Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.12.2010, 10:06   #1
3d0
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.01.2008
Posty: 5
3d0 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mpg -> DVD z authoringiem - PILNIE!!

Witam,

Potrzebuję BARDZO PILNIE (na dziś) wykonać prostą konwersję do DVD i w związku z tym mam kilka prostych pytań. Próbowałem szukać odpowiedzi, ale idzie to wolno a czas goni, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc. Na pytania w zasadzie można odpowiedzieć TAK/NIE.

Na początek napiszę, że dostałem film oraz videoclip z wesela kręcony Canonem 5D w formacie mpg (był do tego formatu kompresowany). W informacji o pliku mam: rozdzielczość - 1920x1080, video - ffdshow Video Decoder, audio - AC3Filter. Film waży 30GB a klip ok 2GB.

Pytania:
1. Skoro klip zmieści się na płycie DVD to jakim programem mogę prze konwertować go do DVD(vob), żeby nie kompresować kolejny raz i nie tracić już na jakości? Te które znalazłem wymuszają kolejną kompresję wbudowanymi kodekami.

2. Czy mogę zostawić rozdzielczość FullHD (1080p)? W jednym z programów była taka opcja do wyboru, natomiast w innych jest standard DVD-PAL 720x576. Czy stacjonarne odtwarzacze DVD obsłużą 1080p w zestawieniu z telewizorem HD Ready 720p? Ewentualnie czy chociaż 720p mogę wybrać? Nie mam pojęcia czy rozdzielczość w ogóle jest istotna dla odtwarzacza...

3. Czy muszę kompresować programem, który tworzy typowe foldery AUDIO_TS oraz VIDEO_TS? Znalazłem prosty program Format Factory, który tworzy po prostu 1 plik vob. Mogę go wrzucić na płytę do folderu VIDEO_TS i będzie OK?

4. Opcjonalnie chciałem wykonać bardzo proste menu z podłożonym tłem i dźwiękiem z ewentualnym podziałem na chaptery w przypadku filmu. Niestety 100% programów, które testowałem się nie nadaje. Albo nie mogę zmienić położenia elementów menu, albo nie da się podłożyć dźwięku, albo podłożone tło jest zniekształcone i bardzo słabej jakości albo po prostu program przed nagraniem chce kompresować film i wychodzi kupa. Teraz może nagram tylko te voby bez menu ale w przyszłości chciałbym się pobawić i zrobić ładną płytkę DVD. W związku z tym "pod-pytanie":

4a. Czy lepiej najpierw przekonwertować do vob i dopiero dorobić jakieś menu a film wstawić bez kompresji czy jest soft, który zrobi to za 1 razem?
3d0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.12.2010, 11:38   #2
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Na początek napiszę, że dostałem film oraz videoclip z wesela kręcony Canonem 5D w formacie mpg (był do tego formatu kompresowany). W informacji o pliku mam: rozdzielczość - 1920x1080, video - ffdshow Video Decoder, audio - AC3Filter. Film waży 30GB a klip ok 2GB.
Troszeczkę poplątałeś więc wyprostuje to i owo. Ten Canon nagrywa materiał w FullHD 1920x1080px, materiał kodowany jest w H.264/MPEG-4 (Base Profile @ L5).

Cytat:
Pytania:
1. Skoro klip zmieści się na płycie DVD to jakim programem mogę prze konwertować go do DVD(vob), żeby nie kompresować kolejny raz i nie tracić już na jakości? Te które znalazłem wymuszają kolejną kompresję wbudowanymi kodekami.
Musisz wykonać rekompresję. Aby materiał był zgodny z DVD Video musi być skompresowany algorytmem MPEG-2 z rozdzielczością 720×576.

Cytat:
. Czy mogę zostawić rozdzielczość FullHD (1080p)? W jednym z programów była taka opcja do wyboru, natomiast w innych jest standard DVD-PAL 720x576. Czy stacjonarne odtwarzacze DVD obsłużą 1080p w zestawieniu z telewizorem HD Ready 720p? Ewentualnie czy chociaż 720p mogę wybrać? Nie mam pojęcia czy rozdzielczość w ogóle jest istotna dla odtwarzacza...
Standard DVD Video definiuje algorytm kompresji oraz rozdzielczość, jeśli odtwarzacz jest zgodny z DVD Video a nie łapie materiału kodowanego w H264 to taki film bez rekompresji nie pójdzie.

