Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.04.2006, 19:47   #1
Vanyel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.11.2004
Posty: 9
Vanyel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nowy button w PGCEdit

Witam,
Początkującego użytkownika zmagań z reauthoringiem ciąg dalszy...

Wpadłem na pomysł by dodać pokaz slajdów, który mógłbym włączyć w jednym z podmenu. Pokaz slajdów wykonałem w Memories on TV. Otrzymałem plik VOB, który nazwałem VTS_02_2 i wrzuciłem go katalogu z filmem. Następnie uaktualniłem plik VTS_02_0.IFO przy pomocy IFOuptade (jako plik authored wskazałem ten IFO otrzymany z Memories).
Następnie zgodnie z artykułem "Edycja Menu by macnow", dodałem przycisk w jednym z podmenu (podmieniłem oryginalną planszę na tą wyedytowaną w photoshopie) i teraz nie wiem jak w PGCEdit powiązać ten button z pokazem slajdów (VTS_02_2.VOB). Potrafię odnaleźć ten pokaz w PGCEdit (rozpoznaję go po czasie trwania). Ale na tym moja intuicja się kończy. Może dodam, że w tym samym podmenu są dwa buttony do innych takich pokazów (oryginalnie już tam były) i przypisana jest im komenda:

[20 01 00 00 00 00 00 0D]
LinkTailPGC


Nie mam pojęcia czy podałem wszelkie potrzebne informacje.. jeśliby opis przytoczony przeze mnie był niewystarcający, proszę mnie poinformować, a go uzupełnię.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Vanyel jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.04.2006, 20:52   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Vanyel
Otrzymałem plik VOB, który nazwałem VTS_02_2 i wrzuciłem go katalogu z filmem. Następnie uaktualniłem plik VTS_02_0.IFO przy pomocy IFOuptade (jako plik authored wskazałem ten IFO otrzymany z Memories).
Mam duże wątpliwości, czy to zadziała

Cytat:
Napisany przez Vanyel
...przypisana jest im komenda:

LinkTailPGC
Taka instrukcja podpięta pod klawisz wskazuje, że w post command tego menu odczytywana jest zawartość rejestru SPRM8 (Highlighted button number) i na tej podstawie dalsza nawigacja. Możesz pod klawisz podpiąć tą samą instrukcję, a sterowanie dopisać w post command.

Czy te pokazy znajdują się w VTS_2? W którym VTS znajduje się te menu z nowym klawiszem? Zrób może zrzut tych post command.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2006, 09:35   #3
Vanyel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.11.2004
Posty: 9
Vanyel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
Mam duże wątpliwości, czy to zadziała
No więc jednak nie zadziała.. Postanowiłem spróbować inaczej - pliki IFO z Memories nazwałem VTS_05_0 i przekopiowałem do folderu z filmem, plik VOB w którym jest pokaz nazywa się VTS_05_1 i także umiejscowiony został w folderze z filmem. Tylko teraz czym to zupdate'ować by film "widział" nowy VTS_5?

Menu z tym nieszczęsnym buttonem jest v VTS_01_0 a pokaz slajdów w VTS_05_1 (tyle, że nie wiem jak to zaktualizować).

Odnośnie tych post commands, mam nadzieję, że chodziło o poniższe zdjęcie (podświetliłem odpowiednie menu):



Prosiłbym o w miarę łopatologiczne wskazówki dla laika, bo ta cała logika mnie trochę przeraża..
Vanyel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2006, 11:36   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Vanyel
Postanowiłem spróbować inaczej - pliki IFO z Memories nazwałem VTS_05_0 i przekopiowałem do folderu z filmem, plik VOB w którym jest pokaz nazywa się VTS_05_1 i także umiejscowiony został w folderze z filmem. Tylko teraz czym to zupdate'ować by film "widział" nowy VTS_5?
Jeszcze inaczej...

Otwórz ten film w PGCEdit (bez tych skopiowanych vobów) i z menu File wybierz Import VTST titles. Wskaż plik ifo z tym pokazem slajdów i pozwól programowi skopiować pliki VOB.

