Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.12.2003, 10:09   #1
greyer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2003
Posty: 11
greyer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
MPEG2 w Pinnacle Studio

Czy można zmusić Pinnacle Studio 8 do zgrywania w MPEG2 sygnału ze źródła analogowego (karta graficzna GeForce FX z VIVO, wejście composite)? Używana wersja 8.8.17.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
greyer jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.12.2003, 10:46   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez greyer
Czy można zmusić Pinnacle Studio 8 do zgrywania w MPEG2 sygnału ze źródła analogowego (karta graficzna GeForce FX z VIVO, wejście composite)? Używana wersja 8.8.17.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
o ile pamiętam to tak - w module Capturing masz do wyboru różne typy zapisu materiału (AVI, MPEG) i jeżeli ten program wykrywa prawidłowo twoje VIVO to wystarczy wybrać jako format docelowy Mpeg2 i określić jego parametry....
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2003, 12:14   #3
greyer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2003
Posty: 11
greyer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
o ile pamiętam to tak - w module Capturing masz do wyboru różne typy zapisu materiału (AVI, MPEG) i jeżeli ten program wykrywa prawidłowo twoje VIVO to wystarczy wybrać jako format docelowy Mpeg2 i określić jego parametry....
Dziękuję CobraVerde za szybką (jak zwykle) reakcję.
Niestety nie do końca rozumiem, co określasz jako "moduł Capturing". Jeżeli chodzi o dostępną po zainstalowaniu Pinnnacle Studio 8 aplikację AM Capture, to tam nie można wybrać niczego. Jeżeli piszesz o zakładce "1 Capture" w uruchomionym PinStud8, to jest tam opcja Settings (na dole okna), w której w zakładce Video source mam do wyboru Capture device "nVidia WDM Video Capture (universal) oraz "DV Camcorder". Oczywiście wybieram pierwszy z nich, co powoduje, że w z kolei zakładce Capture format okna Settings nie ma możliwości wyboru MPEG (ani wybierając w Presets: Good, Better lub Best, ani Custom - dla Custom w Video settings..Compression są tylko 3 opcje dot. Intel Indeo i YUV2, a check box List all codecs jest wyszarzony).

Przy okazji pytanie bardziej generalne: używam komputera do zgrywania filmów i nagrywania jako DVD. Do tej pory używałem Ulead DVD Workshop do zgrywania jako MPEG2 (nie AVI ze względu na wielkość), masteringu i tworzenia katalogu z materiałem na DVD (VIDEO_TS), a następnie nagrywałem pliki w Nero. Działa OK, zrobiłem kilkanaście płyt. Natomiast napotkany problem dotyczy jakości MPEG2 (tego zrekodowanego na potrzeby VIDEO_TS). Niekiedy w materiale video klatki są "rozmyte", trudno dokładnie opisać, generalnie efekt pewnego rodzaju cienia ciągnącego się za ruchem; np 2 twarze itp. Efekt wizualny przy odtwarzaniu to skaczący i męczący oczy obraz. Poszukując rozwiązania próbuję użyć Pinnacle Studio. Stąd mój pierwszy post.
Generalnie - co z doświadczenia polecasz do takiego rozwiązania?

Pozdrawiam
greyer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2003, 16:18   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm - korzystałem z PS 8 SE i zrzucałem analogowy obraz za pośrednictwem zwykłej karty TV i głowę dam, że w ustawieniach modułu Capture miałem do wyboru AVI i MPEG i nawet dostęp do wszystkich kodeków systemowych, tak że pole wyboru było szerokie...

ale skoro pytasz co polecam do takich zastosowa to nigdy nie koduję "w locie" do Mpeg2 bo jak sam wiesz daje to kiepską jakość - encodery zawarte w kombajnach Pinnacle i Ulead nie są zbyt dobre. jeżeli chcesz mieć max. jakość z analogowego źródła to zrzucaj obraz do AVI, kompresując "w locie" za pomocą kodeka Huffyuv albo MJPEG. użyj do tego np. Virtualduba albo iuVCR (zajmie to duużo miejsca). rozdzielczość zapisywanego obrazu też nie powinna być sporo większa od oryginału bo zbytnie "rozciąganie" powoduje utratę jakości. audio zapisz jako WAV PCM. następnie video przekoduj na Mpeg1/2 za pomocą dobrego encodera typu CCE (Mpeg2) lub TMPGEnc (Mpeg1) albo coraz lepszego Canopus Procodera. wtedy efekt będzie najlepszy jak na domowe warunki. można też zdjąć przeplot, zastosować filtry typu DeNoise itd. i jak możesz to nie używaj sygnału Composite tylko S-video. to tyle w skrócie ale...
mam właśnie w domu fajną kartę video Pinnacle DC10 (analog) i przymierzam się do napisania poradnika na temat transferu:
analogowe źródła(np. VHS)==> VCD/SVCD/DVD, pod kątem maksymalnej jakości... więc może niedługo będę mógł ci bardziej pomóc

pozdrawiam
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 30.12.2003 o godz. 16:26
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2003, 21:27   #5
greyer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2003
Posty: 11
greyer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
hmm - korzystałem z PS 8 SE i zrzucałem analogowy obraz za pośrednictwem zwykłej karty TV i głowę dam, że w ustawieniach modułu Capture miałem do wyboru AVI i MPEG i nawet dostęp do wszystkich kodeków systemowych, tak że pole wyboru było szerokie...

ale skoro pytasz co polecam do takich zastosowa to nigdy nie koduję "w locie" do Mpeg2 bo jak sam wiesz daje to kiepską jakość - encodery zawarte w kombajnach Pinnacle i Ulead nie są zbyt dobre. jeżeli chcesz mieć max. jakość z analogowego źródła to zrzucaj obraz do AVI, kompresując "w locie" za pomocą kodeka Huffyuv albo MJPEG. użyj do tego np. Virtualduba albo iuVCR (zajmie to duużo miejsca). rozdzielczość zapisywanego obrazu też nie powinna być sporo większa od oryginału bo zbytnie "rozciąganie" powoduje utratę jakości. audio zapisz jako WAV PCM. następnie video przekoduj na Mpeg1/2 za pomocą dobrego encodera typu CCE (Mpeg2) lub TMPGEnc (Mpeg1) albo coraz lepszego Canopus Procodera. wtedy efekt będzie najlepszy jak na domowe warunki. można też zdjąć przeplot, zastosować filtry typu DeNoise itd. i jak możesz to nie używaj sygnału Composite tylko S-video. to tyle w skrócie ale...
mam właśnie w domu fajną kartę video Pinnacle DC10 (analog) i przymierzam się do napisania poradnika na temat transferu:
analogowe źródła(np. VHS)==> VCD/SVCD/DVD, pod kątem maksymalnej jakości... więc może niedługo będę mógł ci bardziej pomóc

pozdrawiam

OK, jeszcze pogrzebię w ustawieniach PS.
Poradnik byłby przydatny, myślę że wiele osób z tego forum na początku zabawy z tym temat czuje się nieco, jak ja, zagubiona.
Czy koszt DC10 jest adekwatny do wzrostu jakości zgrywanego materiału?

Dziekuję i pozdrawiam
greyer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.