Cytat:
3. Czy muszę kompresować programem, który tworzy typowe foldery AUDIO_TS oraz VIDEO_TS? Znalazłem prosty program Format Factory, który tworzy po prostu 1 plik vob. Mogę go wrzucić na płytę do folderu VIDEO_TS i będzie OK?
Tak, nie musisz zachowywać struktury katalogów, odtwarzacz odczyta taki plik.


Cytat:
4. Opcjonalnie chciałem wykonać bardzo proste menu z podłożonym tłem i dźwiękiem z ewentualnym podziałem na chaptery w przypadku filmu. Niestety 100% programów, które testowałem się nie nadaje. Albo nie mogę zmienić położenia elementów menu, albo nie da się podłożyć dźwięku, albo podłożone tło jest zniekształcone i bardzo słabej jakości albo po prostu program przed nagraniem chce kompresować film i wychodzi kupa. Teraz może nagram tylko te voby bez menu ale w przyszłości chciałbym się pobawić i zrobić ładną płytkę DVD. W związku z tym "pod-pytanie":
Raczej nie potrafisz ich obsługiwać Niestety nie podpowiem czego najlepiej użyć bo nie bawiłem się w tworzenie menu.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2010, 12:10   #3
3d0
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.01.2008
Posty: 5
3d0 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za szybka odpowiedź.

Aha czyli ten mpg który dostałem to surowy format z Canona - po prostu pocięty?

ad.1
Czyli jedyna możliwość to format wyjściowy MPEG-2 z rozdzielczością 720×576 (DVD-PAL). Mam nadzieję, że chociaż ratio na 16:9 mogę zmienić, bo w takim formacie mam nagrany film.

ad.2
Tutaj bardziej chodziło mi o rozdzielczość - kompresja MPEG-2 i tak będzie przy konwersji do vob. Ale rozumiem, że odpowiedzią na to pytanie jest pkt.1 i nie mogę zrobić formatu mpeg-2 z rozdziałką 702p/1080p tylko jedyna obsługiwana przez stacjonarne odtwarzacze to 720×576 (PAL).

ad.3
Znalazłem w trakcie w googlach, że nagranie filmu jako "płyta z danymi" może spowodować kłopoty na odtwrzaczach stacjonarnych, więc zainstalowałem Ashampoo i nagram "po bożemu" jako film DVD.

ad.4
Wierz mi, że przegrzebałem wszystkie programy od A-Z i każdy zawierał tylko część funkcjonalności potrzebnej do mojego menu szukam takiego co je połączy. Szukałem w darmowych albo tanich, więc pewnie stąd te ograniczenia są profesjonalne kombajny do tego ale nie potrzebuję takiego zakupić aktualnie a triale narzucają jakieś watermarki itp.

Jeszcze raz dzięki i wesołych
3d0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2010, 12:48   #4
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oczywiscie ze mozesz stworzyc DVD z materialem 16:9 zeby na panoramie dobrze wygladalo.
Masz darmowy DVD Styler albo bardzo funkcjonalny DVDLab Pro.
Do konwersji jest ciekawy/prosty ConvertXtoDVD.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2010, 13:08   #5
3d0
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.01.2008
Posty: 5
3d0 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Do konwersji użyłem FormatFactory 2.6.
Ustawiłem maksymalny video birate i klip poszedł szybko a jakość jest zadowalająca.
Do filmu musiałem zmniejszyć i dopasować video birate, ale znalazłem fajny i prosty kalkulator - videohelp.com/calc.htm.

Nagram na razie same voby a po świętach pobawię się DVD Stylerem i DVDLabem. Testowałem ConvertXtoDVD - kompresuje ładnie to fakt, ale wygenerował mi menu dziwnie zniekształcone i słabej jakości... bez dodatkowych templatów nie mogłem też zrobić takiego jak chciałem pod względem układu.
3d0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
nagrywanie na dvd paru mpg czar_pgr DVD-Video 9 02.03.2005 20:55
Kilka mpg na DVD z menu. roman01 DVD-Video 10 02.03.2005 18:34
2 filmy na 1 dvd -> 2 dvd (z menu) salamander5 DVD-Video 2 09.02.2005 09:18


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.