Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.12.2003, 19:43   #1
FTomZ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 3
FTomZ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Nagrywarka DVD do archiwizacji danych (kompatybilnosc i bezpieczenstwo)

Dlugi tytul, sorry. A chodzi o to, ze musze kupic nagrywarke DVD do archwizacji danych - zdjec z aparatow cyfrowych i skanera. Kupilbym LiteOna 411S bo po porstu jest tani, ale najpierw musze sie upewnic, ze nie bede mial problemu z odczytem danych na innych napedach albo czy nie bedzie problemow z uzywaniem popularnych nosnikow (dla mnie defaultowo Verbatim).
Czyli jak nie wpasc na mine nie znajac dobrze tematu.

Prosze o sugestie i dziekuje z gory!

TomZ
FTomZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.12.2003, 07:28   #2
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
LiteON.. o nie Popatrz sobie po forum, masa problemow jest z nagrywarkami tej firmy - jednym dziala innym, nie - czysta loteria, chyba ze lubisz ryzykowac? Jesli chcesz miec pewnie zarchiwizowane dane, i nie miec problemow z tym ze plyta sie nie odczytuje nawet w samej nagrywarce, to nie kupuj LiteONa - to co zaoszczedzisz na nagrywarce, odbije sie potem w wyrzyconych plytach do kosza i straconych nerwach. Polecam Pioneer A06 albo NEC 1300D z nastawieniem na ta pierwsza. Obie sa porownywalne cenowo (Pioneer to okolo 650 zl) z LiteOn'em, ale nie sprawiaja problemow.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2003, 12:37   #3
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hej FTom2,

Mam takie same założenia i priorytety, więc mamy ten sam "problem".
Poradzono mi DVD-RAM:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=28763

Zastanawiam się nad tym.

Pozdrawiam,

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2003, 12:58   #4
FTomZ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 3
FTomZ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=latet]Hej FTom2,

Mam takie same założenia i priorytety, więc mamy ten sam "problem".
Poradzono mi DVD-RAM:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=28763

Dzieki za skierowanie do tego linku, ale w zasadzie nic Ci tam konkretnego nie poradzono.
Ty jesli masz/miales 30GB danych, to naprawde nie masz jeszcze problemu. Ja bym na Twoim miejscu przeznaczyl po prostu (wyjmowany) dysk na dane fotograficzne. To raptem kwota do 500zl.
Osobiscie wszystko archiwizuje na CD-R, nagrywam maks. x16, zawsze z weryfikacja. Staram sie miec tez wiekszosc danych na HDD, ale jest tego juz razem ponad 200GB i trzeba pewne rzeczy przesunac na DVD. Jesli zaczne archiwizowac na DVD to nie zaprzestane na CD-R. Takie dublowanie jest dosc tanie, a bezpieczenstwo wzrasta nieporownanie.

Osobiscie postanowilem przesunac zakup nagrywarki DVD az wyjasni sie sprawa z obsluga dwuwarstwowa DVD-9 (styczen/kwiecien ?) - bedzie do okazjonalnego wykonania kopii filmu jak znalazl. Bo z danymi foto bym sie do tego nie pchal.

Pozdrawiam

TomZ
FTomZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2003, 13:15   #5
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hej,

To nie całkiem tak, że mam sobie te marne 30 GB i koniecznie chcę to na DVD bo tak jest trendy :-)

Oczywiście doraźnie stosuję dodatkowego twardziela, ale ostatnio przeżyłem awarię dwóch twardzieli na raz (jak się okazało, przyczyny były niezależne - taki pech) i dane ocalały tylko dlatego, że były na... trzecim twardzielu.

W tej chwili mam 30 GB, ale niedługo będę miał nowego cyfraka i danych zacznie przybywać lawinowo...

Poza tym - trzeba zabezpieczyć dane przed róznymi rodzajami zagrożeń. Co mi z tego, że mam 3 twardziele, jeśli okradną mi mieszkanie do zera albo wybuchnie pożar? Dodatkową kopię mogę łatwo przechowywać na dodatkowej płytce DVD np. u kolegi czy "na działce", a jednak trzymanie twardziela poza domem to mi nie bardzo pasuje, bo po pierwsze przydaję się on w domu do częstszych back-upów i innych celów, a po drugie jest delikatny i częste wożenie go tam i spowrotem jest zagrożeniem.

Tak więc - twardziele, jak najbardziej, ale na dane jeszcze "surowe" lub w trakcie sortowania i obróbki - jednak już ostecznie uporządkowane katalogi zdjęc wyobrażam sobie raczej na nośnikach 1-krotnego zapisu i nie chciałbym aby to była cała szafa CD, a przeciez na 1 DVD mieści sie 6 CD (w przyszłosci jeszcze więcej), a to duża róznica!

Pozdrawiam,

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.