Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.08.2002, 22:46   #1
Folwarczny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 2
Folwarczny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cool Napisy w VCD

Mam problem z nagraniem płyty VCD z napisami. Moze podacie jakies programy lub strony z tym związane. Bardzo bende wdzięczny
Folwarczny jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.08.2002, 09:14   #2
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Smile

Cześć!

Jesteś bardzo oszczędny w podawaniu szczegółów. Z treści nie wynika, czy masz już gotowy materiał do wypalenia vcd (posiadasz mpega w formacie vcd lub jego mutacji - cvd/kvcd/xvcd), czy materiał filmowy w jakimkolwiek innym formacie (avi, asf, etc.).
Ogólnie rzecz biorąc, napisy w formacie vcd można uzyskać jedynie wklejając je na stałe w obraz.
Format svcd pozwala dodatkowo oprócz wspomnianej wyżej metody dokonać muxowania napisów z obrazem.
Niestety nie wszystkie stacjonarne odtwarzacze dvd potrafią obsługiwać napisy uzyskane drugim sposobem (warto więc przed wyborem metody sprawdzić, czy dany model dvd radzi sobie z opcją - Wykaz kompatybilności odtwarzaczy DVD).
Sprecyzuj dokładnie swoje potrzeby (jaki posiadasz materiał wejściowy, jaki chcesz uzyskać wyjściowy) - będę Ci wtedy wstanie podać bardziej konkretne informacje (progsy, tutoriale)

Pozdrawiam
zargo
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2002, 14:20   #3
Folwarczny
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 2
Folwarczny w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szczegóły

Mam film w formacie avi. Nagrywam nero ale jak napiszesz nazwy programów to sobie sciągne. Napisy mam w postaci txt. Jeśli możesz to podaj dwa sposoby, będę bardzo wdzięczny.
Folwarczny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2002, 15:48   #4
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No i teraz jesteśmy w domu...

Na wstępie proponuję poczytać trochę board Forum DivX PL - bez tego ani rusz...

1. metoda - permanentne wklejenie napisów do vcd (na stałe) - opis + drobne sugestie + progsy znajdziesz tutaj lub w topicu wcześniejszym niniejszego forum.
2. druga metoda - wymaga więcej czasu i trochę doświadczenia; niestety nie posiadam gotowego opisu, proponuję wpierw abyś sprawdził
Cytat:
...czy dany model dvd radzi sobie z opcją - Wykaz kompatybilności odtwarzaczy DVD).
- jeżeli nie obsługuje, to nie warto zawracać sobie głowy.

W przypadku problemów - pisz.

zargo

Ostatnio zmieniany przez zargo : 12.08.2002 o godz. 20:57
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2002, 10:02   #5
sp6
Gość
 
Posty: n/a
Czesc
Widze ze temat jest "walkowany" dosc intensywnie, pomimo tego mam kilka
pytan.
Dlaczego TMPGENC nie widzi pliku .vdr który zrobilem pod VD? (*.avi +
*.ssa), odpalilem auxsetup, mam zainstalowany vfapi, zapisalem to z
rozszerzeniem *.vdr ?
Może ktos opisze mi jak to zrobic "lopatologicznie", nie mam pewnosci czy
mam wszystkie potrzebne do tego pliki.

Pozdrawiam
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2002, 13:37   #6
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem i tak jak piszesz
Cytat:
TMPGENC nie widzi pliku .vdr
to w trakcie wyboru pliku .vdr trzeba wpierw wybrać z rozwijanej listy rozszerzeń All Files (*.*) . Plik .vdr nie jest bowiem domyślnym plikiem TMPEGEnc.
Jeśli natomiast, chodzi Ci o to, że nie możesz go załadować i pojawia się komunikat o mniej więcej treści:
Cytat:
File "D:/[ścieżka]/anything.vdr" can not open, or unsupported
to trochę trzeba będzie pokombinować z ustawieniami w zakładce TMPGEnc Option/Environmental setting/VFAPI plugin - metodą prób i błędów należy włączać/wyłączać pluginy ...File Reader lub ustawiać wartość Priority .

zargo
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2002, 08:44   #7
darek147
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Posty: 38
darek147 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE]zargo napisa***322;(a)
[B]Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem i tak jak piszesz to w trakcie wyboru pliku .vdr trzeba wpierw wybrać z rozwijanej listy rozszerzeń All Files (*.*) . Plik .vdr nie jest bowiem domyślnym plikiem TMPEGEnc.
J

Cześć
ja też mam ten problem, ale już próbowałem właśnie zmieniać pluginy i priority, ale mimo różnych kombinacji nie udało mi się tego zrobić

POMOCY! bo już nic nie mogę wymyślić
darek147 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2002, 09:08   #8
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie kumam...
Czy nie możesz załadować pliku .vdr bo go nie widzisz, czy dopiero przy próbie podania ścieżki (przycisk Browse TMPGEnc) pojawia się przywołany przeze mnie komunikat.
Podaj więcej szczegółów.

