Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.01.2008, 19:12   #1
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nowe menu wzorowane na oryginale

Witam, od razu zaznaczę że moje pytanie dotyczy DVD Maestro. Robię następującą rzecz, mam oryginalny film do którego dokładam polskie napisy. Wykorzystuje do tego Maestro przy okazji zostawiam tylko jedną ścieżkę dźwiękową. Po obróbce w Maestro chciałbym dołożyć oryginalne menu. Próbowałem to zrobić zgodnie z tym opisem: http://robs.wz.cz/guides/shrink_menu/index.htm ale niestety nie poradziłem sobie. To znaczy generalnie nie radzę sobie z PgcEdit, ze zmianą first play, tak żeby płyta odtwarzała się od tego momentu który bym chciał. Pomyślałem więc że można spróbować samemu zrobić menu wykorzystując do tego materiał z oryginału. Oryginalne menu jest ruchome, to znaczy jako background jest fragment filmowy. Kombinowałem jak wyciągnąć z oryginału potrzebne klipy i w końcu użyłem do tego NuMenu4u. Do stworzenia menu używam DVD Maestro (bo wydaje mi się najprostszy). Ale jest pewien problem. Otóż oryginalna animacja menu wygląda tak że startuje film (background), po kilku sekundach płynnie pojawiają się napisy które stają się przyciskami. NuMenu wyciągnął mi dwa pliki które odpowiadają za ten efekt, jeden jest krótszy o kilka sekund, zaczyna się od momentu gdy napisy już się pojawiły. W maestro udało mi się zrobić coś takiego: startuje menu1 (to z pojawiającymi się przyciskami) animacja trwa 56 sekund, w Playback Control ustawiłem Timeout na 56 s. W Connections w Menu1 Timeout ustawiłem Menu2 które jako background ma tą krótszą animację i Playback Control ma ustawione na Loop, czyli odtwarza się w pętli i wygląda to tak że przyciski się nie pojawiają ponownie tak samo jak w oryginale. Ale jest pewien myk takiego rozwiązania. Otóż za nim się pojawi grafika przycisków widać ich podświetlenie, a przynajmniej jednego jeśli się pomanipuluje opcjami kolorów. Wstawiłem więc dodatkowy przycisk który oczywiście nie ma swojego Subpicture i ustawiony jest jako Invisible, jest on domyślnym przyciskiem przy starcie menu. Ale to rozwiązanie też ma swoją wadę. Zanim animacja dojdzie do momentu gdy już się pojawiają przyciski można przy pomocy nawigacji przełączyć się na inny przycisk i podświetlić go i znów wracamy do efektu którego próbuje uniknąć. Wydaje się, że trzeba by opóźnić pojawienie się subpicture albo zablokować przez pierwsze kilka sekund możliwość przełączania przycisków. Czy to się da w Maestro? A jeśli nie to jak to zrobić inaczej?

pozdrawiam
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.01.2008, 23:29   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@siwek - miej w przysz***322;o***347;ci na wzgl***281;dzie oczy czytelnik***243;w i nie pisz takim ciurem - formatuj troch***281; wypowiedzi...

Maestro jest OK je***347;li menu, kt***243;re chcesz pope***322;ni***263; jest stosunkowo proste - odtworzenie oryginalnego menu jest czasoch***322;onne i mo***380;e si***281; okaza***263; w tym programie niemo***380;liwe.

Zawsze ***322;atwiej jest zmodyfikowa***263; oryginalne menu, uwzgl***281;dniaj***261;c nowe ***347;cie***380;ki, ni***380; odtworzy***263; je od pocz***261;tku. Je***347;li masz problem z PGCEdit skorzystaj z TEGO poradnika dok***322;adania menu.

A co do problemu wy***380;ej - nie za bardzo zrozumia***322;em (moje oczy) o co chodzi... Mo***380;e bardziej graficzne uj***281;cie problemu?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2008, 15:54   #3
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sorry, faktycznie przesadziłem. Chyba masz rację że odtwarzanie oryginalnego menu jest bez sensu. W każdym razie chodziło mi o taki efekt:
Nowe menu wzorowane na oryginale-menu1.jpg
Startuje menu, z boku wjeżdżają napisy i pojawia się podświetlenie przycisków.

