Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.03.2005, 18:05   #1
mihau_sz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.03.2005
Posty: 3
mihau_sz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy LOTR 3 - Powrót Króla - Problem z DVDShrink 3.2

Witam mój problem polega na tym iż po z backup na HDD i włożeniu czystej płyty DVD wyskakuje komunikat ze mam za mało miejsca na nośniku.
Brakuje jakieś 300kb a płyta niechce sie wypalic.
Jestem nowy na forum i nie mam zielonego pojecia jak to zrobic.
Dodam ze niechce kupowac plyt 8GB i placic za nie po 30zl.
Prosze o pomoc.
Najlepiej na GG : 3727329
Z gory dziekuje.
mihau_sz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2005, 18:31   #2
pixel
Średnio wtajemniczony
 
Avatar użytkownika pixel
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Kraków N-H
Posty: 23
pixel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Najprostszym sposobem jest zrobienie ponownego backup'u na twardziela wcześniej ustawiając minimalną kompresję filmu, wtedy napewno nie bedziesz miał problemu z brakującym miejscem. Wypalać możesz wtedy w ciemno.
pixel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2005, 11:34   #3
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jeśli dobrze pamiętam - a pamięć zwodną być może - to LOTR3 nieda się Shrinkiem na 1 DVD przerobić bo pomimo ustalenia maxymalnej kompresji na pasku kontrolnum u góry nadal jest fragment zaczerwieniony

poza tym ponad 3 godz film na 1 dvd w Shrink będzie wyglądał jakby był z LEGO składany
same makrobloki
je sobie ten film podzieliłem na 2 DVD (zresztą każdą z częsci LOTR) pozostawiając angielską ścieżkę z napisami i lektora
oraz menu (na obu płytach) ułatwiające uruchamianie filmu czy to ze ścieżką polską czy angielską

wykożystałem AnyDVD i CloneDVD2
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2005, 22:30   #4
panTOMas
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika panTOMas
 
Data rejestracji: 30.08.2003
Posty: 130
panTOMas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Mirek-1977
ja sobie ten film podzieliłem na 2 DVD (zresztą każdą z częsci LOTR) pozostawiając angielską ścieżkę z napisami i lektora
oraz menu (na obu płytach) ułatwiające uruchamianie filmu czy to ze ścieżką polską czy angielską
Przy aktualnych cenach czystych płyt, nawet tych markowych to bardzo rozsądne rozwiązanie. Postąpiłem podobnie. Z drugiej strony wykonałem również jednopłytową kopię bezpieczeństwa samego filmu (bez menu i dodatków) przy użyciu Shrinka z głęboką analizą i odcinając końcowe napisy. I żeby powiedzieć szczerze, to nie widzę specjalnej różnicy (wiem, że w tym miejscu narażam się np. czołgiście) za wyjątkiem braku rumuńskich napisów
panTOMas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 08:44   #5
mesztica
User nad userami :)
 
Avatar użytkownika mesztica
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Łagów Lubuski
Posty: 119
mesztica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hehe...
dodam jeszcze, ze w Shrinku32 przy analizie i HQ nie ma juz makroblokow... jakosc 3h filmu na 1DVD wychodzi rzeczywiscie niezbyt ladna ale i tak dobra jak na tak dlugi film

Powrot Krola (wersja kinowa) miesci sie na 1DVD Shrinkiem z menu ale tylko za pierwszym razem, czyli jak jest swiezo zainstalowany Shrink i chce sie zrobic backup RoTK to miesci sie on na plytce ale ponowna proba backupu juz nie (1-3MB za duz)... nawet to nie jest problemem bo przeciez mamy takie cos jak Overburning w Nero i nawet 20MB wiecej (dalej nie probowalem) sie miesci

Rozbijac na 2DVD wg mnie nie ma wiekszego sensu bo przeciez wersja EXT Powrotu Krola jest juz na 2DVD ale jesli komus bardzo zalezy...

Pozdrawiam
__________________
XP-M2500+@2710Mhz & Hynix512DualDDR460 & 120GB+160GBSATA & Plextor712A & DVDLiteON & BenqEW162i
mesztica jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 18:35   #6
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Robiłem sobie kopie zapasowe wszystkich trzech części Władcy Pierścieni. Każdą zmieściłem na jedną płytę, ale do kompresji użyłem Instant Copy. Wyszło to nawet znośnie, biorąc pod uwagę długość każdej częsci. Więc spokojnie mogę polecić ten soft.

