Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.02.2008, 15:18   #1
salo5
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika salo5
 
Data rejestracji: 06.12.2006
Lokalizacja: Lubsko, POLAND
Posty: 10
salo5 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
z MKV na kino domowe, jak zrobic?

Witam!

Dzisiaj ściągnąłem sobie plik z filmem w mkv, który ma 6,8GB.
Chciałbym go obejrzec na domowym kinie Samsunga.

Nie wiem jak sie za to zabrać i dlatego mam parę pytań:
1) Czy wszystkie odtwarzacze/kina domowe odtwarzają płytki Dual Layer?
2) Czy mam poprostu zaopatrzyć się w płytkę DL i nagrac na niej plik mkv, po czym włożyć do odtwarzacza DVD?
3) A może trzaba użyć to wypalenia DVD jakiegoś programu np. Nero tak aby nie robiło żadnej kompresji?

Prostymi słowami inaczej:
Chciałbym na swoim DVD obejrzeć film HD, którego mam plik mkv. Jak to zrobić, żeby wypalić DVD i stracić jak najmniej z jakości i mieć funkcjonalną płytke DVD?

Z gory dziekuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
__________________
... ... . ... ... discjockey szczerzy kły znad konsolety ... ... . ... ...
salo5 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.02.2008, 15:47   #2
sacd
Gość
 
Posty: n/a
Musisz ten film przekonwertować przy pomocy np. tego programu: http://www.cdrinfo.pl/download/4341020852
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2008, 15:49   #3
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Zdaje sie ze na forum juz o tym bylo.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2008, 13:44   #4
l@mer
Bywalec
 
Avatar użytkownika l@mer
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Capital City
Posty: 73
l@mer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie bardzo rozumiem - zależy Ci na obejrzeniu tego filmu w ogóle czy na obejrzeniu tego filmu w HD Jeżeli to pierwsze to przekonwertuj film wskazanym programem (tracąc HD) wypal DVD i już. Jeżeli jednak chcesz oglądać w HD, to ja na Twoim miejscu podpiąłbym komputer kablem DVI-HDMI do telewizora HD (zakładam że takowym dysponujesz) a audio z wyjścia karty dźwiękowej kompa daj na wejście amplitunera kina lub telewizora i ... już .
__________________

Gibabyte P35-DS3R,Core2DuoE6750,2x1024MB SuperTalent DDR2, EVGA8800GTS 320MB, SATA II Seagate 320MB, LiteOn LH-20A1H
l@mer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2008, 17:07   #5
jotase
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika jotase
 
Data rejestracji: 17.02.2008
Posty: 1
jotase w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,
chciałabym zapytać o to jaka moze być przyczyna, tego że puszczając film w komputerze(nie tylko full hd mkv., ale i inne) mam obraz w komputerze, a na tv(Sharp lcd) nie Gry z kompa "chodzą" normalnie zdjęcia oglądamy na tv tez normalnie. Ale filmy kiszka. Dodam, ze mam podpięty kabel hdmi. Gdzie szukać przyczyny?
Z góry dzięki za odpowiedź.....
Jakąkolwiek

Dodam jeszcze, ze posiadam kartę graf. Geeforce 6600 i tv lcd sharp full hd

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 17.02.2008 o godz. 20:25
jotase jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2008, 00:00   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Z hdmi nie mia***322;em jeszcze do czynienia, ale nie tu bym szuka***322;. Pobawi***322;bym si***281; ustawieniami ekran***243;w nView w detonatorach i ustawieniami nak***322;adki video. Przypuszczam, ***380;e po prze***322;***261;czeniu na TV jako wy***347;wietlacz pojedynczy powinien pojawi***263; si***281; obraz... cho***263; mog***281; si***281; myli***263;
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.