Ale dajmy temu spokój, gdybym mógł cię prosić o pomoc z PgcEdit. Film jest już z polskimi napisami (opis wstawiania napisów który mi zaproponowałeś znam, ale coś mi nie wychodziło, co prawda przy filmie NTSC, ale nie drążyłem tematu) Napisy wstawiam wg. tej instrukcji http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-59.html

Film uruchamia się następująco:
1. Plansza wyboru języka
2. Po wybraniu języka wyświetlają się dwie plansze z zapowiedziami filmów
3. Startuje Menu
4. Po wybraniu Play wyświetla się plansza wyboru odtwarzania z zapowiedzią reżyserską lub bez
Nowe menu wzorowane na oryginale-film1.jpg
Chciałbym pominąć pkt. 1 (automatyczny wybór ENGLISH) i 2. W pkt.3 po wybraniu Play żeby startował film z pominięciem pkt 4.

PgcEdit podczas wczytania płyty wygląda tak: najpierw są komunikaty na które odpowiadam tak.
Nowe menu wzorowane na oryginale-pgcedit3.jpg

Po wczytaniu i uruchomieniu symulacji dochodzę do momentu w którym odtwarzam film:
Nowe menu wzorowane na oryginale-pgcedit5.jpg

Mój problem polega na tym że nie bardzo wiem gdzie odczytać jaka jest instrukcja zeby przeskoczyć w to miejsce i jak sprawdzić wartości rejestrów GPRM. Czytam twoją dyskusje z KC42 DVDRemake, PGCEdit - jak to zrobić ale się gubie, nie wiele z tego rozumiem. Wiem że zaraz mnie spytasz w którym miejscu i czego nie rozumiem więc spróbuje jeszcze raz powalczyć i napiszę gdzie mam problemy, teraz nie potrafię tego opisać z pamięci. Zajmie mi to trochę, na pewno. Podpowiedz mi może tylko jakie ewentualnie informacje (screen) pozwoliłyby ci mi pomóc.

Na razie pozdrawiam.

Ps Mam nadzieję że lepiej teraz wygląda ten post, chociaż i tak się boje że mnie zabijesz za te załączniki
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2008, 20:17   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
1. W momencie, gdy puszczasz symulacj***281; powinno pojawi***263; si***281; dodatkowe okno z warto***347;ciami rejestr***243;w GPRM i SPRM. Je***347;li si***281; nie pojawia, to z menu Watch (nad sterowaniem symulacj***261;) wybierz All, a p***243;***378;niej mo***380;esz odznaczy***263; PUOs, by zajmowa***322;o mniej miesca.

2. Je***347;li zamkniesz PGCEDit a p***243;***378;niej jeszcze raz b***281;dziesz otwiera***322; w nim t***261; p***322;ytk***281; i pojawi***261; si***281; te same b***322;***281;dy nawigacji, to przerzu***263; t***261; p***322;yt***281; przez Remake'a przed operacjami w PGCEdit.

3. Post jest OK.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2008, 22:47   #5
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sam sobie nie wierze ale chyba coś załapałem, ślęczałem nad twoimi wskazówkami dla KC42 i zamiast listy problemów udało mi się chyba coś zrobić
W sumie jak załapałem jaki wpis powoduje jaką zmianę to mnie oświeciło że przypomina to trochę Visual Basic (coś tam kiedyś miałem doczynienia w Excelu)

Tak wyglądały wpisy przed skokiem do menu:
Nowe menu wzorowane na oryginale-pgcedit_2.jpg

Wpisałem więc w First-Play instrukcje zmieniające te wartości GPRM a ponieważ pisałeś że SPRM nie można zmienić w First-Play pomyślałem że trzeba znaleźć jakieś Title które nie jest używane i tam skoczyć i dokonać zmian.
Nowe menu wzorowane na oryginale-pgcedit_3.jpg
Najpierw próbowałem to zrobić w VTST 6, 1 TTN 1 Title 16 ale nie pozwalało mi tam wpisać instrukcji: Jump, więc troche metodą prób i błędów zrobiłem to w ... AngleM. Nie wszyskie wartości SPRM udało mi się ustawić, do nie których nie ma odnośników w Command Editor. Zaułważyłem też że czasami wartości w rejestrze zmieniają się mimo że nie widać żadnych instrukcji które by to powodowały ( SPRM 4, 6, 14). W każdym razie po tych zmianach połowe ośiągnąłem Mam nadzieję że nie namieszałem, w każdym razie wygląda że działa (na kompie)