Pozdrowienia
Salem

Ostatnio zmieniany przez Salem : 08.03.2005 o godz. 19:23
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 18:50   #7
coxis
Bywalec
 
Avatar użytkownika coxis
 
Data rejestracji: 28.02.2005
Lokalizacja: Wawa
Posty: 46
coxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja wczoraj robiłem kopie bezpieczeństwa Raportu mniejszości (142 min) w Clone DVD , zostawiłem tylko ac3 + napisy pl i wyszło na 78% , film jest wdobrej jakości (nagrane na 1 dvd).
coxis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 19:22   #8
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez coxis
A ja wczoraj robiłem kopie bezpieczeństwa Raportu mniejszości (142 min) w Clone DVD , zostawiłem tylko ac3 + napisy pl i wyszło na 78% , film jest wdobrej jakości (nagrane na 1 dvd).
Nie przesadzaj kolego. Orginał stawia wiele do życzenia pod względem jakości, a co dopiero kopia na DVD-5. Bez obrazy, ale sam robiłem ten film i wiem jakiej jest on jakości.

Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 19:58   #9
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A jaką jakość uzyskamy przy wykorzystaniu DVD2DVD-R + Cinema Craft Encoder z użyciem 10 passes? Lepszą niż w DVD Shrinku?
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2005, 20:46   #10
coxis
Bywalec
 
Avatar użytkownika coxis
 
Data rejestracji: 28.02.2005
Lokalizacja: Wawa
Posty: 46
coxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Salem
Nie przesadzaj kolego. Orginał stawia wiele do życzenia pod względem jakości, a co dopiero kopia na DVD-5. Bez obrazy, ale sam robiłem ten film i wiem jakiej jest on jakości.

Salem
No właśnie na poczatku jak przegrałem i odpaliłem na monitorze kopie to się przeraziłem że kijowo wyszło, ale potem odpaliłem org. i zobaczyłem że to ten film jest tak nagrany.

Wiec reasumując po przegraniu film wyglada tak samo cienko na monitorze jak org., ale jak już odpaliłem na telewizorze to luz , jakość dobra.
coxis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2005, 11:38   #11
PvPiotr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.03.2005
Lokalizacja: Lodz
Posty: 2
PvPiotr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiem bede moze noobkiem ale mam od paru dni nagrywarke dvd i nic prawie z tego nie rozumie ale mam pytanie wiem ze dla wasz 30zl za dl plyta to drogo ale skoro dalem za plyte orginala 199zl to czy moge pzregrac ja poprostu dvd clonem z pyty orginalnej na 2warstwowa bez problemow i czy orginaly moga zajamowac wiecej miejsca niz 2 warstwowe plyty ??
PvPiotr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2005, 14:02   #12
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PvPiotr
czy moge przegrac ja poprostu dvd clonem z pyty oryginalnej na 2 warstwowa bez problemow
Sądzę, że tak (nigdy nie próbowałem, bo nie stać mnie na dwuwarstwowe płyty). Musisz tylko włączyć programik AnyDVD, który wyłączy zabezpieczenie CSS na oryginalnej płycie.
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2005, 17:43   #13
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaPi
A jaką jakość uzyskamy przy wykorzystaniu DVD2DVD-R + Cinema Craft Encoder z użyciem 10 passes? Lepszą niż w DVD Shrinku?
No ja mysle ze korzystajac z CCE zdecydowanie lepiej to wszystko wyglada niz na Shrinku... zwazywszy na spora przepasc zasady dzialania Enkodera a Transkodera. Z drugiej strony LOTR3 to 210 minut materialu... szczerze mowiac nie robilem go (jeszcze) ale napewno jak wpadnie mi w rece to zrobie backup tylko samego filmu bez menu, bez dodatkow i prawdopodobnie tylko wersje anglojezyczna, bez lektora... Znajac zycie DVD-RB + CCE 7 pass (1+6)... wydaje sie ze kolejne przebiegi (powyzej 6) nic juz w materiale nie zmieniaja (a przynajmniej na oko zwyklego smiertelnika)... z reszta na doom9.org czy na http://www.tully.com/DVDList/ z tego co sie orientuje pisza ze super jakosc uzyskamy juz przy 6 pass Co nie znaczy ze 10 nie mozna zapodac na noc

Zapuscilem teraz Ostatniego Samuraja (movie only, angielski dzwiek + engielskie i polskie napisy)... idzie 1+6 przebiegow... film 154 minuty... jesli wyjdzie srednio, to pchanie LOTR3 (jak juz wspomnialem 210 minut) na jeden krazek DVD-5 wydaje sie byc mijajacym z celem dzialaniem.

Pozdrowisko!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /

Ostatnio zmieniany przez artoor : 09.03.2005 o godz. 18:43
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2005, 19:50   #14
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mihau_sz
Brakuje jakieś 300kb a płyta niechce sie wypalic.
Właśnie coś mi przyszło do głowy. Jeśli masz najnowszą wersję Nero Burning ROM, włącz w Preferencjach, opcję krótkiego zapisu obszaru Lead-In (albo Lead-Out). Pozwala to na dodatkowe 12 MB zapisu na każdej płytce. Być może na DVD też się uda - to lepsza metoda od overburningu.
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.