movie jako movie2 i tam stworzyc dalsza czesc, ale nie wiem jak to sie bedzie zachowywac przy odtwarzaniu, wydaje mi sie bedzie to jako kolejny title i nic dobrego z tego nie wyjdzie, choc sprobowac zawsze mozna...

pozdro!

Edited:
Heh... widze ze zanim naskrobalem posta pojawily sie juz 2 przed moim z podobnymi rozwiazaniami, sorka
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !
Jabson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 01:48   #5
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Jabson
ale moze po prostu w drzewku z boku dorzucic jeszcze jeden movie jako movie2 i tam stworzyc dalsza czesc, ale nie wiem jak to sie bedzie zachowywac przy odtwarzaniu, wydaje mi sie bedzie to jako kolejny title i nic dobrego z tego nie wyjdzie, choc sprobowac zawsze mozna...

właśnie też na to wpadłem stworzyłem dwa "rozdiały" Movies1 i Movies2 powrzucałem tam moje cd1 i cd2 podziekliłe na sceny a następnie w Connections zaznaczyłem na ostatniej scenie Movies1 żeby odtwarzał pierwszą scene Movies2 :-) hehehe!!!poszło jak po maśle!!!konczy się Movies1 a zaczyna Movies2 (prtzejście jest takie jakbys połączył dwa avi'ki)nic się nie wiesza i nic nie wyłancza !!!

ale jest jeden minus :-( czas wyświetlania po włączeniu na Movies2 czas leci od początku oraz sceny są numerowane od 1 - no ale to chyba logiczne

pozdrawiam
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 01:57   #6
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zrobiłem tak jak polecił ideJ i już jest ok!!!

na pierwszy ogień idzie Smuraj :-) więc jutro wspomne o wynikach mojej pracy !!!

jeszcze raz wielkie dzięki
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 22:33   #7
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a jak jak powrzucam wszystko i chce zrboic tak jak ideJ to mam problem, bo opcja Create Sync Audio Track jest nieaktywna i lipa.. i nie mam pojecia dlaczego?

pozdro!
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !
Jabson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 23:35   #8
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wrzucasz pliki video , potem wrzucasz dzwięk z pierwszej części (cd1) i następnie korzystasz z funkcji Create Sync Audio Track (tam zaznaczasz ten drugi plik (cd2) i wskazujsz który plik chcesz dołączyć (np. cd2.ac3) i robisz ok chwile się to kąpiluje i już masz połączone dwa pliki audio
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2004, 00:02   #9
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
aha, wielkie dzienks

pozdro!
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !
Jabson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2007, 16:41   #10
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ Podgląd Wiadomości
W ten sposób uzyskasz dwa titleset'y czyli nie do końca to o co Ci chodziło. Z PlayList'ami w DVDMaestro zawsze miałem kłopot więc nie pomogę ale...
w Movie 1 wrzuć oba kawałki video, na scieżkę audio wrzuć pierwszy kawałek dźwięku (ten z pierwszego avi'ka), na tej samej scieżce kliknij prawym przyciskiem i wybierz Create Sync Audio Track, wskaż drugi plik z dźwiękiem i chyba to wszystko....
a jak połączyć w tym programie napisy ?
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2007, 21:50   #11
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ale***347; wykopa***322;...

W Maestro nie po***322;***261;czysz napis***243;w. Szukaj program***243;w do obr***243;bki napis***243;w. W programach do authoringu tego nie zrobisz.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2007, 23:02   #12
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Aleś wykopał...

W Maestro nie połączysz napisów. Szukaj programów do obróbki napisów. W programach do authoringu tego nie zrobisz.
próbowałem już SubtitleWorkshop i nie otwiera mi żadnych napisów, Vobsub niby połączył bo plik się powiekrzył ale widać tylko pierwszą połowę napisów, mam chyba jakiegoś pecha ciągle coś nie działa
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-capture_7.jpg  
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2007, 23:45   #13
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez KC42 Podgląd Wiadomości
próbowałem już SubtitleWorkshop i nie otwiera mi żadnych napisów, Vobsub niby połączył bo plik się powiekrzył ale widać tylko pierwszą połowę napisów, mam chyba jakiegoś pecha ciągle coś nie działa
To nie pech, to skutki macania problemu na chybił-trafił...

Najpierw należy sobie zawsze odpowiedzieć na pytanie 'dlaczego mam taki efekt', później 'jak można to rozwiązać', dalej dobrać odpowiednie narzędzia i dopiero działać. A ty liczysz na to, że stosując przypadkowe programy, dokonując w nich przypadkowych zmian, uzyskasz oczekiwany efekt.

Podpowiem - nie możesz łączyć napisów w formacie idx/sub w tym przypadku.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2007, 10:08   #14
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
To nie pech, to skutki macania problemu na chybił-trafił...

Najpierw należy sobie zawsze odpowiedzieć na pytanie 'dlaczego mam taki efekt', później 'jak można to rozwiązać', dalej dobrać odpowiednie narzędzia i dopiero działać. A ty liczysz na to, że stosując przypadkowe programy, dokonując w nich przypadkowych zmian, uzyskasz oczekiwany efekt.

Podpowiem - nie możesz łączyć napisów w formacie idx/sub w tym przypadku.
nie przypadkowe kożystam z poradników, nie wiem na co program vobsub ma narzędzie "VobSub Joiner" jak nie połączy napisów sub które sam wyciągnął z filmu, a problemy próbuje rozwiązać pierw sam, w ostateczności pytam.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2007, 13:34   #15
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak, ale przypadek z kt***243;rym si***281; teraz m***281;czysz dotyczy napis***243;w z dw***243;ch r***243;***380;nych p***322;yt, na kt***243;rych nie zachowano identycznej kolejno***347;ci strumieni...

Dlatego musisz najpierw z ka***380;dej p***322;yty wyci***261;gn***261;***263; napisy polskie, a dopiero p***243;***378;niej to ***322;***261;czy***263;. Najlepiej wyci***261;ga***263; od razu w formacie obs***322;ugiwanym przez program w kt***243;rym b***281;dziesz p***243;***378;niej robi***322; authoring.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.