Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.01.2006, 09:50   #1
art83200
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.01.2006
Posty: 7
art83200 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywanie na płytę DVD+R DL

Witam,
Mam film Jak rozpetałem II wojnę światową.
Film jest nagrany (oryginał) na jednej płycie dwuwarstwowej (wszystkie 3 odcinki filmu).
Próbowałem sobie zrobić kopię tego filmu na płycie DVD+R DL, lecz po nagraniu nie jest aktywne menu w czołówce filmu (na odtwarzaczu dvd - w komputerze wszystko gra).
Domyslam się, że coś źle zgrałem (używałem Nero).
Pliki z mojej płyty DVD+R DL, a oryginalnym nośnikiem są niby identyczne.
Jakiego użyć programu aby zgrać to dobrze (nośniki DL nie należą niestety do tanich i nie chcę już eksperymentować).
art83200 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.01.2006, 14:42   #2
JeDaj
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika JeDaj
 
Data rejestracji: 28.11.2005
Posty: 16
JeDaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zrób obraz ISO tej płytki (DVD Decrypter) a następnie wypal na czystej DL. Powinno być jak należy. A pierwszy raz w Nero jak nagrywałeś? DVD-Copy czy inaczej?
Druga rzecz, czy na DVD w komputerze na Twojej kopi jest menu? Jeśli tak, to teoretycznie wszysztko powinno być w porządku.

Ostatnio zmieniany przez JeDaj : 23.01.2006 o godz. 14:48
JeDaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 12:19   #3
art83200
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.01.2006
Posty: 7
art83200 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez JeDaj
zrób obraz ISO tej płytki (DVD Decrypter) a następnie wypal na czystej DL. Powinno być jak należy. A pierwszy raz w Nero jak nagrywałeś? DVD-Copy czy inaczej?
Druga rzecz, czy na DVD w komputerze na Twojej kopi jest menu? Jeśli tak, to teoretycznie wszysztko powinno być w porządku.
W Nero nagrywałem w ten sposób, że skopiowałem i "przeciagnąłem" cały katalog VIDEO_TS do okna w Nero.
Na mojej kopii dvd w komputerze menu jest i wszystko działa - jedynie na stacjonarnym odtwarzaczu menu jest nieaktywne.
Gdyby były w sprzedaży płyty DVD+RW DL to porpóbowałbym sobie, a tak....
art83200 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 12:27   #4
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
starsze odtwarzacze stacjonarne wymagaja takze katalogu AUDIO_TS do poprawnego dzialania
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 14:21   #5
art83200
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.01.2006
Posty: 7
art83200 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
starsze odtwarzacze stacjonarne wymagaja takze katalogu AUDIO_TS do poprawnego dzialania
Katalog AUDIO_TS też jest.
art83200 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 17:38   #6
JeDaj
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika JeDaj
 
Data rejestracji: 28.11.2005
Posty: 16
JeDaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez art83200
W Nero nagrywałem w ten sposób, że skopiowałem i "przeciagnąłem" cały katalog VIDEO_TS do okna w Nero.
Na mojej kopii dvd w komputerze menu jest i wszystko działa - jedynie na stacjonarnym odtwarzaczu menu jest nieaktywne.
Gdyby były w sprzedaży płyty DVD+RW DL to porpóbowałbym sobie, a tak....
A czym skopiowałeś? Dziwi mnie, że na komputerze masz menu, a w stacjonarnym jest nieaktywne... Niestety nie posiadam żadnego stacjonarnego odtwarzacza, więc za bardzo też nie mam co zaproponować. Wiem jedynie, że czasami niektóre filmy omijają menu, tak że startuję od razu z filmem. Próbowałeś na plilocie dawać menu?
JeDaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2006, 20:50   #7
art83200
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.01.2006
Posty: 7
art83200 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za pomoc.
Skopiowałem płyte programem CLONEDVD2 i wszystko działa.
art83200 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.