Dalsza część wydaje się jednak trudniejsza. Bo trzeba by wychwycić, tak kombinuje, jaka instrukcja jest wykonywana po wybraniu Play w menu głównym i w jej miejsce wstawić instrukcje które są wykonywane po wybraniu play w tym drugim pod menu, uwzględniając pewnie wartości rejestrów.
Nowe menu wzorowane na oryginale-pgcedit_4.jpg
A z tymi wartościami też jest problem, bo jak np. w menu głównym, przed wciśnięciem play wejdziemy w set up, to wartości oczywiście są inne. Nie wiem, próbuje rozpisać sobie co w którym momencie się zmienia ale atrament mi się skończył, zeszyt zapisałem, ręka mnie rozbolała i naszły mnie wątpliwości czy dobrze kombinuje. Doświadczenie mi podpowiada że pewnie jest na to prosty/tajny sposób (po za "daj se siana" co pewnie nastąpi jak mi czegoś nie podpowiesz)
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2008, 01:07   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
I świetnie, bo jeśli spróbujesz sam przez to przebrnąć, załapiesz od razu o co w tym wszystkim chodzi i z każdą płytką będziesz poruszał się sprawniej. A w ten sposób można całkowicie przebudować sterowanie na płytce.

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
Najpierw próbowałem to zrobić w VTST 6, 1 TTN 1 Title 16 ale nie pozwalało mi tam wpisać instrukcji: Jump
Ograniczenia wynikają z samej specyfikacji DVD-Video, np. niemożliwy jest bezpośredni skok z jednego VTST do drugiego - całość musi być wykonana przez video managera.
Ale PGCEdit ma tak skonstruowanego command editora, że nie trzeba pamiętać wszystkich niuansów - wiesz w jakiej domenie się znajdujesz i wiesz gdzie chcesz skoczyć. Jeśli w command edytorze skorzystasz z menu 'Jump to' to z rozwijalnej listy będziesz miał dostępne skoki z danej domeny tylko te, które są dozwolone. Przyjrzyj się możliwościom.

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
Zaułważyłem też że czasami wartości w rejestrze zmieniają się mimo że nie widać żadnych instrukcji które by to powodowały ( SPRM 4, 6, 14).
Nie wszystkie SPRMy możesz w ogóle zmieniać - wartości niektórych zmieniają się automatycznie, sprzętowo, w zależności od wykonywanego programu - nie należy się tym przejmować, a traktować informacyjnie.

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
Dalsza część wydaje się jednak trudniejsza. Bo trzeba by wychwycić, tak kombinuje, jaka instrukcja jest wykonywana po wybraniu Play w menu głównym i w jej miejsce wstawić instrukcje które są wykonywane po wybraniu play w tym drugim pod menu, uwzględniając pewnie wartości rejestrów.
Od tego jest też symulacja - tak jak na początku przechodzisz dalej obserwując zmiany - przede wszystkim GPRM, i tak jak na początku, możesz wykorzystać dowolny PGC by w pre command ustalić odpowiednie wartości GPRM i wykonać skok bezpośrednio do filmu.

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
A z tymi wartościami też jest problem, bo jak np. w menu głównym, przed wciśnięciem play wejdziemy w set up, to wartości oczywiście są inne. Nie wiem, próbuje rozpisać sobie co w którym momencie się zmienia ale atrament mi się skończył, zeszyt zapisałem, ręka mnie rozbolała i naszły mnie wątpliwości czy dobrze kombinuje.
Właściwie nie ma - w Set up ustawiasz albo audio albo subs. Jeśli zmiana następuje bezpośrednio poprzez zaadresowanie SPRM 1 lub 2 - to w ogóle się tym nie zajmujesz. Jeśli są adresowane przez wartości rejestrów GPRM, to też sprawa prosta - trzeba uważać tylko, żeby nie zapisać bezpośrednio wartości SPRM, czy nie zmienić wartości GPRM wykorzystywanych dla audio/subs (niezły bełkot, ale jak zaczniesz działać nabierze on sensu )

Nie musisz zapisywać 100 tys. kartek przy tym - możesz kopiować wykorzystywane instrukcje do scratchbooka, dokonać w nim ich redukcji i skopiować z niego insrukcję spowrotem do wybranego PGC. To co trzeba sobie czasami ponotować, to zmieniające się wartości śledzonych rejestrów GPRM.

