Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.10.2002, 13:35   #1
markus96
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika markus96
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: cieszyn
Posty: 237
markus96 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napisy w VCD?

Mam problem. Chciałbym nagrać film w formacie vcd pod programem nero. Tylko nie wiem gdzie wrzucić plik z napisami żeby elegancko je można było czytać.
A druga sprawa mam jeden plik filmowy VCD na twardym dysku ale mieści się on na dwóch płytkach i jeden plik tekstowy z napisami do tego filmu. Co mam zrobić żeby na każdej płytce leciały napisy. Oczywiście również chcę to nagrać pod Nero.
Ogólnie rzecz biorąc jeżeli chodzi o te dwie powyższe sprawy to nie wiem gdzie mam wrzucać ten plik tekstowy czy do programu nero czy moze to trzeba zrobić jakoś inaczej. Pomóżcie.
__________________
markus 96
markus96 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.10.2002, 15:43   #2
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
weż przeczytaj mój post tam jest wszystko opisane i na stronie http://www.video-cd.prv.pl znajdziesz wszystko na ten temat
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2002, 14:31   #3
Jasand
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Lokalizacja: Śrem
Posty: 8
Jasand w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
suchy503 napisa***322;(a)
weż przeczytaj mój post tam jest wszystko opisane i na stronie http://www.video-cd.prv.pl znajdziesz wszystko na ten temat
Jestem w tych sprawach nowy. Przestudiowałem od A do Z zarówno CDRInfo jak i strone którą polecasz a napisow jak niema tak niema .
Dochodząc do mometu Subtitler: Configuration /w VD/ mając już plik o rozszerzeniu .ssa po wciśnięciu Show preview powinien pojawic się podgląd filmu z nałożonymi juz napisami. W tym problem ,że jest film ale bez napisów . Czy cos robie żle? Do czego służą przyciski Move Up i Move Down w Filters?
I drugi problem ale z TMPGEnc: Film jest panoramiczny /Atak Klonów/ . W Project Wizard 2/5 Aspect ratio wybrałem 16:9 625 line PAL jezeli dalej nie zmieniałem w Arrange setting to wyszła panorama w panoramie / pasek jak bikini/ natomiast jak zmieniłem na Center to obraz jest do przyjęcia ale boki są obcięte. Nie moge znależć polskiego FAQ ani dla VD ani dla TMPGEnc.Pewne sprawy są wyjasniane na skróty dla zaawansowanych. A co my poczatkujący? Przydałoby się coś w rodzaju "step by step".
Pozdrawiam wszystkich
Andrzej

Ostatnio zmieniany przez Jasand : 11.11.2002 o godz. 14:35
Jasand jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2002, 17:53   #4
piotrekm
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 27
piotrekm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
brak napisów

Jesteśmy widzę prawie na tym samym etapie, napisy są, ale na panelu obok, na Twoim monitorze go nie widać. Siedziałem wczoraj cały dzień aby na to wpaść. VD pokazuje dwa ekrany, film wejściowy i obok niego po prawej film po przetworzeniu, ale to zobaczyłem dopiero na laptopie, bo tam była wyższa rozdzielczość i 1/3 drugiego filmu się łapała. Następny problem jaki miałem to po uruchomieniu TMPGenc i pokazaniu mu pliku z servera VD otrzymywałem komunikat że plik jest unsupported. Robie to teraz tak: w VD ustawiam filtr jak w artykule, potem Video->kompresja, wybieram divx i file->save as avi. Po zapisaniu uruchamiam TMPGenc itd.

Ostatnio zmieniany przez piotrekm : 11.11.2002 o godz. 17:55
piotrekm jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2002, 23:26   #5
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Andrzej odnośnie opisu tmpega to jest na stronie dvixa http://www.divx.pl/modules.php?op=mo...ticle&artid=42 ,a co do podgladu pewnie dajesz złą scieżke dostepu na plik ssa (załącznik) ja siedziałem 3 dni zanim zrobiłem pierwszy film masz jeszce 2
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Napisy w VCD?-bez-nazwy.jpg  
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.11.2002, 23:27   #6
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jakby co to pisz chetnie cos poradze , przecież mi ktoś tez pomagał pozdrawiam Werona.
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.