Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.06.2002, 09:29   #1
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Odtwarzanie mp3 w stacjonarnych playerach DVD

Cześć !

Może wiecie coś Panowie na temat odtwarzania mp3 przez stacjonarne DVD ? Konkretnie chciałbym wiedzieć, czy generalnie odtwarzacze DVD odtwarzają mp3 o kazdym bitrate czy tez mają jakieś preferencje ? No i które (może macie je w domu) playery odtwarzają pliki mp3 w katalogach a nie tylko z katalogu głównego płyty ?

A może ktoś ma w domu Pioneer DVD 444K albo Philips 723/743 lub Aiwa 480 ? Jak się sprawują te odtwarzacze ?

Pozdrawiam

Jabba
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.06.2002, 17:44   #2
gicio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: Polkowice (dolnośląskie)
Posty: 22
gicio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
thomson

Mam w domu Thomsona DTH 4500, nie najnowszy ale sobie radzi.
Jakość pliku nie ma znaczenia, przeszukuje całą płytę i tworzy coś w rodzaju spisu, uwzgledniając rozdzielenie katalogów.
Pliki w spisie są wyświetlane w formacie 8+3.
Gicio
gicio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2002, 10:24   #3
Ping
Bywalec
 
Avatar użytkownika Ping
 
Data rejestracji: 28.12.2001
Posty: 47
Ping zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Thumbs up

Cześć
Mój DVD to PHILIPS 712, odczytuje pliki Mp3. Max 30 znaków. Max 8 poziomów zagnieżdżonych katalogów. Max liczba "albumów" 32. Zgodnośc ze standartem VBR (zmiennej prędkości transmisji). Obsługiwane częstotliwości próbkowania dla płyt Mp3 to: 32, 44,1 , 48kHz. Obsługiwane prędkości transmisji to: 32,63, 96, 128, oraz 256 (kbps). Nie obsługuje: plików *.wma, *.AAC, *.DLF, *.M3U i *.PLS. Chinskich nazw plików, płyt z nie zamkniętą sesją ozaz UDF. Zaznaczam, że podczas odtwarzania Mp3 cyfrowe wyjście jest nie aktywne. Najlepiej używaj 128, 256 lub 230 kb/s jakość płyty CD
Pozdrawiam
PING
Ping jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 11:39   #4
hicks
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.11.2003
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1
hicks w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez gicio
Mam w domu Thomsona DTH 4500, nie najnowszy ale sobie radzi.
Jakość pliku nie ma znaczenia, przeszukuje całą płytę i tworzy coś w rodzaju spisu, uwzgledniając rozdzielenie katalogów.
Pliki w spisie są wyświetlane w formacie 8+3.
Gicio
Witam , mam to samo PADŁO(Thomson DTH 4500) - moje pytanie czy udało się tobie odpalic jcokolwiek na DVD-R lub DVD+r bo mi ni hu hu.
Oczywiście płytki przegrywane tylko na markowych (TDK,Verbatim,LiteOnn) z załączonym BOOKTYPE ( bios flashowany , palnik LG 4120B)

Pozdrawiam.
hicks jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 12:09   #5
l@mer
Bywalec
 
Avatar użytkownika l@mer
 
Data rejestracji: 19.12.2002
Lokalizacja: Capital City
Posty: 73
l@mer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,
Mam Pionka 444 i jestem bardzo zadowolniony z odtwarzania mp3 - moim zdaniem gra je nawet lepiej niz standardowe cd audio. Co do bitratu to też mu wszystko jedno w zasadzie, byleby nie przekroczyc 320kb/s. Poziom zagnieżdżenia to tylko root i pojedynczy(e) folder(y). 8 znaków w nazwie pliku, więc większość nazw tnie. Nie odtwarza natomist mp3 z DVD choc nie próbowałem jeszcze uzyc dvd audioconvertera - może on coś na to zaradzi ? Szkoda tylko, że nie ma Progressive Scan'a ale to juz zupełnie inna para kaloszy ...
__________________

Gibabyte P35-DS3R,Core2DuoE6750,2x1024MB SuperTalent DDR2, EVGA8800GTS 320MB, SATA II Seagate 320MB, LiteOn LH-20A1H

Ostatnio zmieniany przez l@mer : 15.12.2004 o godz. 10:00
l@mer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2004, 18:04   #6
knydel
God Father
 