Walcz, jakby co, pisz...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2008, 10:07   #7
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrobiłem, po prostu w komendzie dla przycisku Play zamiast: Link PGCN PGC 11, który kierował do niepotrzebnego pod menu, dałem komendę przycisku play z tego niepotrzebnego menu: Link PGCN PGC 8 skąd następuje skok do filmu. Nie musiałem nawet ustawiać rejestrów. Czasami trzeba się przespać.


Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
możesz kopiować wykorzystywane instrukcje do scratchbooka, dokonać w nim ich redukcji i skopiować z niego insrukcję spowrotem do wybranego PGC.
Jak? Widzę w prawym górnym rogu przycisk ale jak próbuje wkleić tam jakąś skopiowaną instrukcję to coś nie bardzo mi się udaje. Rozumiem że scratchbook jest czymś w rodzaju notatnika, czy pisać swoje uwagi też można?

A czy można zaznaczyć jakąś instrukcję w taki sposób żeby pozostała na swoim miejscu ale nie była wykonywana przez program?

I jeszcze jedno pytanie PgcEdit robi backup plików które zmienia, jak z tego korzystać żeby przywrócić poprzednią wersję?

Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
2. Jeśli zamkniesz PGCEDit a później jeszcze raz będziesz otwierał w nim tą płytkę i pojawią się te same błędy nawigacji, to przerzuć tą płytę przez Remake'a przed operacjami w PGCEdit.
Co do tych błędów, to nie mam na razie dostępu do ReMake'a, czy to jest bardzo groźne? W komputerowym playerze nie widać żadnych objawów.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2008, 10:57   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
Jak? Widzę w prawym górnym rogu przycisk ale jak próbuje wkleić tam jakąś skopiowaną instrukcję to coś nie bardzo mi się udaje. Rozumiem że scratchbook jest czymś w rodzaju notatnika, czy pisać swoje uwagi też można?
Po kliknięciu w scratchbook prawe okno zamienia się w 'scratchbook command (zwróć uwagę na napis na górze) - możesz tu dodawać nowe instrukcje, edytować istniejące, podobnie jak w pre/post command. Kopiować do scratchbooka instrukcje możesz spod PPM opcją 'append to scratchbook'.
Komentarze - nie wiem, nigdy z tego nie korzystałem, ale niby jest jakieś comments w menu, więc może i są dostępne.

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
A czy można zaznaczyć jakąś instrukcję w taki sposób żeby pozostała na swoim miejscu ale nie była wykonywana przez program?
Nie można - instrukcje wykonywane są jedna po drugiej, więc albo goto z ominięciem instrukcji, albo jej skasowanie, albo zamiana na NOP.

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
I jeszcze jedno pytanie PgcEdit robi backup plików które zmienia, jak z tego korzystać żeby przywrócić poprzednią wersję?
W menu file, opcja backup-> restore backup

Cytat:
Napisany przez siwek Podgląd Wiadomości
Co do tych błędów, to nie mam na razie dostępu do ReMake'a, czy to jest bardzo groźne? W komputerowym playerze nie widać żadnych objawów.
Błędy świadczą o tym, że dane w plikach info dotyczące plików vob są niewłaściwe. Stąd robi się ten ruch z ifoupdate po podmianie vobów. Remake potrafi poprawić te informacje, bo analizuje całą strukturę płyty. Czy jest to groźne? Hmm, na pewno jest to niewłaściwe i w niektórych przypadkach może objawiać błędami w odtwarzaniu. I jeśli nawet na kompie jest OK, nie oznacza to wcale, że na jednej czy drugiej stacjonarce też będzie OK.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2008, 11:43   #9
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.