Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.08.2003, 16:37   #1
muniekk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.08.2003
Lokalizacja: Łódź/Włocławek
Posty: 6
muniekk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
obraz z kamery cyfrowej do VCD??

Mam problemos.Przedwczoraj nabyłem Kamerkę cyfrową. Wszystko pięknie ładnie tylko po zgraniu materaiłu na dysk zauważyłem że obraz ma rodzielczość 320:240!! Trochę żenada, przecież nie tego się spodziewałem!!Czy można cosik na to poradzić! W takiej postaci to nie ma sensu zgrywania tego do vcd bo będzie duża kupa!! pozdro
Kamera to Sony dcr-vre19 a korzystam z programu ImageMixer ver1.5 for sony
muniekk jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.08.2003, 17:32   #2
fuks11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Posty: 6
fuks11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: obraz z kamery cyfrowej do VCD??

żeby zgrać w porządnej jakości potrzebujesz karty firewire bo na tym USB to niestety więcej nie wyciągniesz niż wspomniana rozdzielczość i 15kl/s.
fuks11 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2003, 16:37   #3
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
właśnie - przez co i jak zgrywasz
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2003, 18:53   #4
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm, niektore programy niewlasciwie pokazuja rozdzielczosc ("dziela przez dwa") zgranego filmu, np. vplayer czy mediaplayer, a juz np. Ulead Videostudio pokazuje spoks po zaczytaniu pliku w formacie DV
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2003, 08:35   #5
Kobi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.09.2003
Lokalizacja: Blachownia
Posty: 5
Kobi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: obraz z kamery cyfrowej do VCD??

Cytat:
muniekk napisa***322;(a)
Mam problemos.Przedwczoraj nabyłem Kamerkę cyfrową. Wszystko pięknie ładnie tylko po zgraniu materaiłu na dysk zauważyłem że obraz ma rodzielczość 320:240!!
Czesc. Na poczatku tez mialem taki problem. Wkurzalem sie nie milosiernie. Pomogla zmiana ustwien kodeka do przechwytywania. Ja mialem zainstlowane Nimo Packa i za kazdym razem jak cos sie robi z filmem (nie wazne czy ogladasz czy nagrywasz) kolo zegraka systemowego wyskuje taka niebieska ikonka (ekranik czy jakos). Kliknolem to prawym i bodajze drugie od dolu podmenu i tam sa parametry do ZGRYWANIA. Ustawilem Full Pal i wszytsko jezdzi jak trzeba :-)

Powodzenia...
__________________
Komputera nie nalezy się bać... najwyżej trzeba będzie przeinstalować system :-)
Kobi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2003, 21:28   #6
koj
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.08.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 19
koj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No dobra to ja mam pytanie bo juz zgralem sobie kiedys film z kamery przez firewire ale bez uzycia zadnego kodeka i teraz jak chce go przerobic do DivXa to VirtualDub prosi o kodeki VFW dla DV. Co moge zrobic?? Pomozcie prosze.
koj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.09.2003, 23:42   #7
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
koj napisa***322;(a)
No dobra to ja mam pytanie bo juz zgralem sobie kiedys film z kamery przez firewire ale bez uzycia zadnego kodeka i teraz jak chce go przerobic do DivXa to VirtualDub prosi o kodeki VFW dla DV. Co moge zrobic?? Pomozcie prosze.
nie zgrałeś go "bez użycia żadnego kodeka", tylko przy użyciu kodeka DV, więc jeżeli chcesz edytować taki materiał to musisz go sobie zainstalować - polecam firmy Mainconcept albo Canopus...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.10.2003, 08:08   #8
panTOMas
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika panTOMas
 
Data rejestracji: 30.08.2003
Posty: 130
panTOMas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja również mam problem ze zgrywaniem materiału z kamery cyfrowej. Do zgrywania używam karty Pinnacle i dołączonego do niej programu Studio Version 8. Film zapisany jako VCD jest bardzo słabej jakości. Przypuszczam, że problemem może być brak odpowiednich kodeków, choć program pinnacle zainstalował swoje (patrz rys.) Będę wdzięczny za pomoc.
Dołączone obrazki
obraz z kamery cyfrowej do VCD??-rys.1.jpg 
panTOMas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.10.2003, 09:34   #9
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
panTOMas napisa***322;(a)
Ja również mam problem ze zgrywaniem materiału z kamery cyfrowej. Do zgrywania używam karty Pinnacle i dołączonego do niej programu Studio Version 8. Film zapisany jako VCD jest bardzo słabej jakości. Przypuszczam, że problemem może być brak odpowiednich kodeków, choć program pinnacle zainstalował swoje (patrz rys.) Będę wdzięczny za pomoc.
jeżeli zgrywasz bezpośrednio do VCD, to materiał jest pewnie kodowany w locie za pomocą wewnętrznego encodera mpeg-1 Pinnacle a ten nie oferuje zbyt dobrej jakości. w systemie masz kodek DV (msvid) ale możesz go użyć tylko do odtwarzania AVI-DV. taki kodek jest też w Studio 8 ale można zgrać film do AVI chyba tylko w tym programie i potem taki materiał kodować do mpeg-1/2. lepszą jakość można uzyskać przeprowadzając kodowanie do mpeg innym, lepszym encoderem - TMPGEnc, Mainconcept, ProCoder albo CCE. ale musisz pamiętać, że VCD ze względu na niskie bitrate i małą rodzielczość obrazu zawsze będzie wyglądało niezbyt ładnie na TV. lepszym wyjściem jest format SVCD albo oczywiście DVD o ile posiadasz taką nagrywarkę.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.