Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.09.2002, 13:05   #1
gofer
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.04.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 30
gofer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napisy w SVCD - po raz kolejny

Wiem, że jest to czasami wałkowane, ale to co znalazłem nic mi nie pomogło. Mam plik w wersji MPEG-2, oraz napisy w wersji .txt, ale również przekonwertowane na .srt, .ssa.
Tyle zrobiłem. Jak to dalej połączyć? W dziale Video ktoś zaczął opisywać ten problem, ale niestety nie dokończył. I prośba: nie każcie mi tego konwertować na .avi bo z filmu wychodzi syf totalny. Dzięki
__________________
Pozdrawiam
Gofer
gofer jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.09.2002, 13:11   #2
tomekkk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.08.2002
Posty: 82
tomekkk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
cze bez konwersi ani rusz z tego co mi wiadomo to najpierw powinenes wkleic napisy do filmu a potem pkrzekonwertowac do mpg2. a ty masz na odwrot wiec mały problem sie narodził z puźniejsza jakoscia pliku wynikowego
tomekkk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2002, 13:52   #3
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No właśnie, mając mpeg-2 masz mały problem jak wkleić napisy...
Cytat:
W dziale Video ktoś zaczął opisywać ten problem
sorry, ale dotyczyło to avika/divx'a
Cytat:
Napisy w VCD
albo najwyżej mpeg-1 (na pewno nie mpeg-2).
Ponieważ wykorzystanie frameservingu z poziomu VDub`a z eksportem do TMPGEnc nie wchodzi w grę (VDub nie obsługuje mpeg-2), przychodzi mi tylko wykorzystanie skryptu Avisynth (plik .avs) ładującego plugin subtitler.vdf do TMPGEnc. Niestety będzie, to jak rzekł mój przedmówca rekompresja materiału, tzn. ponowna kompresja do mpeg-2. Ma ona sens (a raczej jest bezwględnie potrzebna), jedynie w przypadku gdy, twój plik mpeg-2 nie jest w standardzie SVCD.
Może wydawać ci się to trochę zagmatwane, ale nigdy nie potrzebowałem wklejać na stałe napisów do już gotowego obrazu mpeg-2, więc konkretnego opisu niestety ci nie zapodam. Coś więcej o wykorzystaniu skryptu Avisynth do wspomnianego celu znajdziesz tutaj (co prawda dotyczy to dix`a, ale mechanizm tworzenia skryptu jest ten sam).

Gdyby jednak twój stacjonarny DVD obsługiwał napisy włączane/wyłączane to możesz się pokusić o tzw.
muxowanie pliku mpeg-2 (w standarcie svcd) z napisami. Jeśli jednak, tak nie jest, to nie ma sensu abyś sobie zawracał tym głowę.

Miłej lektury i eksperymentowania.

zargo
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2002, 11:15   #4
gofer
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.04.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 30
gofer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Materiał jest w standardzie mpeg-2 i faktycznie VDub go nie obsługuje, pojawiał się jakiś błąd. Co do rekompresji, to po raz kolejny się poddałem. Po godzinnym oczekiwaniu okazało się, że źle podałem parametry audio i otrzymałem materiał bez dźwięku. Na szczęście w tym czasie znalazłem ten film w pliku .avi, więc sprawa się wyjaśnia. Jak będę miał więcej czasu to może wrócę do problemu.
Dzięki za podpowiedzi.

Jakby ktoś gdzieś znalazł receptę na ten problem, będę wdzięczny za wtajemniczenie.
__________________
Pozdrawiam
Gofer
gofer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.