Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.10.2002, 12:20   #1
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nagrywanie na vcd prośba

Witam , mam pytanie czy wiecie jak (nagrac lub przerobic) filmy avi na vcd żeby czytały go dvd .Mam program VCDEasy_v1.1.1 i myslałem że nim dam rade ale coś mi niewychodzi Mógłby ktoś mi wytłumaczyc czy wogóle jest to realne suchy503@wp.pl
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.10.2002, 15:10   #2
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: nagrywanie na vcd prośba

Cytat:
suchy503 napisa***322;(a)
Witam , mam pytanie czy wiecie jak (nagrac lub przerobic) filmy avi na vcd żeby czytały go dvd .Mam program VCDEasy_v1.1.1 i myslałem że nim dam rade ale coś mi niewychodzi Mógłby ktoś mi wytłumaczyc czy wogóle jest to realne suchy503@wp.pl
http://www.video-cd.prv.pl
Sprawdz moze znajdziesz cos pomocnego.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2002, 22:48   #3
jelonkowo
kierownik wycieczki
 
Avatar użytkownika jelonkowo
 
Data rejestracji: 24.02.2002
Lokalizacja: Warmia&Mazury
Posty: 264
jelonkowo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://www.dvdinfo.host.sk/index.php?id=vcd wejdz na ta strone i przy uzyciu TMPGEncodera stworzysz elegancko dzialajace VideoCD sam wielokrotnie sprawdzalem. trwa to kilka godzin ale sie oplaca.
Kristoff
__________________
Jelonkowo ^---"--'-[-_-]-'--"---^
jelonkowo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2002, 13:34   #4
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam , Weron twój link jest super wszystko jasno opisane lecz mam mały problem , gdy uruchomię VirtualDub i dodam filtr Subtitler , potem podam nazwę pliku z napisami i po naciśnięciu Show preview powinien pojawić się podgląd filmu z nałożonymi już napisami a mi wyskakuje komunikat UNABLE TO INITIALIZE FILTER CH(dalej nie widzę co tam pisze bo nie moge powiększyć okna)a zamiast show mam napis hide preview. Gdy uruchomię okno konfiguracji Frameservera i dam zapisz to wyskakuje mi CANNOT START FILTERERMISSION DANIED.
Czy ktoś moze pomóc??
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2002, 14:30   #5
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
suchy503 napisa***322;(a)
Witam , Weron twój link jest super wszystko jasno opisane lecz mam mały problem , gdy uruchomię VirtualDub i dodam filtr Subtitler , potem podam nazwę pliku z napisami i po naciśnięciu Show preview powinien pojawić się podgląd filmu z nałożonymi już napisami a mi wyskakuje komunikat UNABLE TO INITIALIZE FILTER CH(dalej nie widzę co tam pisze bo nie moge powiększyć okna)a zamiast show mam napis hide preview. Gdy uruchomię okno konfiguracji Frameservera i dam zapisz to wyskakuje mi CANNOT START FILTERERMISSION DANIED.
Czy ktoś moze pomóc??
Sprobuj zainstalowac jakis inny filtr tzn. jakas nowsza lub starsza wersje.
Albo zmien virtualduba na inna wersje.
Zainstaluj moze vobsub.
Musisz sprobowac cos zmienic tylko co?
Nie wiem.
Zobacz jeszzce na www.divx.pl.
Tam jest forum miedzy innymi o tematyce vcd/svsd.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.10.2002, 23:19   #6
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam ponownie , bardzo dziękuje za pomoc szczególnie Weronowi jego link jest super polecam wszystkim tylko ja sie troche motałem a wszystko mi chodziło dobrze , zamiast dac scieżkę dostępu na plik ....ssa to ja wymyślałem jakieś a teraz jest dobrze , ale sie napracowałem przytym 2 dni od rana do nocy, ile programów zainstalowałem jeszce tylko nagrać zostało ale to już w niedzielę .Pozdrawiam i jeszce raz dziękuje.
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.10.2002, 16:59   #7
diamante
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.09.2002
Lokalizacja: Radzyn Podlaski
Posty: 3
diamante w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
odnosnie suchy