Cytat:
Napisany przez Vanyel
Odnośnie tych post commands, mam nadzieję, że chodziło o poniższe zdjęcie (podświetliłem odpowiednie menu):
Instrukcje z linii 2 i 3 przyporządkowują rejestrowi GPRM(0) numer naciśniętego przycisku (od 1 do 4). Kolejne instrukcje warunkowe (if) sprawdzają, który przycisk został naciśnięty. W zależności od tego ustawiana jest inna wartość rejestru GPRM(4) i wykonywany skok do PGC2 VMGM. Dlaczego VMGM? Bo skoki pomiędzy VTS mogą być robione tylko przez VMGM. Czyli obsługa twojego nowego przycisku (nr 5) może wyglądać tak:

20 Set gprm(4) = (mov) 259
21 (JumpSS) Jump to VMGM PGC2

jeśli oczywiście wartość 259 jest wolna (obejrzyj to VMGM PGC2). Dalsze sterowanie, czyli skok do VTS z pokazem slajdów zrobisz dostawiając instrukcje skoku w PGC2 wideo managera w zależności od wartości 259 GPRM(4) oczywiście.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2006, 17:35   #5
Vanyel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.11.2004
Posty: 9
Vanyel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm, skorzystałem z Import VTST Titles i faktycznie dodało mi tego Voba z Memories jako VTS_5, ale nie utworzyło przy nim nowego szóstego title. Trzeba to jakoś zrobić ręcznie?

W Post commands dodałem:
20 Set gprm(4) = (mov) 259
21 (JumpSS) Jump to VMGM PGC2


Cytat:
Napisany przez Reetou
jeśli oczywiście wartość 259 jest wolna (obejrzyj to VMGM PGC2). Dalsze sterowanie, czyli skok do VTS z pokazem slajdów zrobisz dostawiając instrukcje skoku w PGC2 wideo managera w zależności od wartości 259 GPRM(4) oczywiście.
Mam nadzieję, że tę istrukcję skoku mam wpisać tutaj:



Mógłbyś mi jeszcze podać jak ona powinna wyglądać? Bo o ile ten poprzedni fragment zrozumiałem, o tyle tego nie bardzo mogę..

Z góry przepraszam za te uciążliwe pytania na każdym kroku
Vanyel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2006, 22:23   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Vanyel
Hmm, skorzystałem z Import VTST Titles i faktycznie dodało mi tego Voba z Memories jako VTS_5, ale nie utworzyło przy nim nowego szóstego title. Trzeba to jakoś zrobić ręcznie?
Powinno stworzyć dodatkowy tytuł automatycznie - to jest importowanie tytułów; zrobiłem kilka różnych prób i zawsze przy importowanym VTST pojawia się dodatkowy (kolejny) tytuł - coś jest nie tak. Obejrzyj tą strukturę z Memories w PGCEdit, czy ma tytuły, rozdziały. Przy imporcie wskazałeś plik ifo titleseta z tym, co chciałeś zaimportować? Spróbuj przepuścić obie struktury przez DVDRemake - jeśli są jakieś błędy, to może zostaną poprawione.

Cytat:
Napisany przez Vanyel
W Post commands dodałem:
20 Set gprm(4) = (mov) 259
21 (JumpSS) Jump to VMGM PGC2
Mam nadzieję, że tę istrukcję skoku mam wpisać tutaj:
to co mówiłem - takie wyrywki bez analizy całości raczej trudne są

Spróbujmy...
Zobacz co się dzieje - rejestr GPRM(4) przechowuje wartość odpowiadającą numerowi naciśniętego przycisku. W liniach od 9 do 18 jest sprawdzane, który przycisk (1-5) został naciśnięty i w zależności od tego wykonywany jest skok do odpowiedniego tytułu.

Trochę mnie niepokoi, że porównywane są numery przycisków od 1 do 5, a w poprzednim menu były tylko 3 wartości - albo przyciski zostały wcześniej usunięte, albo to VMGM PGC jest wywoływane też z innego menu...

Więc może bezpieczniej w poprzednim menu przyporządkować nowemu przyciskowi wartość 262 zamiast 259, co w wyniku działania instrukcji w linii 7 VMGM PGC2 da nam wartość rejestru GPRM(4)=6. Zmodyfikuj też instrukcję z linii 8 - z ">=" zmień na ">".

Teraz wystarczy po linii 18 dodać 2 dodatkowe linie (Add after):

19 Set gprm(0) = (mov) 6
20 if ( gprm(0) == gprm(4) ) then { (JumpTT) Jump to Title 6 }

oczywiście jak już ci się uda uzyskać ten 6 tytuł

Powinno to zadziałać. Jeszcze jedna rzecz cię czeka - musisz tak zmodyfikować post command tego importowanego tytułu, żeby po zakończeniu odtwarzania sterowanie zostało przekazane w odpowiednie miejsce.

Walcz
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.