Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.02.2005, 18:31   #1
Kmicic
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 3
Kmicic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
odczyt CD-R na DVD bez możliwości odczytu CD-R

Poszukuję kompedium wiedzy o czytnikach, laserach, formatach zapisu itp, etc. Ale przedstawię problem. Otóż mam kłopot sprzętowy z odtwarzaczem DVD (wieża Samsung MAX dn/65) - za cholerę nie chce czytać wypalanych płyt. Niby nic dziwnego bo w latach kiedy toto kupiłem nagrywanie CD nie było tak łatwo dostępne a oficjalna informacja sprzedawcy głosiła że czyta. Zaufałem, nie sprawdziłem, no i ... Na końcu instrukcji, na samym dole strony, było to jednak napisane, że nie czyta płyt CD-R. Jednak udało mi się stworzyć VCD ze zdjęciami, które, mimo oporów (piski i poszukiwania ścieżek), zostały odtworzone. Ale do tej pory nie mogę odnaleźć zasady, dzięki której odtwarzanie płynne będzie możliwe (kolor płyty, prędkość zapisu, format itp.?)
Reasumując proszę chociaż o odesłanie w kierunku źródeł wiedzy, gdzie dowiem się jak to wszystko działa. Przeszukałem forum ale brak mi inwencji w "pytaniu", jest wszystko o nagrywaniu ale o "odczytywaniu"? nie widzę. Jestem nawet zdecydowany pogrzebać w sprzęcie śrubokrętem i lutownicą jeśli to miałoby pomóc. Na razie słyszałem tylko plotki o możliwości poszerzenia lub zmniejszenia czułości lasera. Ale to chyba tylko plotki. Jeszcze raz proszę o pomoc i dziękuję. Kmicic
Kmicic jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.02.2005, 18:42   #2
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Próbowałeś na płytach "audio" najlepiej verbatima??

Są droższe od normalnych ale czasem kiedy sprzet nie czyta "audio cd-r" pomagaja
kodziu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 18:57   #3
Kmicic
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 3
Kmicic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
próbowałem - niestety.... Ale właściwie nie chodzi mi w szczególności o audio a ogólnie o odczyt płyt nagrywanych (audio, VCD, SVCD etc.) w czytniku który oficjalnie tego nie może (a raz mi już wyszło). Czym ten odtwarzacz różni się od innego DVD który po prostu czyta co mu się wrzuci? Chcę poznać zasadę by to rozwiązać.
Kmicic jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 19:10   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ogólna zasada jest taka, że oprogramowanie starych sprzętów nie radzi sobie ze słabszym odbiciem lasera od płyt nagrywanych (pewnie nie tylko oprogramowanie). ja wypalam płyty dvd dla starego sony, które nie czyta teoretycznie nic palonego, albo bardzo dobre minusy lub plusy z book type dvd-rom. czasami trzeba płytę wsadzać 5 razy ale to problem mojej siostry.

jeśli chodzi o cd to nic na razie nie pomogło co nie jest problemem. (inny sprzęt czyta)
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 19:25   #5
Kmicic
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 3
Kmicic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
"... albo bardzo dobre minusy lub plusy z book type dvd-rom "

Słabo jestem zorientowany co do cytowanego tekstu.

A wracając do całej mej historii, gdzie znajdę odpowiedzi na te anachroniczne ale techniczne pytania? Bo przeszukując forum, archiwum, FAQ etc czuję się jak dinozaur, aczkolwiek ci wszyscy pytający o zgranie "napisuw" z obrazem pewnie nie zawsze wiedzą co to BASIC
Pozdrawiam i dzięki za dobre słowo
Kmicic jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.