Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.11.2005, 13:20   #1
Kemot1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2005
Posty: 1
Kemot1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrane płytki DVD (VOB) nie chce czytać PowerDVD

To mój pierwszy post na Tym forum więc na wstępie witam wszystkich bardzo serdecznie!

Trochę uściślę tytuł wątku. Od pewnego czasu moja nagrywarka (wiem że to żadna rewelacja BTC DRW 1004IM DVD+/-RW) po nagraniu filmu DVD (VOBy) nie chce czytac filmów w programie PowerDVD (4) Zwykle pojawia się taki komunikat:

"Dysk DVD mógł zostać uszkodzony, ponieważ nie można go odczytać"

http://i6.photobucket.com/albums/y230/kemot7/error.gif

Czasami komunikaty mają nieco inna treść, lecz za każdym razem płyta nie jest odtwarzana.
Przykładowo nagrałem film z 3 scenami i menu. Pierwsza scena idzie OK ale kolejne już nie (wogóle nie da sie do nich dotrzeć)
Płytka nie odczytuje sie na żadnym czytniku w komputerze w programi e PowerDVD (sprawdzałem na 4 różnych - wszędzie to samo).

Inne playery DVD działają bez zarzutu (Medua Player Clasic, jetAudio, Uled DVD Player - te sprawdzałem). Nie wiem w czym tkwi problem. Dodatkowo jak wczytam samego Voba do PowerDVD to czyta go (odtwarza) bez problemu.

Na stacjonarnych DVD działa bez zarzutu (sprawdzałem na 3 różnych odtwarzaczach i wszędzie jest OK).

Zastanawiam sie co jest nie tak. Płytki nagrywane są w Nero 6 dołączonym do napędu. Czasami jest to film zrobiony w Ulead Video Studio (zgrany jakiś materiał z kamery cyfrowej), czasami divx przekonwertowany do DVD przez WinAVI Video Converter.
Same pliki na nośniku sa dostępne i można je bez problemu przekopiować eksploratorem (również DVD Decrypter nie pokazał żadnych błędów przy kopiowaniu).

Raczej nie jest to problem nośnika bo nagrywałem ten sam materiał na DVD- Espreanza, TDK- i DVD+RW SONY. Wszędzie sytuacja wygląda podobnie. Nie da się dotrzeć do dalszych scen zawartych na DVD

Pozdrawiam i liczę na jakąś poradę.
Tomek
Kemot1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2005, 19:02   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Problem o tyle dziwny, że jak piszesz wszystko wszędzie działa OK, tylko PowerDVD nie. Więc może na początek jakiś reinstall programu?

Jeśli to nie pomoże, to sprawdź jak odtwarzany w nim jest ten sam materiał, ale przegrany na HDD.

Strukturę można sprawdzić/poprawić korzystając z DVDRemake. Można też sprawdzić symulację działania płytki w PGCEdit, opcja Trace.

Może po tym wszystkim uda się dojść do konstruktywnych wniosków
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.