Suchy a po ci to,siedzisz calymi dniami ,dumasz zamiast zajac sie druga polowa :-D
diamante jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2002, 17:59   #8
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam mam jeszce mały problem w virtualdubie wyskakuje mi taki komunikat gdzy otwieram film (nie na wszystkich filmach) co on oznacza moze ktoś mi powiedziec . Gdy zgrałem film było ok ale wziełem jeszce raz i podzieliłem go na dwie częsci i w drógiej dźwięki i napisy są zapóxno jaka jest przyczyna
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-problem.jpg  
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2002, 18:13   #9
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dokladnie ci tego tak wyjasnie bo juz nie pamietam o co chodzi.
Zapomnialem
Ale mniej iwecej chodzi o to , ze virtualdub nie obsluguje vbr i nadpisze ci na cbr.
W kazdym razie problem powienien zniknac jak bedziesz uzywal nunduba.
On sobie lepiej radzi z dzwiekiem.
Po dokladniejsze instrukcje zajrzyj na forum Ze strony www.divx.pl
Tam znajdziesz dokladne wyjasnienia.
Zaraz tez tam skocze zeby sobie przypomniec.
__________________
Benq DW1650

Ostatnio zmieniany przez Weron : 21.10.2002 o godz. 18:16
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.10.2002, 19:56   #10
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam pytanie jeżeli nagrałem film vcd na cdrw to może on niechodzić w napędzie dvd , bo naprzykład mp3 na cdrw dvd widzi?? A może jest inna przyczyna że ten film niechodzi zrobiłem go tmpegiem tak jak w instrukcji a potem nagrałem to jako videocd w nero . Na płycie znajdują się katalogi:CDI(cdi imag , cdi text , cdivcd.app , cdi.vcd.cfg ) EXT (lot x.vcd , psd x.vcd ,scandata) MPEGAV (avseq01) SEGMENT (pusty folder) VCD (entries.vcd , info.vcd , lot.vcd , psd.vcd) . Czy coś jest źle prosze o pomoc??
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.10.2002, 20:11   #11
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
suchy503 napisa***322;(a)
mam pytanie jeżeli nagrałem film vcd na cdrw to może on niechodzić w napędzie dvd , bo naprzykład mp3 na cdrw dvd widzi?? A może jest inna przyczyna że ten film niechodzi zrobiłem go tmpegiem tak jak w instrukcji a potem nagrałem to jako videocd w nero . Na płycie znajdują się katalogi:CDI(cdi imag , cdi text , cdivcd.app , cdi.vcd.cfg ) EXT (lot x.vcd , psd x.vcd ,scandata) MPEGAV (avseq01) SEGMENT (pusty folder) VCD (entries.vcd , info.vcd , lot.vcd , psd.vcd) . Czy coś jest źle prosze o pomoc??
To moze byc powodem tego , ze nie chodzi ci na dvd.
A na komputerze chodzi?
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.10.2002, 07:02   #12
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
na komipe chodzi tylko sam nie startuje a vcd chyba sam powinien wystartowac no i chodzi mi w jakim odtwarzaczu np : vplaer czy odtwarzacz dvd??
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.10.2002, 14:56   #13
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Vcd odtwarzasz programem do dvd.
Jesli na komputerze chodzi a na stacjonarnym nie to moga byc plyty nieodpowiednie. Sprobuj na cdr.Moze za szybko wypalasz?Sprawdz czy zamknales plyte.
Nagraj tak x8.
To tylko domysly. Jak zrobilem kiedys vcd to bez problemu odtwarzalo sie na dvd stacjonarnym.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.10.2002, 15:42   #14
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
u mnie chodzi ta płyta na powerdvd , a u kumpla nie na stacjonarnym dvd lg dvd 4830 nie a pisze że czyta vcd i bądź tu mądry
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.10.2002, 20:45   #15
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
witam ponownie , w instrukcji tego dvd pisze że czyta płyty vcd ale on tego nie czyta, widzi tylko pliki z dvd takie jak vob , przynosiłem kilka płyt vcd od różnych ludzi i żadnej nie przeczytał nieraz odrazu wywalał jako błąd płyty lub widział tylko katalogi mpeg , vcd ... a w środku już nic .Moze da się jakos to przestawic dvd żeby widział to vcd skoro jest napisane że to powinien czytać. Byłem w punkcie sprzedaży i tam kazali mi dzwonic do lg , a znowu tam powiedzieli mi że vcd to piractwo i oni nic niemoga nato poradzic że mi mi tego nieczyta Ostatnio w gazecie gali był film "czego pragną kobiety" to ten mi widzi ale to nie jest vcd tylko dvd a czy też może vcd tylko ngrane na dvd. Może ktoś mi to wytłumaczy bo juz głupieje
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.