Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.11.2003, 16:57   #1
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najlepszy program do tworzenia DVD Video

Witam, zamierzam nagrać pewną





relacje z koncertu i to później wypalić na dvd (nie dawno kupiłem) jako dvd video,


proszę o pomoc... jaki jest do tego najlepszy program - NAJLEPSZY !!

Pozdrawiam dzięki...
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.11.2003, 18:22   #2
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To zależy...

Nie napisałeś czego oczekujesz od tego programu. Bo to że chcesz nagrać relację z koncertu to jeszcze o niczym nie świadczy.

Chcesz jeden program, wrzucić do niego avika, nacisnąć ze dwa trzy buttony i mieć wypaloną płytkę? Niestety nawet w "kombajnach" tak nie będziesz miał chociaż automatyzują nieco pracę. (Ulead DVD Workshop Trial, innych nie próbowałem to się nie wypowiem)

Chcesz żeby były darmowe?

Potrzebne ci menu?
VirtualDub (VirtualDubMod) do wyciągnięcia dźwięku z avi. FFMpeg do skodowania go do ac3. (to były darmowe)
TMPGEnc do skodowania obrazu do m2v (MPEG2 - 14dni testowych za darmo)
Albo CCE do kodowania MPEG2 (nie wiem czy darmowy czy nie - nie używam)
TMPGEnc DVD Author do złożenia m2v i ac3 do kupy, dodanie menu głównego oraz menu ścieżki z dodaniem rozdziałów i ich podglądem oraz zapisania tego do video_ts. (30 testowych za darmo)
ImgToolClassic do zrobienia z tych plików w "video_ts" + pusty katalog "audio_ts " obrazu ISO płytki. (darmowy)
DVDDecrypter do nagrania obrazu ISO płytki na DVD.
Przed nagraniem obrazu płytki ISO zdefragmentuj partycję na której jest ten obraz.

Nie potrzebne ci menu?
VD + ffmpeg + TMPGEnc lub CCE (to do przygotowania strumieni video + audio)
IfoEdit - do zrobienia vobów, IFO i innych potrzebnych plików (darmowy)
ImgToolClassic + DVDDecrypter - jak wyżej (darmowe)
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2003, 00:27   #3
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Właśniepotrzebne jest mi menu. Chce aby koncert na DVD był jak najbardziej wypaśny, np nażdy DJ osobno itp, te programy wszystkie które wymieniłeś mam (full).

Jak dotąd używałem Ulead Movie Factory 2 i jest pare bajerów, ale nie wiem czy jest on the best i nie musze wszystkiego przerabiać tymi wszystkimi programami co wymieniłeś, bo za mnie robi to Ulead Movie Factory 2. Sam przerabia do mpeg-2 i ac3...

Mam jeszcze Adobe DVD Encore, ale jeszcze go nie zainstalowałem, ale zaraz to zrobie i zobacze co on potrafi...

Thx...
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.11.2003, 11:38   #4
dk75
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika dk75
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 346
dk75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez zYxMa
Właśniepotrzebne jest mi menu. Chce aby koncert na DVD był jak najbardziej wypaśny, np nażdy DJ osobno itp, te programy wszystkie które wymieniłeś mam (full).
Z tym że TMPGEnc DVD Author jest raczej biedny jeśli chodzi o tworzenie menu - jak dla mnie, dwa filmy/strumienie video do wyboru w głównym menu i pod kazdym z nich parę rozdziałów z miniaturkami to wystarcza. Ale jak strumieni video z poszczególnymi DJ będzie więcej to nawet jak w głównym menu obejdziesz się bez miniaturek tylko z tekstem to obawiam się że max 12 ci się zmieści ale czcionka bedzie taka mała że... a submenu nie można zrobić... tylko menu "track" z rozdziałami do każdego strumienia.

Cytat:
Jak dotąd używałem Ulead Movie Factory 2 i jest pare bajerów, ale nie wiem czy jest on the best i nie musze wszystkiego przerabiać tymi wszystkimi programami co wymieniłeś, bo za mnie robi to Ulead Movie Factory 2. Sam przerabia do mpeg-2 i ac3...
Jak dla mnie to był za duży kombajn, za wolny (dodanie strumienia do projektu a potem głupie przełączanie się między podstronami projektu trwało parędziesiąt sekund) i do tego chyba nie za duży wpłw się ma na sposób kompresji... ale tego dokłądnie to nie wiem bo aż tak daleko nie doszedłem. Wyłączyłem. Kodowanie do MPEG2 znam bo wczesniej przy pomocy TMPGEnc robiłem XSVCD więc pozostałem przy nim a do tego potrzebowałem prostego programiku do zrobienia prostackiego menu.

Cytat:
Mam jeszcze Adobe DVD Encore, ale jeszcze go nie zainstalowałem, ale zaraz to zrobie i zobacze co on potrafi...
A to jest niezły kombajn.
Full wypas, fura, skóra i komóra.
Niestety ma dwie wady podobno (czytałem opis i recenzje na "dvd-digest"): jest straaaaaasznie powolny (i to nie chodzi tylko o kodowanie ale również o obsługę, menu i wogóle GUI) i do tego zwieszkowny.
No ale można podobno wszystko zrobić co się zamarzy i jest w specyfikacji DVD... a nawet trochę więcej tylko że to więcej pójdzie tylko na komputerach ;PPPp

Drugim takim rozbudowanym programem jest Maestro DVD. Też tylko go podglądnąłem ale on sam nie przeprowadza kompresji audio/video. Trzeba mu wcześniej przygotować pliki m2v i ac3.
Ale również można zrobić nim wszystko co trzeba i nie ma ograniczeń co do menu - no ale ustawień i konfiguracji jest od groma. Ciekawe czy można sobie ustawić jakiś template, nagrać go i później wykorzystać jako szablon. To by było ciekawe. Jak mi się zechce to go sprawdzę jeszcze raz ;PPPp

Co do obsługi MaestroDVD na tym forum, zdaje się w trzecim temacie o przerabianiu divx na DVD PAL (+napisy) jest instrukcja jak używać do tego Maestro DVD i może być pomocna w użytkowaniu tego programu.
__________________
I'm going down...

Hardware:
nagrywarka DVD - ASUS DRW-1608P3S@Pioneer DVR-111L 8.29
Software:
AviSynth, VobSub, SSA, CCE, DVD-Lab Pro, PGC Edit, ImgToolClassic, DVDDecrypter, Nero 6
dk75 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.11.2003, 00:18   #5
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Sonic MyDVD delax 5 prosty i dobry z audio ac3
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2003, 10:35   #6
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,545
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ulead DVD Movie Factory (jezeli DVD nei bedzie zawieral napisow!)...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2003, 16:31   #7
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pssss....

potrzebuję opis do tego Adobe Encore DVD ma ktos w wersji cyfrowej ??
zYxMa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.