Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.04.2006, 13:40   #16
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzięki za linka do programu normalizującego mp3 bez dekompresji
1stwasp - > jak to ma się do twojej teorii że nie istnieje taki program ??
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.04.2006, 16:19   #17
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez matdb
dzięki za linka do programu normalizującego mp3 bez dekompresji
1stwasp - > jak to ma się do twojej teorii że nie istnieje taki program ??
Nijak - bo to nie jest normalizer:

MP3Gain does not just do peak normalization, as many normalizers do. Instead, it does some statistical analysis to determine how loud the file actually sounds to the human ear.
Also, the changes MP3Gain makes are completely lossless. There is no quality lost in the change because the program adjusts the mp3 file directly, without decoding and re-encoding.

tylko analizator statystyczny.

Statystycznie w dużej firmie średnia pensja wynosi dajmy na to 2000.
Prezes zarabia 100000, a kilkuset pracowników powiedzmy po kilkaset złotych.

Tak to pewnie działa - ale to moja prywatna opinia jest...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2006, 16:37   #18
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez LED
Nikogo nie mam ochoty obrażać. Sam mnie zaatakowałeś, mimo, ze ja dałem konkretną odpowiedź a ty, sorry Ty wymądrzasz się w temacie utraty jakości po normalizacji. Oczywiście, że się strata będzie bo klip musi zostać ponownie enkodowany. Nie przypominam sobie aby abyss za wszelką cenę chciał utrzymać niezmienioną jakość obrazu. Coś za coś. Ilu ludzi odwiedza to forum widzi temat i ma to w d... Ja nie byłem obojętny udzieliłem konkretnej odpowiedzi nie wdajac się w rozważania teoretyczne. Bez pardonu zaatakowałeś mnie - wystarczyło napisać, że się ze mną nie zgadzasz. Widać na tym forum zawsze znajdzie się jakieś pseudo guru, który wszystko wie najlepiej. Koniec wiecej już się nie odezwę bez względu na twoją, ups Twoją odpowiedź, szkoda się denerwować. Skoro mnie tu nie chcą...Pseudo guru wszystko wyjaśni.

Z moim słuchem wszystko OK, zdziwiłbyś się.
Jeśli zarzucasz mi analfabetyzm to popatrz na swój ostatni post i zobacz ile tam błędów...
Cytat:
Napisany przez LED
Nikogo nie mam ochoty obrażać. Sam mnie zaatakowałeś,
Ta jasne:
Cytat:
Napisany przez LED
ho Ho Ho jakis ty madry A moze sam poczytalbys dokladnie...
i dalej:

Cytat:
Napisany przez LED
a ty, sorry Ty wymądrzasz się w temacie utraty jakości po normalizacji.
To moja odpowiedź:
"Możemy założyć że normalizacja dźwięku jest bezstratna. Oby tylko nam się tutaj jakis audiofil nie przytafił "

Jaja nie - podtrzymuję więc swoją opinię o biernym analfabetyźmie - jeżeli wiesz co to wogóle jest...

Cytat:
Napisany przez LED
Widać na tym forum zawsze znajdzie się jakieś pseudo guru, który wszystko wie najlepiej.
To chyba nie o mnie - bo Ty wiesz najlepiej
Ale miło, że i parę słów o sobie napisałeś...

Cytat:
Napisany przez LED
Skoro mnie tu nie chcą...
Każdy na tym forum jest mile widziany - również Ty - ale ja jestem wybitnie przeczulony na taką jak Twoja formę wtrącania się do dyskusji...

Cytat:
Napisany przez LED
Pseudo guru wszystko wyjaśni.
I wyjaśni Ci jeszcze jedno:
Cytat:
Napisany przez LED
Oczywiście, że się strata będzie bo klip musi zostać ponownie enkodowany. Nie przypominam sobie aby abyss za wszelką cenę chciał utrzymać niezmienioną jakość obrazu.
Więc - przy normalizacji dźwięku, klip nie musi być ponowanie enkodowany. Wręcz WOGÓLE nie trzeba tego robić!!
Jak pisałem dźwięk musi być enkodowany, lub zasadniczo może, bo nie musi - enkodowanie ponowne musi być przeprowadzone umiejętnie (uwzględniając w ac3 choćby, tzw normalizację dialogu). Odkodowywanie czegoś co zostało zakodowane stratnie i ponowne zakodowanie stratnie to strata podwójna. Lepiej czasami odkodować to, tylko znormalizować i zostawić jako LPCM bez ponownego kodowania.
Poza tym w samym procesie normalizacji też jest dużo pułapek i łatwo zrobić normalizację, która nic a nic nie da. Niechce mi się na ten temat tu rozpisywać, gdyż to nie czas i miejsce.

