Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.08.2005, 15:14   #1
Dewey
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.11.2002
Lokalizacja: Łowicz
Posty: 46
Dewey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziwny problem z obrazem .m2v w DVDMaestro.

Każdy chyba wie, że program DVDMaestro jest niedopracowany i z jego korzystaniem wiążą się liczne problemy, ale czegoś podbnego nigdy wczesniej nie miałem.

Wyciągnąłem plik video z filmu THE RING 2 do postaci .m2v oraz dźwięk ac3 i dodałem to wszystko do DVDMaestro. Dźwięk wczytał się do końca bez problemu, ale mniej wiecej w połwie wczytywania obrazu .m2v operacja zakończyła się Wczytał 58 minut filmu (z boajze 105 minut, bo tyle trwa THE RING 2) i zatrzymał się nie wywalając żadnego błędu ani innego komunikatu.

Poradziłem sobie w ten sposób, że dopasowałem napisy do tej pierwszej godziny zakładąjąc iż dalej też będą trzymać poprawne synchro, następnie wczytałem obraz .m2v z innego filmu + dźwięk z RINGU 2 i zmuxowałem to wszystko. Nastepnie z gotowych plików vob wyciągnąłem napisy w formacie .sub, resztę skasowałem. Otworzyłem IFOEDITA wczytałem ten "zły" obraz .m2v z RINGIEM 2, ścieżkę dźwiękową + napisy i ponownie zmuxowałem. Jak nie trudno się domyśleć wszystko pięknie działa, ifoedit normalnie przerobił cały film. Zresztą jak uruchamiam sam projekt .m2v w powerdvd to również film leci do końca. Jak widać było trochę kombinowania, ale sobie poradziłem. Chciałbym jednak uniknąć na drugi raz tyle zachodu i dowiedzieć się czemu DVDMaestro nie wczytał obrazu do końca? I co można zrobić aby jednak go przyjął? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Dewey jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.08.2005, 23:12   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Dewey
Każdy chyba wie, że program DVDMaestro jest niedopracowany i z jego korzystaniem wiążą się liczne problemy
Nie demonizujmy Widziałem większe 'wynalazki'.

Cytat:
Napisany przez Dewey
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Spróbuj zrobić demux filmu za pomocą DIF4U z zaznaczoną opcją VOBid. Jeśli materiał składa się z kilku VOBid to wynikowy m2v ma w środku pliku znacznik końca i DVDMaestro kończy wczytywanie
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.08.2005, 23:56   #3
Dewey
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.11.2002
Lokalizacja: Łowicz
Posty: 46
Dewey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok wielkie dzięki za radę, dostosuję się do niej jak jeszcze raz coś podobnego mi się przydaży. Tylko powiedz, czy po zainstalowaniu DoItFast4U muszę zmieniać jakieś opcje czy od razu zaznaczam VOBID i daję "Do It"? Bo jak teraz tak zrobiłem to on zaczął dziwnie voby wyciągać. Aż miejsca na dysku zabrakkło. Jeden vob miał 3,14 GB, drugi 4,11 i był to film z dźwiękiem i już trzeciego zaczął robić ale musiałem przerwać bo się miejsce na partycji kończyło. Co zrobić, żeby program po prostu zaczął demuxować do postaci jednego pliki .m2v ale z tą opcją VobID, którą poleciłeś?
Dewey jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2005, 00:06   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Konfiguracje DIF4U i Decryptera znajdziesz TU. Do tego zaznacz VOBid.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.08.2005, 00:23   #5
Dewey
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.11.2002
Lokalizacja: Łowicz
Posty: 46
Dewey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok jeszcze raz dzięki za pomoc.
Dewey jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.