Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.12.2005, 10:46   #1
jamiq
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.12.2005
Posty: 1
jamiq w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam problem z kartą Aver i proszę o pomoc!

Witam! Mam taki problem. Znajomy posiada kartę AverTV (konkretnego modelu nie pamiętam, ale to chyba nie stanowi). I tu zaczynają się problemy:
1. Podczas oglądania telewizji na ekranie pojawiają się poziome paski. Domyślam się, że może mieć to coś wspólnego z terminem 'interlaced' - walczyłem z tym podczas kompresji DVD->DivX, ale tutaj jestem zielony. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację i/albo wie jak to naprawić?
2. Również podczas oglądania telewizji, dźwięk zakłócany jest buczeniem (w tle). Rozwiązaniem jest 'skręcenie' basów, ale nie na dłuższą metę.
3. Podczas nagrywania materiału video z VHS, kamery czy TV, obraz jest normalny (chodzi o kolory). Lecz nagrany na HDD obraz jest zielony. Doszedłem już do tego, iż należy przestawić format kolorów, ale zrobiłem to przez freeVCR, podczas gdy prostsze programy nie umożliwiają tego (chyba).
4. Podczas oglądania TV i ze źródeł podłączonych przez Composite/S-Video jest zarówno obraz, jak i dźwięk. Podczas nagrywania również, ale na materiale nagranym jest cisza. Wnioskuję, że wszystko jest dobrze podłączone, bo podczas oglądania/odtwarzania jest dźwięk.
Z góry dziękuję za pomoc
PS: Przy odpowiedziach, prosiłbym o zaznaczenie na początku numeru problemu - będzie mi łatwiej się połapać!:) Jeszcze raz z góry dzięki!
jamiq jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.12.2005, 19:38   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
'Buczenie' to objaw albo złego uziemienia sprzętu, albo zakłóceń z zasilacza, czy wentylatora procesora. Odsuń kartę jak najdalej od innych, sprawdź/zrób uziemienie. Niektórzy dorabiają też ekran z folii aluminiowej na kartę TV

Problem występuje też często w przypadku podłączenia karty do TV kablowej - okazuje się, że masa poprawnie uziemionego komputera jest różna od masy na kablu TV. Różnica potencjałów wywołuje to 'buczenie', a czasami nawet inne, 'ciekawe' objawy Można się tego pozbyć stosując separator galwaniczny na kablu TV.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.