zargo
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2002, 10:07   #9
darek147
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Posty: 38
darek147 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
zargo napisa***322;(a)
Nie kumam...
Czy nie możesz załadować pliku .vdr bo go nie widzisz, czy dopiero przy próbie podania ścieżki (przycisk Browse TMPGEnc) pojawia się przywołany przeze mnie komunikat.
Podaj więcej szczegółów.

zargo
Sytuacja wygląda tak:
Gdy chcę wybrać plik source w TMPGnc
pliku *.vdr nie widzę ale wybieram *.* i widzę wszystkie pliki. Wtedy go wybieram i pojawia
się komunikat unsupported czy jakoś tak.
Normalnie TMPGnc nie widzi tego typu rozszerzeń (*.vdr) przy najmniej u mnie dlatego wybieram
all files. Gdy właśnie nie udało się uruchomić probowałem z tymi plugianami ale też bez skutku.

Ale ciekawą sytuacją jest to, że dziwnie zapisuje się ten plik (*.vdr) w VirtualDub'ie. Dziwnie musze sam nadać rozszerzenie vdr bo komputer jak nada to póżniej wyglda ten plikjakby był bez rozszerzenia - może tu też coś jest nie tak
darek147 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2002, 10:19   #10
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ażeby się upewnić, czy dobrze zapisujesz w VDub'ie, w Eksploatorze systemowym, odznacz opcję Ukryj rozszerzenia plików.... Następnie zapisz plik .vdr podając w nazwie jego pliku rozszerzenie. I spróbuj ponownie załadować plik do TMPGEnc.

zargo
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2002, 12:58   #11
darek147
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Posty: 38
darek147 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
zargo napisa***322;(a)
Ażeby się upewnić, czy dobrze zapisujesz w VDub'ie, w Eksploatorze systemowym, odznacz opcję Ukryj rozszerzenia plików.... Następnie zapisz plik .vdr podając w nazwie jego pliku rozszerzenie. I spróbuj ponownie załadować plik do TMPGEnc.

zargo
próbowałem już tak ale nic to nie daje plik zapisuje się wtedy z VDR, ale i tak TMPG nie akceptuje tego pliku ciągle komunikat unsuported.
darek147 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.08.2002, 10:04   #12
sp6
Gość
 
Posty: n/a
Unhappy

W moim przypadku jest niestety tak samo
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.08.2002, 10:15   #13
darek147
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Posty: 38
darek147 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
sp6 napisa***322;(a)
W moim przypadku jest niestety tak samo
a na jakim Window'sie pracujesz?
darek147 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.08.2002, 17:47   #14
Nokia7650i
Gość
 
Posty: n/a
Hello...

Ja też niedawno mzacząłem robić SVCD z napisami i nie miałem problemu z wykrywaniem pliku .vdr.
Przypominam, że zanim otworzysz TMPEGen nie zamykaj Vduba tylko go zminimalizuj te programy się łączą TMPEGen pobiera właśnie vdr od VirtualDuba.
Mój jedyny problem to to, ę musze czekać kilkanaście godzin bo mam słaby sprzęt )

gg 27961048) 8) 8) 8) :-D
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.08.2002, 09:03   #15
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli pomimo prawidłowego postępowania zgodnie z opisem
Cytat:
znajdziesz tutaj lub w topicu wcześniejszym niniejszego forum
pojawia się błąd o treści:

File "D:/[ścieżka dostępu]/anything.vdr" can not open, or unsupported.

to prawdopodobną przyczyną jest:

1. błąd ładowania do TMPGEnc filtru/pluginu Avisynth/VirtualDub script reader obsługiwanego praz bibliotekę ReadAVS.dll, który jest wymagany przy załadunku skryptów .avs i . vdr; jego błędny załadunek jest widoczny w zakładce TMPGEnc Option/Environmental setting/VFAPI plugin - w kolumnie Name jest zapis The file can not be loaded na przeciwko nazwy biblioteki ReadAVS.dll; należy poprawnie wprowadzić wpis do rejestru owej biblioteki .dll i zrestartować TMPGEnc

2. brak pliku msvcr70.dll (potrzebny do prawidłowego frameservingu z VDub'a - opis błędu tutaj

Może sie zdażyć, iż nadal w sporadycznych przypadkach nie będzie się ładować plik .vdr jako źródło dla audio. Pozostaje wtedy tylko:
- oddzielnie wyciągnąć z materiału źródłowego dźwięk i przygotować do formatu akceptowalnego przez TMPGEnc
- skompresować w TMPGEnc sam obraz używając frameservingu z plikiem .vdr
- połączyć obraz i dźwięk (multiplex) przy pomocy narzędzi MPEG Tools wchodzących w skład TMPGEnc.

Pozdrawiam
zargo
Dołączone pliki
File Type: rar readavs.rar (4.8 KB, 134 oglądane)
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.