Avatar użytkownika knydel
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 463
knydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odtwarzacz Onkyo DV-SP402E ladnie czytal mi narazie wszytkie mp3, które mu dałem i oczywiście wszykie były w katalogach tak jak na płycie
knydel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 06:31   #7
gicio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.06.2002
Lokalizacja: Polkowice (dolnośląskie)
Posty: 22
gicio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez hicks
Witam , mam to samo PADŁO(Thomson DTH 4500) - moje pytanie czy udało się tobie odpalic jcokolwiek na DVD-R lub DVD+r bo mi ni hu hu.
Oczywiście płytki przegrywane tylko na markowych (TDK,Verbatim,LiteOnn) z załączonym BOOKTYPE ( bios flashowany , palnik LG 4120B)

Pozdrawiam.
Czytał +R / +RW / -R

teraz czyta tylko CD, dioda odpowiedzialna za płytki DVD poszła się ******, jak mi serwis zaśpiewał szacunkowy koszt naprawy, starczyło na dwie Manty 007, a złom wylądował w szafie, może kiedyś trafię do niego serwisówkę, ewentualnie jakiegoś ze spaloną elektroniką
__________________
Gicio
gicio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 10:38   #8
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Panasonic s-75 obsługuje mp3 (wszystkie rodzaje stałego bitrate + VBR) oraz pliki wma. Długość nazwy pliku i ilość katalogów ogranicza specyfikacja joliet; ma mozliwość resampligu x2 (44kHz -> 88kHz; 48kHz -> 96kHz) przy odtwarzaniu muzyki (dotyczy wszystkich obsługiwanych formatów: mp3, wma, CDAudio). Niestety nie obsługuje tagów tylko CD-Tekst.
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 10:43   #9
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
odkopaliscie temat sprzed dwoch lat
teraz prawie kady odtwarzacz czyta mp3 pieknie z katalogow z vbrem wyswietlajac info na ekranie tv - najczesciej tylko nazwy plikow
problem byl kiedys jak taka funkcja dopiero sie pojawiala...
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 13:29   #10
richi
Bywalec
 
Avatar użytkownika richi
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 58
richi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
odkopaliscie temat sprzed dwoch lat
teraz prawie kady odtwarzacz czyta mp3 pieknie z katalogow z vbrem wyswietlajac info na ekranie tv - najczesciej tylko nazwy plikow
problem byl kiedys jak taka funkcja dopiero sie pojawiala...
No nie całkiem
Jak do tej pory mało co potrafi czytać MP3 czy jpg z płytek DVD+/-R.
Ale Philips 737 czyta. Czyta właściwie wszystko oprócz gazet. Możesz również wyswietlić slideshow z jpg-ów z podkładem z mp3. Jak wypaliłem na DVD+RW wave w PCM 16/44kHz to też przeczytał. Wygląda to tak że niezależnie od nośnika wystaczy aby plik do przeczytania był w znanym mu formacie to przeczyta. Nawet miniDVD czyli normalna struktura płyty DVD wypalona na CD dała się przeczytać. Nie znam nic innego na rynku co potrafi takie rzeczy. :cool:
Ale i tak muzykę należy słuchać z CD na CD i przez zwykłe stereo
__________________
Sex to nie wszystko
jest jeszcze -sko
richi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2004, 13:33   #11
richi
Bywalec
 
Avatar użytkownika richi
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 58
richi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aha o ile wiem 723 już nie wszytkie te rzeczy potrafi. W sklepie nie potrafił przeczytać płytki DL nagranej niechcący w book-type +R a nie -ROM
__________________
Sex to nie wszystko
jest jeszcze -sko
richi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2005, 14:10   #12
gx75
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 1
gx75 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja mam taki problem: mam odtwarzacz JVC XV-N5 z grudnia 2002 r, ktory do tej pory bez problemu czytal mp3-ki zapisywane na plytach CD-R i CD-RW. A juz na pewno "widzial" wszystkie zapisane na plycie pliki, jesli nawet mial problemy z odtworzeniem. Ostatnio przestal "widziec" niektore plki mp3, na przyklad ostatni lub dwa ostatnie z danego folderu. Rodzaj pliku (bitrate, VBR,CBR) nie ma znaczenia - jedyne rozwiazanie to nagrac na plyte na przyklad 103 pliki zamiast 100, zeby "widzial" te 100, na ktorych mi zalezy. Bez sensu. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem?
gx75 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.