Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.02.2009, 18:29   #1
Qku
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2009
Posty: 1
Qku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagranie kilku filmów na dvd

Witam. Od razu zaznaczam że nie mam zbyt dużego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi (zwłaszcza w formatach zapisu na dvd tak żeby działały na stacjonarnym odtwarzaczu) dlatego proszę mnie jakoś przynajmniej nakierować. Kilka pytań:
1. Mam odtwarzacz CyberHome CH-DVD 300. Czy on odtwarza format xvid, divx?
2. Domyślam się, że nie więc jakie formaty on odtwarza?
3. Czytałem tą instrukcję http://www.cdrinfo.pl/artykuly/tda1.5/ ale nie pojmuje czegoś: jeżeli mam plik avi to na co go przekonwertować tak żeby działał na moim odtwarzaczu? Jaki format i ustawienia będą najlepsze jeżeli chcę nagrać na płytę dvd kilka odcinków serialu (każdy plik avi=350mb)
4. Nagrywałem wcześniej przez program VSO DivxToDVD bo jest to banalnie proste ale tam nie ma chyba opcji nagrywania kilku plików a już napewno nie ma możliwości tworzenia menu. Mam też program do konwersji plików Xilisoft Video Converter Ultimate ale przy tworzeniu VideoDVD (.vob) plik 350mb zmienia się w 1.98gb więc jaki mam wybrać ten format?

Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym jakoś nagrać tego doktora House'a

Edit: Przeczytałem trochę tego poradnika http://www.cobraverde.net/Porady/divx2dvd.htm ale jak patrzę na ilość tych kroków i 7 programów do instalowania to :/ ... Wolałbym jednak posłużyć się programem TMPGEnc DVD Author tylko proszę powiedzcie mi czym i na co mam konwertować pliki avi tak żebym mógł potem kolejne odcinki dodawać do programu TMPGEnc DVD Author, żeby to działało na moim stacjonarnym odtwarzaczu i żeby na jednej płycie były więcej niż 2 odcinki.
Bardzo proszę o odpowiedź, szlak mnie trafia jak to wszystko czytam bo nie ma jednego porządnego poradnika, który prosto wytłumaczy co i jak bez używania 7 programów do nagrania filmu na płytkę...

Ostatnio zmieniany przez Qku : 11.02.2009 o godz. 18:48
Qku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.02.2009, 19:42   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Qku Podgląd Wiadomości
1. Mam odtwarzacz CyberHome CH-DVD 300. Czy on odtwarza format xvid, divx?
2. Domyślam się, że nie więc jakie formaty on odtwarza?
Nie masz instrukcji? Googla?
Odtwarza dvd-video, vcd, svcd, jpg i mp3. Kropka. -> http://www.videohelp.com/dvdplayers?...y=Name&hits=50


Cytat:
Napisany przez Qku Podgląd Wiadomości
jeżeli mam plik avi to na co go przekonwertować tak żeby działał na moim odtwarzaczu? Jaki format i ustawienia będą najlepsze jeżeli chcę nagrać na płytę dvd kilka odcinków serialu (każdy plik avi=350mb)
[...]
ale przy tworzeniu VideoDVD (.vob) plik 350mb zmienia się w 1.98gb więc jaki mam wybrać ten format?
I tak ma być. Format DVD-Video. Im więcej odcinków wrzucasz na płytę, tym gorsza jakość. IMO góra 3-4.

Cytat:
Napisany przez Qku Podgląd Wiadomości
Wolałbym jednak posłużyć się programem TMPGEnc DVD Author tylko proszę powiedzcie mi czym i na co mam konwertować pliki avi tak żebym mógł potem kolejne odcinki dodawać do programu TMPGEnc DVD Author, żeby to działało na moim stacjonarnym odtwarzaczu i żeby na jednej płycie były więcej niż 2 odcinki.
3-4 odcinki na płytę od razu, nie potem dogrywać. Programy dobierają parametry kompresji do ilości danych i pojemności płyty.

Inny program - ConvertXtoDVD.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
avi, dvd, format, nagrać, serial

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Chuck Norris Morris Humor 111 07.10.2018 02:42
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 17:07
Powtórka z historii - trochę długie para Off topic 63 01.09.2005 10:50
Teksty nauczycieli Tribunal Off topic 47 11.04.2004 22:39
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 15.05.2003 00:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.