Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.11.2005, 19:39   #1
JeDaj
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika JeDaj
 
Data rejestracji: 28.11.2005
Posty: 16
JeDaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
numeracja rozdziałów....

Witam,

mój pierwszy post, ale mam nadzieje, ze ktos znajdzie chwilke aby sprobowac mi pomoc. Mianowicie chodzi o to, ze podzielilem sobie film DVD9 (powrot krola) na 2 plytki za pomoca programu dvdfab (menu na obydwu plytach, bez wycinania czegokolwiek). Jesli chodzi o pierwsza z nich, to nie ma problemu. Zmodyfikowalem menu, ilosc rozdzialow i plytka smiga az milo. Z druga mam pewien problem. Chcialbym, aby podczas odtwarzania nie bylo mozliwosci wyboru rozdzialow od 1 do 28 (sa na 1 plytce). Po zmodyfikowaniu za pomocą IfoEdita ilości rozdziałow i wyrzuceniu co trzeba, zostalo co potrzebowalem, ale ponumerowane od 1 :/ Czy da sie aby numeracja zaczynala sie od 29? Teraz, w menu wyboru rozdzialow, wybierajac pierwszy na plycie (29) to automatycznie dostaje 29 (czyli w rzeczywistosci 59 z oryginalnej plyty). Mam nadzieje ze za bardzo nie namieszalem. Poprostu czy istnieje jakis sposob na numeracje rozdzialow od 29, jesli nie, to czy jedyne co mi pozostaje to zabawa w zmiane odnosnikow w menu (aby pasowaly do siebie). Dodam tylko ze wszystko zwiazane z przerobieniem menu robie w dvdremake 3.1.4 pro.

pozdrawiam
JD
JeDaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2005, 18:48   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Trochę namieszałeś Skoro korzystasz z DVDRemake, to dlaczego nie podzielisz nim? Opcja Hide block before/after this i już nie ma problemu z rozdziałami - zostaje tylko edycja przycisków w menu (też w Remake). Chyba, że nie zrozumiałem problemu...

Więcej o tej metodzie znajdziesz TU i TU
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2005, 20:46   #3
JeDaj
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika JeDaj
 
Data rejestracji: 28.11.2005
Posty: 16
JeDaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź. Już myślałem, że nikt nie bedzie mi w stanie pomóc. Nie wiedziałem, że w Remakeu istnieje taka możliwość... Postaram się może troszeczke lepiej zobrazować mój problem. Podzieliłem DVDFabem "Powró Króla" na 2DVD z zachowaniem menu na obydwu. Na obydwu, po wybraniu opcji ROZDZIAŁ (w WINDVD) pojawiała się lista wszystkich rozdziałów (czyli od 1 do 60). Na pierwszej płycie były tylko rozdziały od 1 do 28, więc w Remakeu ukryłem plansze odpowiadające za rozdziały 29+ oraz pousuwałem jakiekolwiek odnośniki do nich (mówię o menu). Więc tutaj nie było problemu (tylko dużo klikania ). Ale nadal miałem do wyboru wszystkie rozdziały w WINDVD. Więc za radą z forum, zmieniłem ilość rozdziałów za pomocą IfoEdita. Z 60 zrobiłem 28 i teraz po wybraniu opcji ROZDZIAŁ w WINDVD pokazuje mi się odpowiednia ilość rozdziałów na płycie (czyli 28, a nie jak wcześniej - 60).
Tak samo chcę zrobić z płytką 2. Ale niestety, po wszystkich czynnościach, zostałem że w menu filmu, mam do wyboru tylko rozdziały 29 i dalesze, a w WINDVD rozdziały od 1 do 32. Nie byłoby w tym nic złego, ale niestety po wybraniu z menu rozdziału 29 (w rzeczywistości jest to rozdział 1 na tej płycie), to WINDVD kieruje mnie właśnie do rozdziału 29 (czyli tak naprawdę do 57 rozdziału filmu). Czy da się ustawić tak, aby numeracja rozdziałów zaczynała się nie od 1 a właśnie od 29 (może jakieś zmiany za pomocą Ifoedita?)? Czy też najszybszym wyjściem będzie zmiana linków w Remakeu odnośnie właśnie menu rozdziałów (klikam 29, film idzie od 1, klikam 30 - film leci od 2, itd.)

Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłaem sprawę (a nie że bardziej namieszałem ). Niestety, teraz już nie za bardzo mogę go podzielić w Remaku, nie mam już źródła płyty w domku

Pozdrawiam
JD
JeDaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2005, 01:46   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Mogę się mylić (późno jest ), więc proszę o weryfikację i komentarz ludzi obeznanych w temacie:

- jeśli chodzi o samo przenumerowanie rozdziałów, by zaczynały się od 29 - nie da się;

- można było by to zrobić poprzez wstawienie w Remaku na początku 28 pustych bloków (Insert block) i przyporządkowanie im programów (Insert program). W ten sposób utworzymy dodatkowych 28 rozdziałów na początku i właściwy film będzie od rozdziału 29. Trzeba jeszcze pominąć te 'pustaki' wstawiając Cell command LinkCN 29.

Menu powinno funkcjonować, ale i szybszą, i pewniejszą metodą (z uwagi na możliwość pomyłki przy wstawianiu tylu bloków/programów) jest po prostu zmiana odnośników w menu do istniejących w tej chwili rozdziałów
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2005, 22:11   #5
JeDaj
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika JeDaj
 
Data rejestracji: 28.11.2005
Posty: 16
JeDaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou
- jeśli chodzi o samo przenumerowanie rozdziałów, by zaczynały się od 29 - nie da się;
tak przypuszczałem... no trudno ;]

Cytat:
Napisany przez Reetou
- można było by to zrobić poprzez wstawienie w Remaku na początku 28 pustych bloków (Insert block) i przyporządkowanie im programów (Insert program). W ten sposób utworzymy dodatkowych 28 rozdziałów na początku i właściwy film będzie od rozdziału 29. Trzeba jeszcze pominąć te 'pustaki' wstawiając Cell command LinkCN 29.
Już "pustakowe" wyszło z DVDFab. Więc pozostane rzy tym i nie będe więcej kombinował. W Remakeu usunąłem tylko wszystkie odnośniki w menu dotyczące rozdziałów 1-28, więc z poziomu menu nie da się żadnego włączyć. A jeśli chodzi o ilość w WinDVD... a co tam hehe kto wybierze nie ten rozdział co trzeba, dostanie film od 29 więc nie jest źle ;]

Cytat:
Napisany przez Reetou
Menu powinno funkcjonować, ale i szybszą, i pewniejszą metodą (z uwagi na możliwość pomyłki przy wstawianiu tylu bloków/programów) jest po prostu zmiana odnośników w menu do istniejących w tej chwili rozdziałów
Jakoś nie mam weny aby z tym się bawić i tak uzyskałem w gruncie rzeczy to, co chciałem (no prawie, ale nie można mieć wszystkiego ).

Dzięki wielkie za Twoje porady, napewno w przyszłości z nich skorzystam jeszcze nie raz.

pozdrawiam
JD
JeDaj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.