Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.01.2005, 11:01   #1
Celej
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.01.2005
Posty: 2
Celej w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Nagrana DVD-R dziala na kompie ale nie na stacjonarnym

Witam
Mam pytanko.Nagralem dzis film na DVD-R,byl on sciagniety Emulem.Wszystko nagralem w Nero jako DVD-VIDEO,standardowo,zero problemow.Film na kompie dziala bez zarzutu.Na odtwarzaczu stacjonarnym (JVC TH-A25) plyta niedziala,a konkretnie po wlozeniu i ogladaniu przez chwile napisu LOADING... tacka wysuwa sie (!!!).Na wyswietlaczu nic sie nie pokazuje(poza napisem OPEN).

W instrukcji odtwarzacza napisano:
"Odtwarzacz odczytuje plyty DVD-R/RW,o ile zostaly one nagrane w formacie DVD VIDEO.Jednakże w niektorych przypadkach,z powodu nieodpowiednich parametrow lub niewlasciwej metody zapisu,plyty takie nie beda odtwarzane. Plyty niesfinalizowane nie sa odtwarzane"

Od razu mowie ze plyta jest sfinalizowana.Region 2.

Pytanie :Jaki moze byc powod tego zjawiska?? Jakie moga byc te "nieodpowiednie parametry" ??
Ja rozumiem jakis error albo cos ale tak sie po prostu wysuwa...??

Dzieki za wszelka pomoc!
Pozdro
CELEJ
Celej jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.01.2005, 11:10   #2
maj3
Banned
 
Avatar użytkownika maj3
 
Data rejestracji: 02.10.2004
Posty: 651
maj3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
moze to ten problem
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...83&postcount=7
maj3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 11:17   #3
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z tego co widzę na TEJ STRONIE, twój odtwarzacz powienien odtwarzać "+" i "-". Dalczego ta płyta nie idzie na stacjonarce hmm..., I don"t no.
Ciewakawi mnie jakiego nośnika użyłeś?
Można by też nagrać to na DVD+R zmieniając na DVD-ROM tzw BookType, jeżeli twoja nagrywarka coś takiego obsługuje.
Przychodz mi jeszcze do głowy coś takiego, skoro masz ten film w formacie DVD to wrzuć go do DVD Shrink-a, zrób Re-authoring i nagraj, możliwe, że ktoś kto robił to DVD coś skopał.
Zanim zaczniesz coś kombinować spróbuj tą nagraną płytkę puścić u jakiegoś kumpla, który ma stacjonarkęi zobaczysz czy pójdzie. Jeżeli pójdzie to znaczy, że twój odtwarzacz nie czyta tych płytek, jeżeli nie przeczyta, znaczy, że płytka jest źle nagrana.
To tyle mioch sugesti.

Powodzenia Salem
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 11:19   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pewnie sprawa kładzie się na nośniku jak to najczęściej bywa...
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 17:18   #5
Celej
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.01.2005
Posty: 2
Celej w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za pomoc.

To pewnie nosnik Esperanza 4.7 ale z tych lepiej wygladajacych myslalem ze beda spoko bo kiedys nagralem tez na Esperanzie takiej starszej jak to kiedys byly i film mi sie przycinal co jakis czas

Pozdro
Celej
Celej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 17:26   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Thumbs down

Cytat:
Napisany przez Celej
Dzieki za pomoc.

To pewnie nosnik Esperanza 4.7 ale z tych lepiej wygladajacych myslalem ze beda spoko bo kiedys nagralem tez na Esperanzie takiej starszej jak to kiedys byly i film mi sie przycinal co jakis czas

Pozdro
Celej
esperanza to wielka niewiadoma np. jaki producent płytki tym razem. osiem na dziesięć tych płyt to syf. takie mam doświadczenia i z cd i dvd. kuszą ceną a skuszeni płacą za grzechy.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2005, 18:06   #7
Copart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Copart
 
Data rejestracji: 03.05.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 76
Copart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niekoniecznie nośnik.
Robiłem film IC8 i był on poprawnie czytany przez wiele odtwarzaczy stacjonarnych tylko kumpla Panasonic stwierdził, że to "nieprawidłowy format".
Ten sam film zrobiłem Shrinkiem i chodzi bez problemu. Płytka była taka sama więc kwestia nośnika odpada. Bardziej prawdopodobny bedzie tutaj właśnie bitrate ponieważ IC8 i Shrink używają innej metody rekompresji.
__________________
Pozdrawiam
Copart
Copart jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 08:41   #8
LED2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 17
LED2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chmm, ja tez swego czasu nagrywalem na DVD-R i moj Philips to lykal, ale ta sama plyta odtwarzana na Panasonicu nie wczytywala sie. Zmienilem nosnik na DVD+R i wszystkie klopoty zniknely. Po prostu trzeba poprobowac. Nagrywam Shrinkiem i moge powiedziec, ze plyty DVD+R sa zdecydowanie bardziej lubiane przez stacjonarki niz minusy.
LED2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 09:01   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Copart
Niekoniecznie nośnik.
Robiłem film IC8 i był on poprawnie czytany przez wiele odtwarzaczy stacjonarnych tylko kumpla Panasonic stwierdził, że to "nieprawidłowy format".
Ten sam film zrobiłem Shrinkiem i chodzi bez problemu. Płytka była taka sama więc kwestia nośnika odpada. Bardziej prawdopodobny bedzie tutaj właśnie bitrate ponieważ IC8 i Shrink używają innej metody rekompresji.

coś mi zaczeło świtać z jakiego powodu zabytkowy sony mojej siostry nie chciał brać pięknie wypalonej płytki verbatima. ja mam lg dvd6184 kupiony jeszcze w drogich czasach (700 ) ale skubaniec czyta wszystko nawet dvd+r (bez book type) a z tego co napisano nie powinien.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2005, 09:10   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez LED2
Chmm,[...] Nagrywam Shrinkiem i moge powiedziec, ze plyty DVD+R sa zdecydowanie bardziej lubiane przez stacjonarki niz minusy.
swierdzenie dość ciekawe ponieważ stare stacjonarki (w większości) nie czytają plusów nagranych jako plusy ale z book type dvd-rom świetnie. z moich doświadczeń na liteon 812s lub jego modach wychodzi, że płytki + lepiej się palą i takich używam.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.