I tyle jest warta Twoja, jak sam ją określiłeś "konkretna odpowiedź".

Szkoda słów...

PS: z tym słuchem to na pewno wszystko OK
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2006, 19:48   #19
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
Nijak - bo to nie jest normalizer:
Z założenia nie, gdyż ma on przede wszystkim zwiększać ogólny poziom nagrania (RMS power), pisałem o tym kiedyś w tym poście.

Umożliwia jednak również zwykłą normalizację do najwyższej amplitudy (peak normalization). Wystarczy z menu Options wybrać Advanced i zaznaczyć odpowiednie pole - rysunek.

Kończąc temat napiszę, że jestem zdania, iż nie powinno się niczego zmieniać w stosunku do tego co mamy w oryginale. Jedynym uzasadnieniem takiego działania, jest chęć słuchania muzyki o skrajnie różnych głośnościach.

Czyli zostawmy to wszystko w spokoju i chodźmy na .

pozdrawiam
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
normalizowanie dzwieku w plikach VOB-mp3gain-norm.gif  
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2006, 02:39   #20
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Z założenia nie, gdyż ma on przede wszystkim zwiększać ogólny poziom nagrania ...
Muszę skomentować swoją wypowiedź, gdyż to co napisałem służy właśnie wyrównaniu poziomów głośności w wielu plikach, więc jest to jak najbardziej program do normalizacji, tylko punkt odniesienia jest inny niż zazwyczaj (uzyskany z analizy wielu różnych źródeł).

Cytat:
Napisany przez 1stwasp
tylko analizator statystyczny.
Nie jest to tylko analizator, program realnie wprowadza zmiany głośności do plików, które można w każdym momencie cofnąć lub zmodyfikować i to jak już wspominałem bez ich dekompresji. Kiedyś też wydawało mi się to niemożliwe, a jednak to prawda.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2006, 11:55   #21
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No to wpierw chodźmy na

Poczytałem sobie troche na temat tego gaina...
W skrócie działa on tak, że wykonuje duzą robote matematyczną, kalkulując głośność doprowadzając ją do jednego poziomu referencyjnego. Niekoniecznie ma to cos wspólnego z narmalizacją. Efekt jednak jest faktycznie taki, że ścieżki mają jednakową głosność.
Tyle tylko, że działa to tak jak kazdy uśredniacz - tym dobrym ujmuje, złym dodaje - ot taki Robin Hood
Wpisuje się to w teorię mp3.
Średnio wszyscy słyszą źle --> to jest geneza formatu mp3
Zastanówmy się jeszcze przez chwilę nad tym programem.
Program wykonuje szereg analiz, nie popartych rzetelnymi testami odsłuchowymi.
Z całym szacunkiem dla autora - ale gdyby to było takie fajne jak się wydaje, to każdy producent liczącego się oprogramowania by z tego korzystał.
Nie korzysta żaden - ciekawe dlaczego?

A i jeszcze jeden bajer - to coś wpisuje wykalkulowany współczynnik średniej głosności w nagłówek pliku.

"MP3Gain stores "Analysis" and "Undo" information in special tags inside the mp3 file itself. These tags are in the APEv2 format. APEv2 tags are carefully designed to not interfere with other tag formats, such as the popular ID3v1 format."

Do tego wszystkiego potrzebny jest jeszcze player obsługujący ten equal gain:

"Unfortunately, some mp3 players do not strictly adhere to the ID3v1 standard when reading tags. As a result, when MP3Gain writes its APEv2 tags, these mp3 players might get confused and try to read the MP3Gain tags instead of the regular ID3v1 tags such as "Artist", "Title", etc. As a result, the player will show random garbage in these fields."

Stąd wynika, że program ten w znacznej części przypadków jest zwyczajnie bezużyteczny...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.